Класична музика

Started by zoe, 25-06-2006, 09:54:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

zoe

Za sve ljubitelje klasike... Otvorena je tema BEMUS, program ovogodisnjeg, pa uzivajte...

Darker

Kukaju ljudi po rubrikama meðu nama itd. po novinama, kako nemaju gde na radiju da slu¹aju klasiku... Mislim da kada bi se neko setio pa negde izmeðu Nostal¾i-a, ©umadije i 202-ke udenuo neki radio koji bi po ceo dan(po ugledu na Classic FMtv) pu¹tao klasiku i ambijentalu, nabio bi slu¹anost ko mi poseæenost foruma za 5 meseci!!!

Adonis_Vernalis

Da mi pokrenemo nas farmaceutski radio? Sto da ideju plasiramo drugima? Bas bi lepo iznad pekarice stajao jedan repetitor i sirio svoj pozitivni uticaj po ruralnom Kumodrazu?

zoe

Na FM 99.1 je klasika non-stop... tzv. koncert studija B...(nadam se da nisu ukinuli jer sam cula neke price o tome, ali nisam proverila jer radio uglavnom slusam u kolima a ovih dana mi je GSP verni prijatelj). Radio Beograd 2 takodje pusta klasiku.

Smrda

nisu ukinuli,znam da prepodne ide klasika sigurno... :)
Adonise,opet nova ideja!?!?!?. :wink:

Adonis_Vernalis

Sta cu, kad radim na 380 V...

Da li je to predznak kratkog, a sadrzajnog, zivota?

Korisnicko Ime

Quote from: Adonis_Vernalis on 05-10-2006, 06:15:32
Da mi pokrenemo nas farmaceutski radio? Sto da ideju plasiramo drugima? Bas bi lepo iznad pekarice stajao jedan repetitor i sirio svoj pozitivni uticaj po ruralnom Kumodrazu?

Pa, moze da se pokrene internet radio!?

Smrda

i vec je pocela realizacija..... :~

zoe

Alo ljudi, otvarajte temu o radiu...

A sad...klasiku molim! :)

Darker

Pa klasièni radio :K :K :K
mada bih ja to malo komercijalizovao i ufenserisao...
Iskreno, muzika je meni super, ali kad ne daj bo¾e vidim one likove u koncertu u podne, automatski poèenm da zevam... sama pojava im je do zla Boga dosadna >:D >:D >:D
Jel mo¾e da ne bude dosadno, a da ne izgubi du¹u??

Maslacak

...i tako nastade opera! :>
Sala mala...ali ako nije opera, sigurno je tako nastala muzika tipa one koja se pusta na Classic FM...polu-komercijalna klasika. Sto uopste nije lose :happy:

Tesko je, jer je valjda poenta u samoj muzici, u smislu da je ona sama sebi dovoljna, bez kojekakvih sminkanja. Sto je dovelo do toga da je mnogo zanimljivija kad se samo slusa...gledanje je smor, i ubija mastu (a pogootovo na tvu - uzivo je ipak nesto drugacije) :>

Adonis_Vernalis

Ako smem da savetujem, onda cu da posejem koje zrno "mudrosti"...

Kad god mi se ukaze prilika da slusam koncert klasicne muzike, uvek se trudim da, npr u Kolarcu sednem tako da ne vidim binu... Balkon, recimo, ili neki od stubova desno...

Da ne vidim izvodjaca.

Obicno njegovim licem titra neki grc bola, ili maksimalnog napora, maksimalne koncentracije... Gledam u pod, ili zmurim... I onda ne mislim o tome koliko snage i volje izvodjac mora da ulozi u taj trenutak beskrajne, neponovljive lepote, koji traje samo tad i nikad vise...

Samo slusam... I lutam...

Ne gledajte lica izvodjaca... Ni njihove ruke, ni tela...

Darker

o tome i prièam...
A i opera mi je jo¹ dosadnija :roll:
A adonisov recept sam primenio na Nigel-ovom koncertu i stvarno je super trip, zami¹ljao sam da sam se valjao u nekim belim èistim èar¹avima, pod neki drvetom na nekoj livadi u sred nekog proleænog dana :> :> :>

zoe

E Darker, secam se da si jos jedanput pominjao te bele carsave! Kad god se setim umrem od smeha! :lol:

Izvodjaci na sceni... ima neceg neverovatnog u tome! Naveli ste sve neke smor primere! A mozes se lako i zaljubiti u sviraca ako je vraski dobar!
Iz perspektive izvodjaca...volim da pozovem na koncert nekoga do koga mi je stalo na "izvestan" nacin, upravo zbog neceg neverovatnog sto sa scene ume da zraci (pritom nisam htela reci da sam vraski dobra :wink:)... Ovo je proverena stvar, nisam je ja izmislila... :a

Smrda

i uopste nisi subjektivna?!?!? :)
nego da ti sve nas pozoves....ili nam odrzis private concert u holu,a?? pa cik nek D onda zamislja carsave.... :K