Kad ti je tata vlasnik Zare...

Started by tarantulica, 23-05-2007, 06:59:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

tarantulica



Kad ti je tata vlasnik Zare...

Marta Ortega æe verovatno jednog dana vladati lancem prodavnica odeæe "Zara" koji je njenog oca uèinio osmim najbogatijim èovekom na svetu, ali njen put do vrha prvo poèinje od samog dna - od mesta prodavaèice.

Najmladja kæerka Amansija Ortege (71), vlasnika poznate marke "Zara", poèeæe da radi od septembra kao prodavaèica u jednoj od 445 prodavnica "Ber¹ka", lanca odeæe za tinejd¾ere koji takodje pripada njenom ocu.

Posao je deo obuke tokom koje æe 23-godi¹nja Marta nauèiti da istovaruje kamione, kaèi odeæu i sredjuje police.

"Ona je sama izrazila ¾elju za tim kako bi se bolje upoznala sa radom firme", kazao je portparol kompanije Inditeks koja objedinjuje obe modne marke.

"Svako ko ¾eli da radi za nas mora da prodje kroz ovu obuku. Prodavnica je srce biznisa", objasnio je on.

Po zavr¹etku obuke, Marta, koja je diplomirala na Evropskoj poslovnoj ¹koli u Londonu, proæiæe sve sektore, kao ¹to su raèunovodstvo i marketing, i obiæi prodavnice i kancelarije koje kompanija poseduje u Londonu, Parizu i ©angaju.

Inditeks poseduje sedam modnih marki i 3.215 prodavnica ¹irom sveta.

(Tanjug)




Ima i nerazmazenih bogatashica...  :Bog

Luximus

Genijalan potez! Kad shvati kako funkcionise posao od najnizih pozicija u firmi do najvisih, lakse ce upravljati istom! Svaka cast!

Wolf

Tako i treba. Da se upozna sa ljudima i poslom.

mikele

Одличан потез,како оца,тако и ћерке. :pljes:
Због овога ће бити више поштована и цењена у фирми када једног дана преузме посао.А и боље ће радити јер ће знати како све функционише ,од чистача па до директора продаје и финансија.
Још једном свака част  :pljes: :pljes: :pljes:

jeca87

I ja bih sve to radila kad bi moj tata drzao lanac prodavnica... :)

Luximus

A ja bih bio mushka Paris Hilton...  :K  :lol:  :smekerica:

Masha

Preko trnja do zvezda
Inace, kod ljudi koji u svom vlasnistvu imaju lanac bilo koje delatnosti postoje samo krajnosti - ili od svoje dece naparve debile ili osobe koje uspesno mogu da ih naslede. Ovaj slucaj mi deluje da spada u ovu drugu kategoriju. Paris Hilton je u prvoj  :K

Luximus

Ma Paris je garantovano debil od rodjenja... To sto su je napravili jos vecim debilom nema veze jer je i onako debil. :>

Al-Jasmina

Sjajan potez,
devojci svaka cast!

Paris je samo jos jedan maneken uzaludnosti :T