Класична музика

Started by zoe, 25-06-2006, 09:54:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

zoe

Сад никако, јер је прошла и проба и концерт :>

А иначе, механизам је следећи: знаш термин пробе, знаш место пробе. Дођеш на назначену адресу у назначено време. Уђеш на врата, завалиш се у столицу, и слушаш. :happy:

zoe

Хм, 'ајде да реанимирамо ову тему ако је икако могуће... :>


Слушате ли класику? Кад?
Кад се сморите од живота и треснете у депресију или већ према одговарајућем расположењу - одговарајућа музика?  :happy: :(
Кад хоћете да нервирате комшију који обожава Гранд и уобичајена му је пракса да изазива аеро-загађење таласима погрешних фреквенција? :namcor puc
Кад позовете на вечеру неке снобиш рођаке који иначе живе у Француској, а одавно су већ навршили 82 године? :silly:
Зарад романтике? :cvet :ljubav: :neee
Кад она клинка на спрату изнад вежба клавир? :bubble:  :ohsnap:
Кад чејнџирате канале по ТВ-у па налетите на Концерт у подне (јесте да траје 3 секунде док не промените канал опет, али и то је нешто)? :run
Или можда пустите понекад онај диск на који сте нарецкали сва она чуда што сте морали да препознајете у гимназији за петицу из музичког? :add10:
Или имате топ 5 композиција којима се радо враћате? :)):
Или пратите догађаје у граду па свратите до неке концертне дворане? 8)
Или је класика саставни део вашег живота као и разне друге врсте музике? O0
Или не слушате класику уопште и појма немате зашто сте отворили ову тему? (Уствари, знате! Неко је помињао беле чаршаве у овој теми, а ви сте баш претраживали нет у потрази за избељивачима на нашем тржишту па се и ово некако изгуглало :ninja: :face:)

Или кад...


katarina

U poslednje vreme retko kad imam vremena da se prepustim klasici, muzici uopste. U srednjoj sam je slusala obicno kad sam vezbala zadatke iz matematike, kad izuzmem sve one sate provedene u muzickoj. Za koju godinu cu, nadam se, slusati malo cesce, posto sam cula da su deca cije su majke slusale klasiku dok su bile trudne, inteligentnija...a takodje je zabelezeno da biljke vole klasicnu muziku! :K


Darker

Ok, hoæe¹ da bude¹ biljka ili majka? :hmm :K

willie the scot

moji snobish french rodjaci prvo sa aviona odu na splav, pa dodju kod mene :> :> :>
to za biljke je dizinf., biljke se loze na hevimetal... :luda
svaka mjuza je dobra, a najbolja je odsustvo iste.

tisina rules!!!

...samo da jos jednom slusnem onaj scherzo... :>

Cecilly

Quote from: zoe on 29-07-2007, 22:39:58
Или можда пустите понекад онај диск на који сте нарецкали сва она чуда што сте морали да препознајете у гимназији за петицу из музичког? :add10:

Ta sam... :>
A i sto rece katarina, radila sam matu uz nju.

Volim klasicnu,stvarno mi prija ponekad...ali ovih dana ne slusam nista...

pig_am_am

#246
evo...
verovali ili ne! procitala sam CELU temu.
slusam klasicnu muziku. kad? kad dodje vreme da zivim u dubokim emocijama.
ja sam od onih sto se na koncertima jedva suzdrze da ne zaplacu (opet verovali ili ne).
sviram flautu. samo niza muzicka. al osvajala sam neke nagrade. mrzela sam takmicenja,profesora i zato i nisam isla u srednju.

i hocu jos prica! zoe?  :cvet

zoe = muzicka seherzada  :>

dirigent

Ja u zadnje vreme samo slusam na koncertima , imam gomilu cdova, ali sam sve preslusao po nekoliko puta.
     
     Cesto mi se dogodi da kad  pozelim nesto da pustim od toga odmah se prisetim te muzike , ali onako ko iz aviona kad celokupno vreme vidis u jednom zamrznutom trenutku , odusevim se njome i vise me ne zanima da je cujem.

