U Srbiji svake godine manje 40.000 gradjana

Started by Roben, 23-04-2007, 20:40:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Roben

U Srbiji svake godine manje 40.000 gradjana

Usled negativne stope natiliteta, broj stanovnika u Srbiji svake godine se smanjuje za oko 40.000, izjavio je direktor Republièkog zavoda za statistiku Dragan Vukmiroviæ i najavio veliko istra¾ivanje o ¾ivotnom standardu gradjana.

Zavod uz pomoæ Svetske banke, Britanskog fonda za razvoj i UNHCR-a priprema veliko istra¾ivanje koje æe obuhvatiti oko 9.000 domaæinstava u Srbiji, a cilj ankete je da se ispita stanje ¾ivotnog standarda gradjana Srbije, rekao je Vukmiroviæ.

On je uputio apel gradjanima da izadju u susret anketarima, kojih je za ovaj posao anga¾ovano oko 300, i ocenio da æe za oko pola godine, na osnovu te ankete, biti dobijeni podaci koliki je procenat domaæinstava kojima je zaista potrebna pomoæ i koliko gradjana u Srbiji ¾ivi ispod granice siroma¹tva.

Od poèetka 2007. godine Zavod za statistiku æe raèunati koliko iznosi granica siroma¹tva, ¹to su do sada objavljivali i procenjivali politièari u Srbiji, kazao je on.

(Tanjug)

mikele

Овај податак би требао све да нас забрине. :shock
Није то мало.За 10 година,оде пола милиона,а за 50 два милиона.Па неће нас више бити :wall:

Bred

Ali oko ove cinjenice se ama bas niko ne tangira :wall:
i treba da nas nema....

Korisnicko Ime

Pa ja zaista ne znam kako neko sa platom od 250e moze da planira veliku porodicu.
Ljudi zive na samoj ivici, prezivljavaju i ako se to ne promeni...

Bred

a to se nece promeniti ako za pocetak ne dobijemo vladu...

Darker

Da, ¹to neko reèe, mi smo najveæa nevladina organizacija na svetu:-)

Nije bitno 250€ KI, misli¹ da ©iptari imaju i toliko?
Ali, vrlo onako iskreno, decu neæu praviti zbog statistike, to je SASVIM SIGURNO;-) a ni zbog plate od 1000€;-)

Korisnicko Ime

Quote from: Darker on 27-04-2007, 15:26:29

Ali, vrlo onako iskreno, decu neæu praviti zbog statistike, to je SASVIM SIGURNO;-)

:Bog :Bog :Bog :Bog

svaka cast

Quote from: Darker on 27-04-2007, 15:26:29
Nije bitno 250€ KI, misli¹ da ©iptari imaju i toliko?

Promasio si poentu
bracni parovi koji imaju ukupno mesecno 500e se mozda ne usudjuju da sire porodicu.
Nije to velika kinta.
Zar zelis da detetu ne mozes da priustis ni najosnovnije  :`?

Smrda

da,mislim da Ki ima poentu...
i sa te strane se slazem,
ali ima i drugi aspekt,
dosta je ljudi otislo,
i to su uglavnom te generacije,zrele za porodicu...
dosta ljudi je ogorceno i zeli da sebi omoguci dobar zivot,
pa mozda sebicnost raste...
ali,milim da definitivno standar ima najveci uticaj,kao i sigurnost...