Indijac u lancima zbog ljubavi

Started by Roben, 12-05-2007, 18:04:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Roben

Indijac u lancima zbog ljubavi

Policija je u istoènoj Indiji oslobodila mladiæa koji je mesec dana bio u lancima jer je ¾eleo da se o¾eni svojom ljubavlju iz detinjstva uprkos volji svog oca i seoskih stare¹ina.

Ragu Agima (21) je otac zakljuèao u mraènu, prljavu sobu jer je javno objavio da se o¾enio devojkom iz siroma¹ne porodice koja pripada ni¾oj klasi.

"Bio je vezan lancima, i za kaznu je tako okovan morao da poslu¾uje hranu za vreme ruèka", rekao je policajac koji je bio na licu mesta.

Policija je u selo do¹la kada je Raguova ¾ena prijavila ceo sluèaj.

Raguov otac je uhap¹en, a policija i dalje istra¾uje ume¹anost seoskih vlasti u ceo sluèaj.

Veæinu brakova u Indiji ugovaraju roditelji, a vrlo èesto presudni kriterijumi su odgovarajuæa klasna pripadnost, vera i materijalno stanje buduæe mlade, odnosno mlado¾enje.

(MONDO)

Wolf

Neke stvari mi nikada nece biti jasne :wall:

Masha

Istina je ovo da su i Indiji i dalje na snazi ugovoreni brakovi i da se jako vodi racuna o klasnim razlikama. Naravno ima i porodica koje to ne praktikuju, ali su u manjini. Meni je to nepojmljivo jer mi zivimo potpuno drugacijim nacinom zivota tako da mi je ovog maldica veoma zao.

pig_am_am