Класична музика

Started by zoe, 25-06-2006, 09:54:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Masha

Sandra, da li si svirala klavir? Kada mi odgovoris recicu ti zasto sam pitala. Inace, citam sve sto napises u ovoj temi. Pozz

SandraD.

Hvala Masho,ja jos uvek sviram klavir,a zasto pitas?

yeca

E i ja sam klavirka  :wink:
pozz muzièarima

Masha

Prvo, pozdrav mojim dragim koleginicama Sandri i Yeci. Sandra, pitala sam te da li si svirala klavira iz vrlo jednostavnog razloga-sve vreme gledam ovu devojcicu koja sedi za klavirom i pitam se da li si to ti kada si bila mala? Inace i ja sam klavirka, kako rece Yeca, i jako uzivam u ovoj temi i redovno je citam. I aktiviracu se, obecavam, kada za to dodje vreme. Pozz

SandraD.

bas me raduje sto svirate klavir!masho nisam ja ta devojcica,ipak sam ja malo kasnije pocela da sviram....ja sam diplomirala klavir i sad radim kao profesor,i jako me raduje sto i vi svirate i sto ste tako svestrane....svaka cast!!!

Al-Jasmina

 :) odusevi me kad otkrijes ljudima da nisi sa farmacije
i da si zavrsila Akademiju i sviras klavir

Darker

èek, èek, stani, polako, SandraD je astrolog i pijanista koji veze nema sa farmacijom? Auuuuuuuuu :run
:> :> :>

SandraD.

otkud ti to da sam ja strolog,tu vec nemam nikakvu diplomu,a i nije bas da nemam nikakve veze sa farmacijom,sestra mi studira medicinu,pa sam ponesto pokupila.....

Darker

Pa, ono, treæa kuæa-Jupiter se ne sla¾e sa descedentnim Marsom, bla bla, za mene je to astrolog :> :> :>
Dosta sa :OFF :OFF :OFF
A jel za vas Enya spada recimo u ovu temu? Pu¹taju je na Fmtv-classic-u, pa kontam ono...Kao... :K

SandraD.

dobro,necu komentarisati ovu prvu recenicu,mada bih imala stosta reci,ali pokusacu malo da obuzdam sujetu...a sto se tice Enye,njena muzika ne spada u klasicnu muziku,vec su tu sadrzani razni elementi,kao i kod Bocelija,malo opere,malo popa,malo roka itd...ne znam ja ne mogu to svrstati ni u jednu kategoriju,to je vise kao neka komercijalizacija,za sire mase,da bude bliskije.....

Al-Jasmina

E steta sto ne mogu da posaljem smeh..
i ti Darker nisi znao.... :happy: :) :wink:

Pa nista otvorimo temu Mix muzika, za ili protiv hibridnih stilova u muzici :)

Darker

Ne ne ne ne, to je kr¹, ne postoji nijedan 100%pure muzièki prvac niti jedan muzièar a da nije 6 feet under... a upravo zbog, u drugim temama spominjane hiperprodukcije... originalnost se svodi na me¹anje ¾anrova... Ali dobro...
Ja sam Enya-u kontao kao neki ambiental-celtic-irish pravac, bli¾e klasici nego popu ili rock-u, ali ako sandra tako ka¾e, neæu da se me¹am, da mi ne bi pojasnila prvu reèenicu :> :> :> :>

SandraD.

pa dobro, u pravu si ti,to i jeste mesanje raznih elemenata,ja sam ovde mislila vise na Bocelija,svakako da tu ima i elemenata irskog folklora i td...

Darker

Boèeli i Il Divo su mi bljak. Zato mi je Sarah Brightman :Bog :Bog :Bog Kako je u Gregorianu otpevala Stairway to heaven, moj komentar je bio ja ovu ¾enim!!!!! :Bog :Bog :Bog
a ona je opet komercijala, kao i pomenuti Gregorian, da ne pominjem Era-u, Enigma-u... Ali, daleko od toga da mi njihova komercijala smeta, èak naprotiv!

Adonis_Vernalis

SandraD, imam ja ovo izvodjenje... mogu ti ga pozajmiti na slu¹anje, kao ¹to sam i svima koji su zainteresovani predlo¾io u jednoj od prethodnih poruka.