Za¹to se ¾ene nerviraju?

Started by Darker, 28-05-2007, 09:25:09

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Darker

Оне и ми
Који је најбољи начин да што пре пређете пут од реченице да је нервирате до доброг и квалитетног односа

Немојте да је нервирате
(Фото А. Милер)

Зашто жене често потежу реченицу: „Он ме нервира кад...”

Брза промена облика понашања и све смелија и већа женска захтевност у односу на мушкарце с правом збуњују јачи пол. Али, познаваоци односа међу половима сасвим јасно уочавају да се иза те смелости у ствари крије збуњеност и несигурност. Јер, да су оне заиста толико сигурне и да чврсто држе конце у својим рукама, не би било толико расправа, конфликата, неспоразума... са мушкарцима. А свакако не би толико често изговарале реченицу: „Ти ме нервираш кад...”

Заиста, шта је то што мушкарци раде а жене ужасно нервира?

Нервира их много тога:
– разбацана гардероба по кући,
– читање новина после ручка,
– необрисано купатило после туширања,
– шкртост на похвалама,
– сан или цигарета после секса,
– калодонт истиснут на половини тубе,
– недостатак романтике,
– глуварење у кафићу,
– неучествовање у кућним пословима,
– ваша мајка,
– гледање свих фудбалских утакмица у току једног дана.

То што се она нервира не би само по себи било страшно кад не би имало везе са вама и са тим што она непрекидно звоца, уништавајући на тај начин сваки покушај да уживате у нечему што волите или до чега вам је стало. Хтели бисте нешто да промените, али не знате шта треба да учините. Послушајте савете психолога, они се озбиљно баве људском комуникацијом и предлажу:

Свака људска комуникација, па и љубав, односно заједнички живот, подразумева преговарање. Оно што она ради када говори о томе шта је нервира, јесте негирање, а то је модел за дистанцирање, па и за свађу. Дакле, преговарајте али пре тога јасно и отворено испољите потребе око којих преговарате. Јер, није нимало лако ускладити два људска система, поготово ако се ради о мушком и женском универзуму који су, како је доказано, по много чему различити. Основа од које треба да пођете јесте у томе да је питате шта хоће, шта жели, шта јој треба.
Оне и ми сукобљавамо се како око суштинских тако и око врло баналних ствари. Али, заједничко тим сукобима је увек неисказана, или недовољно јасна и аргументовано исказана психолошка потреба, која је, не треба заборавити, исто што и свака физиолошка потреба, попут јела, ваздуха, сна. Један од главних стубова сваке здраве везе је блискост, а она подразумева да једно о другом знате много и да једно другом можете све да кажете. Зато, будите отворени али и добронамерни према својој нежнијој половини која много тога покушава да вам каже када изговара вама добро знану реченицу: „Ти ме нервираш кад...” Питајте је да ли уместо фудбалске утакмице жели да погледа филм на Б 92, или можда би се радовала ако бисте ви данас усисали кућу. Сетите се ових савета и када свеже истуширани излазите из купатила у коме као да је био потоп, али и када после бурног секса пожелите да запалите цигарету или се једноставно окренете на другу страну. Причајте са њом о свему што вас мучи, како би и она била отворенија према вама. То је најбољи начин да што пре пређете пут од реченице да је нервирате до доброг и квалитетног односа.
Д. П.
[објављено: 27.05.2007.]Politika

2fast

Quote from: Darker on 28-05-2007, 09:25:09
Свака људска комуникација, па и љубав, односно заједнички живот, подразумева преговарање.
Ovo je recenica koja je u stvari kljucna da prevede jedno 'poznanstvo' u pravu vezu...

Darker

Jeap, diplomatija na svakom koraku...

