Класична музика

Started by zoe, 25-06-2006, 09:54:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

zoe

#165
jes pa da se svi zaljubite u mene... :> hahaha, a tek carsavi, qq...

bice, bice... :cvet

willie the scot


Smrda


Darker

Quote from: zoe on 06-10-2006, 22:39:36
jes pa da se svi zaljubite u mene... :> hahaha, a tek carsavi, qq...

bice, bice... :cvet
Beli... u¹tirkani... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :> :> :> :> :>
odosmo u debeli :OFF :OFF :OFF, sem ako zoe posle ovog stvarno ne odluèi da nas pozove na neku svirku :wink:

zoe

Trebalo bi da bude nesto pocetkom novembra...obavesticu! :wink:

Smrda


Maslacak

#171
Hehe...neee, onda ce Darker da zamislja Zoe kako se valja u cistim belim carsavima!! :twisted: :twisted: :> :>

Ma i mene Opera smori, volim odredjene arije, al kad umiru sat vremena na sceni, mislim stvaaarno...

Cista muzika je prefinjenija, rasplamsava mastu... bar meni...

Mudro zboris Adonise, zaista je to pravi nacin slusanja klasike :happy:

willie the scot

sto rece jedna carica...uzasno prijatno iskustvo...
mene najvise nervira kasljanje tokom koncerta,kada neko dodje sa prehladom i ne prestaje da kaslje...neoprostivo...di piu non chiedo...kh...kh...non chieeeeeedooooo....kh,kh..
...kh,kh...kh,kh...kh,kh...kh,kh...kh,kh...ko metronom....

zoe

Skoro sam otkrila operu. Bila sam puuuna predrasuda i jos uvek se nisam svih otarasila. Probajte da odete u Madlenijanum, tamo je sve titlovano pa je jos lepse za pracenje. Preporuka: Hofmanove price, ako se jos uvek daju...

Sto se kasljanja na koncertima tice...zaboga miloga, ponekad pomislim da ljudi dodju na koncert da iskaslju ono sto ne mogu neko duze vreme...kao terapija!!! To je strasno cudno, jer ti ljudi zapravo nisu prehladjeni... Mora da je kasljanje zarazno, kao i zevanje (zevate li? :K)

Maslacak

Ja sam isla na Travijatu, u Narodno pozoriste... Bilo je i titla za ono sto nije bilo na srpskom, razumevanje nije bilo nikakav problem... sopran je bio odlican, ali tenor pomalo slabasan... i dopala mi se uglavnom, medjutim, kraj me je toliiiko smorio... trebalo je da skrate malo umiranje... :K

Decko mi je nabavio neku popust karticu za Madlenijanum, tako da cu ici tamo. Hvala na preporuci...znam da je Hofman bio, nadam se da ima, ili ce biti opet ove sezone :happy:

Adonis_Vernalis

Quote from: Maslacak on 09-10-2006, 19:52:26
Mudro zboris Adonise, zaista je to pravi nacin slusanja klasike :happy:

Ne znam da li je to pravi nacin, ali meni pomaze... Ja u Kolarcu npr. nabijem glavu u zemlju, utonem u misli i samo slusam... ili zalegnem tako da mi sesir dame koja sedi ispred mene zakloni celo vidno polje... ili se izgubim na balkonu (obratite paznju... Kolarac omogucava eksperimentisanje... nadjite svoj polozaj, odakle se sve najbolje cuje)...

U tom slucaju, do vas dopire samo cista, rafinisana muzika... bez opterecujucih vizuelnih efekata... i mozete na miru da sanjarite... U tom slucaju, mozete da apstrahujete cak i kasljanje... Ono mu dodje ko neophodan "zacin"... dokaz da prisustvujete koncertu, a ne slusanju dobrog CD-a...

zoe

Na Kolarcu traziti gde cse najbolje cuje? Pa tamo se svugde najbolje cuje! :Bog

Adonis_Vernalis

#177
Izvinjavam se...

Trazite mesto gde se najbolje CUJE, a najgore VIDI...  :cvet

P.S. @ Zoe... poenta je bila da koleginice i kolege POCNU DA TRAZE to mesto... da bi poceli da ga traze, moraju da DODJU... a posto je nekulturno muvati se po Kolarcu kad koncert jednom pocne, to znaci da treba da dodju OPET... i OPET.... sve dok to mesto ne pronadju... i onda je samo njihovo... :)

A dotada ce u njihovoj memoriji biti barem nekoliko koncerata...  :a

Smrda

opera...mmmm.....obozavam....
ma mi bismo zoe tebe gledali sa 4oro ociju :shock :shock
:cvet

zoe

Оооој моја мртва темо.... :(

Овако...

5. новембар 2006. у 20.30
Мадленијанум, Земун

На програму Моцарт: Гудачки квартет Це-дур (тзв. "Дисонантни") у аранжману за гудачки оркестар, једна Синфонија у Бе-дуру, и клавирски концерт А-дур КВ 488 (то је онај концерт чији се други став чује у "Сибирском берберину")

Изводе: једна јапанска пијанисткиња (којој име заборавих, а немам приручног материјала да препишем :stid:), оркестар "Симфонијета" (чији сам члан, па зато све ово и пишем :)), диригује проф. А. Вујић

Иначе, концерт је у оквиру Дана јапанске културе...

Улаз није слободан, нажалост... Колико су карте, не знам, али ако будем нешто добила, обнародоваћу па ко је заинтересован...