Van Gogh 19.05. u Areni!!!

Started by Korisnicko Ime, 18-04-2007, 14:54:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Korisnicko Ime

Van Gog posle tri godine sviraju u Beogradu

Beogradska rok grupa Van Gog odr¾aæe posle tri godine koncert u Beogradu, 19. maja u Areni.

Dejan Grastiæ iz Beogradske kulturne mre¾e, organizator koncerta, rekao je da je Arena jedino mesto gde Van Gog do sada nije imao koncert. Grupa je poslednji put nastupala u prestonici 2003. godine na "Ta¹u".

"Arena je jedni prostor koji mo¾e da ispuni zahteve za binom, kvalitetom zvuka, svetla. Nadamo se da æe ovaj koncert pomeriti dosada¹nje standarde", rekao je Grastiæ.

Frontmen Zvonimir Djukiæ Djule naveo je da su fanovi grupe, koji su mejlovima slali svoje predloge, takodje tra¾ili da Van Gog nastupe u Areni, i da izlaze u susret svojoj publici.

Na konferenciji za novinare je premijerno prikazan i novi spot za pesmu "Kolo-ludo luda" sa novog albuma "Kolo", koji je sniman na koncertu u Novom Sadu.

"Kolo" je progla¹en za najprodavaniji rok album PGP RTS-a za 2006. godinu, sa 18.000 prodatih primeraka.

Djukiæ je rekao i da je grupa pre¹la dugaèak put od "kultnog andergraund benda", kako su ih nazivali 1986. godine, kada je Van Gog osnovan, do dana¹njih dana, kada ih zovu "mejnstrimom".

"Grupa jako dugo traje i uspela je da oèuva svoj mu¾ièki integritet i da ne napravi ni jedan kompromis", rekao je novinar Ivan Ivaèkoviæ, koji je uèestvovao u izradi kataloga o bendu, koji æe posetioci koncerta dobiti uz ulaznice.

Takodje, grupa je predvidela i ¹tampanje majica sa znakom benda, koje æe moæi da se kupuju samo tokom turneje na koncertima.

Odgovarajuæi na pitanje novinara da li postoji moguænost da Van Gog bude predgrupa na koncertu Rolling Stones, Djukiæ je rekao da bi to bila èast za svaki domaæi bend, ali da sada razmi¹lja o koncertu u Areni.

Medjutim, Grastiæ je rekao da je bilo nekih pregovora sa organizatorima koncerta "Stonsa" "Mjuzik star"-om, ali da jo¹ nije postignut nikakav dogovor.

Ulaznice za koncert biæe pu¹tene u prodaju u petak, 20. aprila, po ceni od 500, 750, 950 i 1.110 dinara, a prodavaæe se na blagajnama Bilet servisa, IPS-a, Mamut stora i Beogradske arene.

Kako je najavljeno, oèekuje se oko 20.000 posetilaca.

(Beta)

tarantulica

Quote from: Korisnicko Ime on 18-04-2007, 14:54:00
Van Gog posle tri godine sviraju u Beogradu

Ulaznice za koncert biæe pu¹tene u prodaju u petak, 20. aprila, po ceni od 500, 750, 950 i 1.110 dinara, a prodavaæe se na blagajnama Bilet servisa, IPS-a, Mamut stora i Beogradske arene.

Kako je najavljeno, oèekuje se oko 20.000 posetilaca.


750 su ulaznice za parter, ostale su za tribine, da li neko zna koja mesta su ok?

Darker



Ako nakon koncerta u Areni, a do 26.05.2007., po¹aljete ulaznicu sa koncerta popunjenim kuponom (koji æete dobiti na ulazu) na adresu - Beogradska kulturna mre¾a, Hilandarska 32 11000 Beograd, dobiæete na poklon (uz vraæenu ulaznicu) DVD snimak koncerta Van Gogh-a u Beogradskoj areni.

Masha

„Van Gog“ odu¹evili Beograðane



Popularna beogradska grupa Van Gog odr¾ala je sinoæ spektakularni koncert u „Beogradskoj areni“. Na svojevrsnoj rok ¾urki nekoliko hiljada ljudi u¾ivalo je u hitovima svog omiljenog benda.
Nakon petnaestominutnog ka¹njenja, bez suvi¹nih reèi, Ðule i momci su istrèali na binu. Njihov izlazak mnogobrojna publika pozdravila je burnim aplauzom. Usledilo je „Kolo“, ¾urka je poèela. Ponesen ritmom i uzbuðenjem Ðule je skakutao po bini, a njegove egzibicije publika je odu¹evljeno pozdravljala.

- Reèi su suvi¹ne, zar ne? - u trenutku zanosa uzviknuo je frontmen grupe „Van Gog“.
Ispred bine, sa rukama podignutim na gore, skakalo je i pevalo na hiljade fanova. Reðale su se numere „Vrte¹ka“, „Zemlja èuda“, „Za godine tvoje“, „Kiselina“, „Mama“, „©ta ako“... Bend sa puno energije uigran do perfekcije nije dozvoljavao publici da predahne.
Fenomenalan prostor „Arene“ odisao je pozitivnom energijom, publika je u¾ivala u zaista spektakularnom koncertu.

izvor www.blic.co.yu

tarantulica

Kasnili su pola sata, ali dobro....