      Nabavite sad preko leta Respigijeve simfonijske poeme za orkestar    rimske pinije , rimske fontane i rimski festivali.
      Kad sanjarite pustite Debisijev prelid sa popodne jednog Fauna
      Kad ste zadubljeni u smisao zivota preporucujem Strausovog Zaratustru , ili Bruknerovu devetu simfoniju.
      Kad se osecate eleganci slusajte Edvarda Elgara.
      Kad zelite da se prepustite neznosti sa svojim partnerom Maler adagio iz 5. simfonije , ili Barberov adGIO za gudace.
      Kad zelite da se osetite optereceno slusajte dela Maksa Regera.
      Kad zelite da se prepustite muzici slusajte Baha. 
      Kad pogledate u zvezde slusajte Holstove planete.
      Kad zelite da potaknete bujnu mastu slusajte Stravinskog Zar Pticu.
      Kad zelite nocu da zazmurite i meditirate slusajte Senbergov Verklarte Nacht.
      Kad zelite da zavedete devojku pustite joj (ili jos bolje ako umete da svirate) 2. ili 3. klavirski koncert Rahmanjinova.
       Ako zelite da vam dan krene po zlu slusajte Stokhauzena ili Pendereckog.
       Ako zelite da nadjete Gospoda dovoljno je samo da poslusate uvodni Kyrie iz Bahove mise h-mol.

        A ja cu sad jednog Prokofjeva, svitu `Porucnik Kize` da se osetim luckasto.

        :happy:  :happy:  :happy:
       

zoe

 :)):

QuoteKad se osecate eleganci slusajte Edvarda Elgara.

Мени Елгар има другу намену... Рецимо кад желим да из себе избацим огромну количину емоција, у облику суза на пример...

QuoteKad zelite da se prepustite neznosti sa svojim partnerom Maler adagio iz 5. simfonije , ili Barberov adGIO za gudace.

Предвидљиво! :> Али, оправдано...

QuoteKad zelite da potaknete bujnu mastu slusajte Stravinskog Zar Pticu.

О да... Машта до крајњих граница, која је летос имала стварне контуре (свирала :)), а сад постаде успомена :happy:
А од истог аутора, кад пожелите да пронађете пагански део себе, "Посвећење пролећа"!
QuoteKad zelite nocu da zazmurite i meditirate slusajte Senbergov Verklarte Nacht.

Ух, где се овог сети, мммммммммм :happy: :a

Када горите од емоција и страсти, а желите да делујете смирено, разумно и хладно, слушајте Равелову клавирску музику.
Када сте детиње срећни, слушајте Моцарта, али никако Реквијем.
Моцарт је написао само пар композиција у молу. Поред поменутог Реквијума, још само 2 симфоније - 25. и 40. обе у ге-молу, и још оперу Дон-Ђовани (не рачунају се други ставови разних композиција :wink:)

А Прокофјев! Он је геније! Да се осетите генијално и луцкасто и шашаво, може и "Класична симфонија"! Човек је то написао за дипломски испит! :) :Bog

Al-Jasmina

U poslednje vreme se drogiram soundtrackom iz filma "Casanova"
prijaju mi te barokne i rokokokichaste kitnjaste pesmice
i chipka maestra koji svira klavsen?  :>
(nadam se usrdno da nisam odvalila suludicu)

Nekako se osetim nadahnuto
a to mi je i neophodno ovih dana!
:wink:
:happy:

olgica

Volim da slusam klasiku, mada vise volim da sviram svoju flautu. Svidja mi se i kombinovanje klasicne muzike i modernih muzickih pravaca, to moze bas lepo da zvuci! Mislim da ce ove kombinacije pribliziti klasiku mladjim ljudima. Volim da idem koncerte studenata muzicke akademije.

pig_am_am

Quote from: olgica on 31-07-2007, 12:55:47
Volim da slusam klasiku, mada vise volim da sviram svoju flautu. Svidja mi se i kombinovanje klasicne muzike i modernih muzickih pravaca, to moze bas lepo da zvuci! Mislim da ce ove kombinacije pribliziti klasiku mladjim ljudima. Volim da idem koncerte studenata muzicke akademije.
jaaaaaaaaaaao  :) i ja sviram flautu.... bas lepo  :)

zoe,aj ispricaj pricu  :cvet

zoe

Хајде, прича... чини ми се да није била... Специјално за Пиги... :)

Хајдн је радио на двору грофа Естерхазија. И једном му је дошао у посету некакв велепоседник, ту из краја, да поручи композицију за венчање своје јединице кћерке. Хајдн био вредан и за три дана предао готову партитуру менуета. Кад, пар недеља касније, Хајдн зачу под прозором свој рођени менует у извођењу некаквих сеоских свирача. Приђе прозору, а оно се креће поворка сватова, младенци, и наравно велепоседник са све великим окићеним волом. И тако је велепоседник замолио Хајдна да као награду за свој прекрасни менует прими овог вола. Хајдн то учини, и касније овај менует назва Воловски менует.

Ето, Пиги, ако ти се не свиђа ова верзија, ти замисли да је Хајдн добио прасе на поклон :)

olgica


pig_am_am

 :116: zoe carice!

Praseci menuet! kakva bi to bila cast...  :>

za sada mi je najbolja prica o paganiniju i kocijasu.
tu pricu sam znala pre jedno deset godina,al sam zaboravila.
:(
hvala zoe