Gledanje u sunce umesto hrane!?

Started by Roben, 21-04-2007, 21:19:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Roben

Gledanje u sunce umesto hrane!?

Izvesni Mejson Hau Dvinel (Mason Howe Dwinell) objavio je knjigu u kojoj je obja¹njen naèin kako da se hrana postepeno potpuno izbaci i zameni gledanjem u sunce!

Knjiga "The Earth was Flat: Insight into the Ancient Practice of Sungazing" sadr¾i kompletno uputstvo za devetomeseèno ve¾banje u toku kojeg se polako smanjuje kolièina pojedene hrane, a poveæava vreme gledanja u sunce.

Kada se, nakon devet meseci, postigne to da se u sunce neprekidno mo¾e gledati 44 minuta - cilj je postignut, tvrdi autor. Hrana se vi¹e ne mora konzumirati, samo se pije voda.

Jedna od stvari koja se u knjizi najvi¹e potencira je da se u sunce mora gledati dok se stoji bosim nogama na goloj zemlji, a autor upozorava da se u sunce, direktno, mo¾e gledati iskljuèivo u periodima niskog UV zraèenja, tj. u periodu od jednog sata po izlasku i jednog sata pre zalaska, inaèe dolazi do o¹teæenja vida.

Fenomen primanja energije direktno od sunca zainteresovao je ljude ¹irom sveta nakon ¹to su mediji 2002. objavili prièu o Indijcu Hiri Ratanu Maneku (65) koji je tvrdio da nekoliko godina uop¹te nije jeo, a da je glad pobedio apsorbovanjem sunèeve energije kroz svoje oèi.

"Veæ nakon nekoliko dana ve¾banja svako mo¾e da postigne oseæaj primanja energije, a upijanjem sunèevih zraka puni mozak i dobija snaga. Èovek na taj naèin mo¾e da se izleèi od svih psihièkih i fizièkih tegoba i postigne miran i sreæan ¾ivot", rekao je novinarima Manek.

Lekari u Ahmedabadu prouèavali su Maneka skoro godinu dana i ustanovili da je potpuno zdrav iako ne jede.

(MONDO)

Masha

Sta sve necu saznati. Dakle, gledam u sunce, ne jedem, a zdrava - je l` sam dobro ukapirala? Mislim, ja ovo bas i ne razumem, ali ako covek kaze da nije jeo godinama, a i dalje dise, da mu poverujem?

shumshi


zoe

Јаој па ово је супер занимљиво! Произилази да људи у очима садрже хлорофил (нарочито зеленооки), па се онда врши фотосинтеза и прелази на аутотрофан начин исхране. Стајањем босим ногама на голој земљи постоји могућност успостављања кореновог система... а човек би могао еволутивно да напредује и постане биљка! :)

И сад се ја тек питам, шта је старије, кокошка или јаје? :K

nasty girl

hm.... :hmm

zvuci zanimljivo tvoja teorija....... :hmm :hmm

malena

Nova dijeta... :hmm Kad holivudske zvezde ovo procitaju,ups pa oni jedva da citaju,kad im njihovi nutricioniste preporuce ovo kao najnoviju i najdelotvorniju dijetu...  :roll:

Sole

ma sta je ovo? nije da ne verujem, ali ipak... hraniti se kroz oci, jedino na onaj nacin autrotrofne ishrane  :lol:
ko ce jos da ustaje sat vremena po izlasku Sunca? hmmm, krevet se tesko napusta...
mozda vec popodne vidite dosta ljudi kako crpi energiju, t.j jede ocima...  :smekerica:
hehhe, kako smesno zvuci...
ko isproba nek' se javi!  :wave:

Al-Jasmina

Umm ja sam malo proucavala izvesne istochnjachke "discipline"
i mogu vam reci da sam na svojoj kozi iskusila da
ne znamo nista o snazi volje, disanja i eto..sunca na coveka
Mislim da nije do sunca vec do neceg drugog
to sto lik prezivljava bez hrane..

Stavka druga,
ne sudite olako o stvarima koje se desavaju u Indiji
jer oni imaju hiljadugodisnju praksu izucavanja dostizanja nirvane i cega sve ne
kroz telesne treninge i alternativne vidove zivota...
Postenije je priznati da ne znate nego osudjivati..

Vecina fenomena je i onako prvo pobrala smeh a ne aplauze :>

Stavka treca:
Zar zaista verujete da covek nije u stanju da stavi svoju volju iznad svega cime ga svakodnevica ogranicava? :)

AquArius

Kad bih ja rekla u sta sve verujem i koliko daleko vidim
verovatno bi neko pozeleo da mi uzme dijagnozu.



wolfeitzckie

hahaha, vec vidim mrtve ludake koji su poverovali ovom prevarantu.

Al-Jasmina

Quote from: wolfeitzckie on 22-04-2007, 13:46:31
hahaha, vec vidim mrtve ludake koji su poverovali ovom prevarantu.

Not funny...
jer anoreksija je bolest i trebalo bi je leciti!
Ali tu su neki drugi primeri:
zena je pila samo vodu 90 dana i izlecila se od tumora,
monasi isposnici koji su prevazilazili granice telesne izdrzljivosti ziveci u pustinji...zbog vere...


Darker

Treba razluèiti indijskog sve¹tenika i isposnika i lika koji zaraðuje pare na nekoj prièici;-)