rastibudjilizovane klebezable

Started by MaliZmaj, 30-04-2007, 21:17:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

MaliZmaj

 :wall: :Bog :pljes:

  Na konkursu èasopisa za kulturu hrvatskog knji¾evnog jezika "Jezik" za najbolju novu hrvatsku reè,pristiglo je 500 predloga,a u u¾i izbor u¹lo 47 termina,medju kojima je ISTINOMJER umesto pligrafa,SUÈELI©TE za talk-show,ZAKULISJE za backstage.Neki od ma¹tovitih predloga su i BRZOGRIZ za fast food,KROMPULJE za glasne i ru¾ne ¾ene,reè bojler da se promeni u GRIJOVOD ili MLAÈNIK,a sendviè u DVOKRI©KU ili DVOKRU©AC.
Iz cele Hrvatske,a i iz inostranstva stigli su predlozi da se,na primer,rebus,karikatura i mikroorganizam zamene reèima CRTALJKA,IZOBLIKA i MALO®IÆE.Najvi¹e sugestija je u vezi s kompjuterom-da internet bude SVEMRE®JE,a laptop da se nazove SKUTNIK,jer ga korisnici dr¾e u skutima.
Rezultati konkursa biæe objavljeni u junskom broju "Jezika",a najuspe¹niji kovaèi biæe nagrajdeni sa 2000 kuna za prvu nagradu.

(24 sata) 

Al-Jasmina

Dobro im nece dati svakome po nakovanj :>
:trfr:

MaliZmaj

...."Hrvatski jezik je slu¾beni jezik Republike Hrvatske. Pripada skupini ju¾noslavenskih jezika, uz slovenski, bo¹njaèki, srpski, crnogorski, makedonski i bugarski. Druge su dvije velike skupine slavenskih jezika: zapadnoslavenski (èe¹ki, slovaèki, poljski, lu¾ièkosrpski i ka¹upski) i istoènoslavenski (ruski, bjeloruski i ukrajinski).

Hrvatski jezik osim stanovni¹tva u Hrvatskoj govore i Hrvati u Bosni i Hercegovini, Hrvati u drugim susjednim dr¾avama te oni koji su se iselili na ostale kontinente diljem svijeta, osobito u Ameriku.

Tijekom povijesti ovaj se jezik nije uvijek nazivao hrvatskim. Umjesto toga naziva rabljeni su nazivi ilirski, slovinski, slavonski, dalmatinski i horvatski. "....

covek svasta moze danas da nauci :)  :smekerica: :wall:
nemoj da mi je neko pisao na srpsko-hrvatskom ... to nikad nije ni postojalo  :batina

Smrda

hahahhahahhahahha,
meni ovo smesno....

samo mi je extra naziv teme :Bog :Bog :Bog
sta god znacio!??!?! :hmm

mozda bi i mi mogli vako.. :roll:

Masha

Buahahaha, ovo me je podsetilo na ono okolotrubusni pantalodrzac sto bi bio kais  :K

Darker


vladimir

Okolokuæni travopasaè! :luda

dirigent

Naziv teme nije bas najjasniji.

Na koju vrstu rastibudjilizovnih klebezabli ste mislili?

   One sto se mnoze putem gugapleksheteromikrozigotnih celija ili one obicne sto rastu na drvetu?

    A da ne pricam tek sto nije precizirano da li su to evropske ili severnoamericke....

Al-Jasmina