Enea

.. i sta onda? promeniti sebe, zarad diplomatije? dobro, a onda? smorena svest da si ono shto zapravo nisi ti.. ?

leila_bgd

Naravno da ne treba menjati sebe!
Ali ponekad je neophodno da se tvrdoglavost ostavi po strani i da se malo i popusti, a sve u cilju mira u kuci  :)
Naravno, to ne treba da bude jednosmerna ulica,jednom popustis ti, drugi put ce on i tako u krug  :>

`d1gy

Quote from: 2fast on 28-05-2007, 18:50:57
Quote from: Darker on 28-05-2007, 09:25:09
Свака људска комуникација, па и љубав, односно заједнички живот, подразумева преговарање.
Ovo je recenica koja je u stvari kljucna da prevede jedno 'poznanstvo' u pravu vezu...

Ja se bash ne slazem sa time.Po meni prava veza tj pravi smisao recenice "Volim te" predstavlja fazu u kojoj je partner spreman da totalno prihvati i zanemari "nedostatke" koje primecuje na partneru i sabere i lose i dobro kod svog saputnika.Ukoliko je zbir pozitivan onda zivis sa njim, ukoliko nije onda ga oteras u tri lepe pm.Jednostavno ja ne verujem u prilagodjavanje,ja sam takav kakav jesam i to je to.Naravno ukoliko vam neko savetuje da promenite nesto cega ste i sami svesni da je lose po vas onda normalno to i radite,jer je to u obostranu korist,ali ja da menjam navike koje mene cine srecne i ispunjavaju moje slobodno vreme ne pada mi napamet.

philoserbiana

popustiti kada treba,biti mudar,sacuvati svoj i mir u kuci,strpljenje je majka svih vrlina  :cvet

pereca

Philo, ti si stvarno spremna za brak  :cvet

Smrda

zato sto su glupe...pa gube vreme na nerviranje...

aziraphale

...zato sto im se uvek nakaci neki mamlaz koji misli da ih poznaju bolje nego one same sebe. koji misli da ce im otkriti sve cari seksa, pritom ubedjen da one to nikada dozivele nisu. koji ce im pricati kako sebi da guraju prste u klitoris. koji ce im otkrivati sve "zivotne mudrosti" koje su procitali u ckm-u misleci da one ne citaju. koji ce misliti da su glupe ako su plave, seljanke ako nemaju odgovarajuci akcenat, da su mlado meso zeljno iskljucivo decka i seksa ako su same u kaficu, povrsne zato sto su zene.

Smrda

Quote from: aziraphale on 17-06-2007, 01:10:05
...koji misli da ih poznaju bolje nego one same sebe,koji misli da ce im otkriti sve cari ...........
............ povrsne zato sto su zene.

e ovde ima dosta istine...
najbolje bi bilo da nam daju upustvo,
pa bar da unapred naucimo sve tehnike i taktike...
i nadjemo svoj put......


i najbolje je ne menjati sebe,nego samo menjati druge...
pa da...krajnje egocentricna teorija...
no svako je sunce u svom kosmosu...
samo ta pricaq ne pije vodu,
bar ne u realnom zivotu..
neprilagodljivost je odlika emotivne neinteligencije...
i ne treba sebe sputavati i izoblicavati,
ali daleko od toga da ne treba da se menjamo...
jer covek koji sebe ne menja,
ni ne zna da funkcionise u vecini...
to je vrlo sebican pristup


Darker

Bunar ¾elja ne postoji
da postoji - skoèio bih
jedem la¾ ko keks i æutim
¹to da znam i ko da ne znam
to sam ja i tu je problem
silom neæu da se menjam
vazduh lovim snove di¹em
¾iv bez tebe
¾iv sa tobom nikad
nikad vi¹e

pig_am_am

mene fudbal ne nervira! cak sam imala decka koji uopste nije gledao fudbal. ja sam njega nervirala kad je bio mondijal,a ne on mene.

pig_am_am

covece,koje god se teme dotaknem ista propadne...

ali ja se ne nerviram  :K

philoserbiana

recimo zene se nerviraju kada muskarci ne peru redovno noge i carape,pa onda kada ne sredjuju za sobom,pa onda kada ne odrzavaju lepo svoj automobil,pa,pa-pa...