Srbija dobila cetvorku za obrazovanje

Started by Masha, 18-05-2007, 16:57:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Masha

Konferencija u Londonu o reformi visokog obrazovanja

Srbija dobila èetvorku za obrazovanje

Na ministarskoj konferenciji posveæenoj visokom obrazovanju, koja je odr¾ana juèe u Londonu, reforme visokog obrazovanja u Srbiji zvanièno su dobile ocenu èetiri, a najvi¹a moguæa ocena je pet.

Sada se Srbija nalazi meðu prvih deset zemalja u Evropi, ispred ©vedske koja je dobila ocenu 3,66, Malte (3,91), Ukrajine (3,83), Kipra (3,83), Grèke (3,75), Rusije (3,66), ©panije (3,5), Moldavije (3,33), Jermenije (3,16), Azerbejd¾ana (3), Andore (2,83) i Albanije (2,91). Najbolje ocene - 4,83 dobile su Norve¹ka, ©kotska i Danska. Pre dve godine, na konferenciji u Bergenu u Norve¹koj, iza Srbije su bile samo Bosna i Hercegovina i Albanija, pa se svi sla¾u da je ovo veliki uspeh.
- Ovo je zaista veliki napredak i dr¾avni uspeh. Bili smo na dnu liste, a sada smo meðu prvih deset. To znaèi da smo na dobrom putu. Meðutim, ovaj uspeh nam donosi nove zadatke i obaveze. Kao prvo, moramo sve uraditi da se na¹e nove diplome prepoznaju na tr¾i¹tu rada, kako na nacionalnom, tako i na internacionalnom planu. Najvi¹e nam je zamereno da nismo jasno definisali status svake diplome i njihovu vrednost na tr¾i¹tu. Zamereno je i da se u Srbiji za obrazovanje iz bud¾eta izdvaja veoma mali procenat - rekao je juèe za „Blic“ Branko Kovaèeviæ, rektor Beogradskog univerziteta, koji uèestvuje u radu srpskog tima na konferenciji u Londonu.
Jedan od razloga za dobijanje ovako visoke ocene je, ka¾u u Ministarstvu prosvete, i ukljuèivanje studenata u rad Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje i konstituisanje Studentskog parlamenta.

izvor www.blic.co.yu

mikele

Ооооооооо па баш је лепо што ово чујем. :pljes:
Мада у пракси то баш и није тако сјајно и бајно,али добро,битно је да су нам други дали високу оцену,а ми ћемо се већ некако снаћи. :K

Smrda

i meni se svdija...zaista...
mislim da nama jedino fali malo prakse za tu jednu ocenu,koja nam fali do 5....
no,krenusmo konacno na gore...nadam se.

tarantulica

Quote from: smrda on 18-05-2007, 20:36:07
i meni se svdija...zaista...
mislim da nama jedino fali malo prakse za tu jednu ocenu,koja nam fali do 5....
no,krenusmo konacno na gore...nadam se.

Na gore ili na bolje?  :smekerica:

pereca

Da smo napredovali - verujem.
Ali bas toliko - ne moze nista da me ubedi.

mikele

Quote from: pereca on 20-05-2007, 01:52:47
Da smo napredovali - verujem.
Ali bas toliko - ne moze nista da me ubedi.
Слажем се у потпуности. :pljes:

Masha

I ja se slazem sa ovim sto je pereca rekla.

mikele

Quote from: masha on 20-05-2007, 16:11:06
I ja se slazem sa ovim sto je pereca rekla.
То значи да се слаже и са мном јел? :K
Машо :cvet

Masha

Da, mikele, tipican silogizam na delu  :wink:  :wave:

hulio_salinas

Don't chat.

Ne znam koliko su onda ovi drugi losi...  :roll:

nasty girl

Quote from: hulio_salinas on 21-05-2007, 06:37:42
Ne znam koliko su onda ovi drugi losi...  :roll:


to sam isto i ja htela da napisem... :roll:

Bred


darusaz

Не то су нам можда дали због формирања Владе. ;)

Masha

U svakom slucaju, ta ocena nije relano stanje. Ko je i na koju kartu igrao, to ne znam, ali znam da su nas malo precenili. Ili malo vise  :hmm

mikele

Можда су нам дали већу оцену да нас стимулишу за даљи напредак,ко зна? :wink: