Telenor zbrinjava stare mobilne telefone

Started by Korisnicko Ime, 22-05-2007, 16:23:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Korisnicko Ime

Kompanija Telenor u Srbiji pokreæe veliku akciju recikla¾e starih mobilnih telefona sa ciljem doprinosa oèuvanju ¾ivotne sredine.

Ovom kampanjom Telenor aktivno uèestvuje u re¹avanju rastuæeg problema elektronskog otpada i podizanju ekolo¹ke svesti domaæe javnosti.

Veæina korisnika mobilne telefonije kupuje nove aparate svake dve godine. Pri tome izuzetno veliki broj starih aparata zavr¹i na otpadu. Vi¹e od 90 odsto mase materijala se mo¾e obnoviti i ponovo upotrebiti. Baterije, koje predstavljaju od 15 do 30 odsto mase telefona, mogu znaèajno na¹koditi ¾ivotnoj sredini. Posledice su dvostruke: bacanje mobilnog telefona znaèi i bacanje vrednih metala (paladijuma i zlata), a ovakav otpad zagaðuje ¾ivotnu sredinu, jer se oslobaðaju toksiène materije, poput litijuma i kadmijuma.

„Ovo je pionirski posao kod nas, jer do sada nije bilo inicijativa za organizovano prikupljanje i zbrinjavanje otpadnih mobilnih telefona. Nadamo se da æemo i u Srbiji postiæi znaèajan uspeh, za dobrobit svih nas.” – izjavio je Nenad Antiæ, marketing menad¾er kompanije Telenor.

Svim sada¹njim i buduæim korisnicima koji u periodu trajanja akcije recikliranja donesu svoj stari mobilni telefon, Telenor daje popust do 1500 dinara na kupovinu novog telefona. Pored toga, kao nagradu za trud ulo¾en u oèuvanje ¾ivotne redine, Telenor æe korisnicima omoguæiti uèe¹æe u velikom takmièenju za najdu¾i mobilni telefon Srbije. Konaèni pobednik takmièenja, koji donese najdu¾i mobilni telefon, dobiæe za nagradu novi mobilni telefon.

Akcija æe trajati od 22. maja do 22. juna 2007. goine, a telefoni æe biti prikupljani u svim Telenorovim prodavnicama, i uz podr¹ku Telenorovih ekspres timova, koji æe sakupljati stare telefone na drugim prodajnim mestima.

Telenor kampanju recikla¾e sprovodi u saradnji sa Eko Metalom, kompanijom koja se bavi prikupljanjem i preradom otpadnih materijala, èime se pridru¾io velikoj akciji  „Oèistimo Srbiju“, koju sprovodi Srpsko udru¾enje za recikla¾u.

b92


Vampire 666

Mogu reci samo svaka cast za ovakvu jednu akciju...

AquArius

svaka cast za akciju ..
naravno

svaka akcija je navlacenje novih korisnika,
kupovina novih mobilnih telefona,
za nagradu - novi mobilni telefon..
oduzimanje korisnika konkurenciji..

ekologija my ass ..

ali svaka cast ..


yeca

konaèno da zbrinem i mog trogodi¹njaka  :V

Maslacak

Quote from: AquArius on 22-05-2007, 17:16:40
ekologija my ass ..

ali svaka cast ..

Haha, bas tako :>

Mene zanima...
da li cu moci da im odnesem svoj telefon i nakon prestanka akcije "1500 din jeftiniji telefon"? :hmm

Imam dva telefona koja treba da zbrinem, ali ne bih jos... nije mi bitno da dobijem novi telefon jeftinije, samo da imam gde da ih odnesem, i da nadju novi topli dom :happy:

mikele

Quote from: Maslacak on 22-05-2007, 22:33:14
Imam dva telefona koja treba da zbrinem, ali ne bih jos... nije mi bitno da dobijem novi telefon jeftinije, samo da imam gde da ih odnesem, i da nadju novi topli dom :happy:
:116: :116: :116: :116:
Aл` си ме слатко насмејала у ове ситне сате  :Bog
Па ја мислим да им нигде неће бити боље,него у Теленоровом дому,тамо ће их збринути на прави начин :K

Vampire 666

Vala bas. Prvo u mlin pa na pretapanje....  :djavo

darusaz

Па ће телефон постане лименка за кока-колу. :)

Maslacak

Quote from: mikele on 22-05-2007, 23:00:54
Па ја мислим да им нигде неће бити боље,него у Теленоровом дому,тамо ће их збринути на прави начин :K

Apsolutno :>
Zamislite kako ce im biti lepo...
rastave ih, pretope...
i izadju kao nesto potpuno novo
reinkarnacija i sasvim novi zivot  :luda

bolje to, nego da came na nekoj deponiji,
pa jos da jadni ni krivi ni duzni
budu krivi za globalno zagrevanje  a005 :K

Bred

mene interesuje kakav interes ima telenor za sprovodjenje ove akcije? osim navlacenja korisnika a ne verujem da je iko lud da se obaveze ugovorom da telenoru placa pretplatu 2 god :wall:

AquArius

sta kakav interes?

pa nema nigde dzabe,
gde si video da ti daju 15-20 evra za stare telefone,
tek tako .. globalnog zagrevanja radi ..

a dok narod (bar vecina ne ukapira)
vec je promenjena "nova lampa za staru.."

ne da ce im se vratiti te pare .. nego ..

Vampire 666

Quote from: Bred on 23-05-2007, 10:02:37
mene interesuje kakav interes ima telenor za sprovodjenje ove akcije? osim navlacenja korisnika a ne verujem da je iko lud da se obaveze ugovorom da telenoru placa pretplatu 2 god :wall:
pozitivan rejting u javnosti, finansijska dobit od novih korisnika, zadovoljenje raznoraznih "ekoloskih kvota" strogih zakona EU i jos strozih zakona skandinavkog plouostrva....

Maslacak

Quote from: Bred on 23-05-2007, 10:02:37
a ne verujem da je iko lud da se obaveze ugovorom da telenoru placa pretplatu 2 god :wall:

zasto?
imaju jako dobre post-paid pakete...
a odakle ti to da je obaveza 2 godine?
ja sam na post-paidu, i ne secam se takve stavke u ugovoru...doduse, Mobtel je to bio, sad ne znam.

mikele

Quote from: Maslacak on 23-05-2007, 22:19:13
a odakle ti to da je obaveza 2 godine?
ja sam na post-paidu, i ne secam se takve stavke u ugovoru...doduse, Mobtel je to bio, sad ne znam.
Обавеза од 2 године се односи само на оне који узимају мобилни телефон уз неки пост-паид пакет.

Al-Jasmina

Ja im ne bih dala onaj moj stari naprslog ekrana,
zao mi malise da ga pretope i stvore nekakvu mikrotalasnu :>
a sem toga nisam Telenorov sticenik