Bilo je super, jedva èekam da dobijem DVD  :loptica

Darker

I ja takod¾er!!!!
Druga gitara je pun pogodak!!!!

avgogh

Ja sam odusevljena koncertom! Provodila sam se i bolje, ali nisam prisustvovala kvalitetnije odradjenom koncertu nekog domaceg izvodjaca! Postavili su nove standarde! Nadam se da nece ispaliti za DVD, desavalo im se...
A, druga gitara je zaista pun pogodak, i mislim da ce ih pratiti na celoj turneji... Bar je tako bilo do sada (od izlaska Kola). Svidja mi se kako Emigrant zvuci uzivo, a ne svidja mi se sto je koncert zatvoren Spiskom razloga, i sto nije bilo klasicnog bisa...

Darker



Savr¹en tehnièki, ali bez emocija... Vi¹e mi se svidelo kad sviraju u malom prostoru. Ok, to jeste cena mainstreama, ali mogli su i da fanove koji napamet znaju kad æe koju pesmu da svira, malo i da iznenade, ali dobro... Put, opet nije bio originalna verzija, ali mnogo bolji od onog shit-a od ranije, tako da hvala Ðuletu na Kolo-u, vratio im je gitaru u ruke (pa i dodao).
®ao bi mi bilo da sam propustio ovo, ali nadam se uskoro nekom novom koncertu u manjem prostoru gde æe svirati za svoju du¹u, bez razmi¹ljanja o tajmingu i komercijalnoj strani svirke. To ubija umetnost...

nasty girl

ja cuh da su svirali samo sat i po..... :roll:

Masha

„Van Gog“ svirao pred 15.000 ljudi
Odu¹evila me publika

Poznata grupa „Van Gog“ odr¾ala je u subotu uveèe nezaboravan koncert pred 15.000 ljudi u „Beogradskoj areni“. Cela dvorana je pevala poznate pesme uglas dok su èlanovi grupe suvereno vladali binom. Zvonimir Ðukiæ Ðule u razgovoru za „Blic“ sabira utiske i ka¾e da je ovo tek poèetak.
- U „Areni“ smo po prvi put svirali koncert i istovremeno bili ispred bine sa publikom. Uspeli smo da se pove¾emo, da uðemo u kovitlac i svi zajedno da potpuno u¾ivamo. Ja sam bio iznenaðen ¹to je svako slovo horsko otpevano, taèno u takt. Te¹ko je istovremeno raditi nekoliko stvari, a na¹a publika je u „Areni“ pevala, smejala se i skakala u istom trenutku. Da sam imao veæa usta ja bi pevao po dve pesme u isto vreme - ka¾e Ðule koji je neprestano trèao po bini.
- To je bilo vi¹e od mene. Ukljuèio sam dugme „turbo-ind¾ek¹n-emou¹n“ i video èoveka kako trèi tri koraka ispred mene. Kada smo se spojili u jednu osobu vi¹e nije bilo povratka. Posle koncerta, kao i uvek seli smo u garderobu da uz piæence sa prijateljima izanaliziramo koncert. Odu¹evio me Vlade Divac koji je rekao da je iz VIP lo¾e si¹ao u parter da bi osetio atmosferu. „Na momenat sam pomislio sam da sam u Los Anðelesu i morao sam da siðem u parter, a kada sam ukapirao da sam u Beogradu, odlepio sam od sreæe“, rekao mi je Vlade posle koncerta - ka¾e Ðule koji je presreæan, jer je sve i¹lo po planu.
- Zahvalio bi se publici i „Beogradskoj kulturnoj mre¾i“ koja je organizovala koncert i koja je ispo¹tovala sve na¹e ¾elje. Mi smo nastupe korigovali od koncerta do koncerta i nije bilo mesta za gre¹ke - prièa Ðule i najavljuje DVD sa snimkom koncerta.
- Imaæemo dosta toga zanimljivog da stavimo na disk uz koncert. Fantastiène poruke koje su nam fanovi ostavljali u „ispovedaonici“. Sva ta ogromna kolièina energije koja ne mo¾e da se isfingira, a koju nam je ulila publika uz ¾elje da se ne zaustavimo na ovome, veæ da napravimo jo¹ veæi i jo¹ bolji koncert - otkriva Ðule i dodaje da æe sada jo¹ ¾e¹æe krenuti u svirke.
- Potvrdilo se da u Srbiji mo¾e da se napravi dobar rokenrol koncert i da postoji publika za tako ne¹to. Vredelo je svaki kilometar, svaka kap krvi i znoja, a bilo ih je pregr¹t. Mi smo 25. maja u Ni¹u, 26. u Kru¹evcu, a dugi spisak koncerata nalazi se na na¹em Internet sajtu. Ovaj nastup u „Areni“ najavljuje tek poèetak na¹e karijere.

izvor www.blic.co.yu

avgogh

Nasty, koncert je trajao od 2 do 2 i po sata...

tarantulica

Dva i po sata  :loptica

Taman da mi pobegne poslednji autobus  :run

Ali vredelo je  :happy:

avgogh


tarantulica

Izashli su spiskovi (http://www.musicvangogh.com/homem.htm) dobitnika DVD-a sa koncerta Van Gogh-a  :loptica

Smrda

Quote from: tarantulica on 28-07-2007, 16:30:18
Izashli su spiskovi (http://www.musicvangogh.com/homem.htm) dobitnika DVD-a sa koncerta Van Gogh-a  :loptica
el su te izvukli kad skakuces?!?!?