Orthodox Celts promovisali novi album

Started by Korisnicko Ime, 25-04-2007, 17:30:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Korisnicko Ime

Beogradska grupa Ortodox Celts pomovisala je svoj novi, peti po redu, album "One, Two... Five!" u beogradskom SKC-u.

Album, u izdanju "Maskoma", veæ je do¾iveo svojevrsnu koncertnu promociju na nastupu "Kelta" u SKC-u 17. marta, na Dan Svetog Patrika.

"Kelti" za sada ne planiraju jo¹ jedan koncert u Beogradu, ali æe zato nastupiti u Somboru 28. aprila, na Trenchtown u Subotici 1. maja, 9. maja u Zajeèaru, a potvrdjen je i koncert u Mariboru 23. juna, rekao je agenciji Beta pevaè grupe Aleksandar Petroviæ - Aca Seltik.

Na nastupu u SKC-u snimljen je i prvi spot za pesmu "Two faces".

"Zadovoljni smo spotom, jer ima svoju prièu... U pitanju je nova pesma koju je publika jako dobro prihvatila, s obzirom da je to bilo prvo ¾ivo izvodjenje. U planu je da snimimo drugi spot, ali jo¹ nismo dogovorili za koju pesmu", naveo je on.

Jedina obrada na albumu je pesma "Sara" (Sarah) grupe Thin Lizzy. Aca Seltik je rekao da je bilo vi¹e razloga da se odluèe ba¹ za tu pesmu.

"Prvo, to je Grujina (basiste Dejana Grujiæa) omiljena pesma, i godinama nas je molio da je snimimo. Drugo, koncepcijski je uklopljena da zvuèi kao irska pesma", naveo je on.

Takodje, "Sara" je pesma koju je Fil Linot posvetio svojoj prvoj æerki, a na albumu "One, Two... Five!" je i pesma "Your Song", koju je napisao Seltik i posvetio je svom sinu.

(Beta)

Maslacak

Jel cuo neko album?
kak'i je? :K

Quote from: Korisnicko Ime on 25-04-2007, 17:30:55
to je Grujina (basiste Dejana Grujiæa)

mozda je mali off, ali...
je l' to Dejan Grujic, voditelj sa 202-ke? :>
znam da je Aca tonac tamo, ali ovo nisam znala...

Smrda

e ja sam cula par stvari..i bas mi se svideo..
kao i svaki njihov...
ali ne znam kakav je ceo album...
no,kad ga nabavim,cu ti javnem...