Da li su Teletabisi homoseksualci?

Started by Roben, 30-05-2007, 16:16:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Roben

Da li su Teletabisi homoseksualci?

Konzervativna poljska vlada, u poku¹aju da zauzda "homoseksualnu propagandu" na malom ekranu, re¹ila je da "presli¹a" i junake deèje serije "Teletabisi".

Vladin predstavnik za deèja prava Eva Sovinska izjavila je jednom lokalnom listu da postoje sumnje da ta popularna Bi-Bi-Sijeva serija, namenjena deci pred¹kolskog uzrasta, promovi¹e homoseksualnost.

Ona je kazala da æe grupa psihologa biti pozvana da proceni seriju.

"Primetila sam da (Tinki Vinki) ima ¾ensku torbicu, ali nisam odmah shvatila da je to deèak. U poèetku sam mislila da æe torbica predstavljati teret za tog Teletabisa. Kasnije sam uvidela da to mo¾e da ima homoseksualni predznak", rekla je Sovinska.

Konzervativni stavovi poljske vlade o homoseksualcima izazvali su proteste organizacija za ljudska prava i kritike Evropske unije.

Poljski ministar obrazovanja Roman Gjertih predlo¾io je dono¹enje zakona koji predvidjaju otkaz za nastavnike i profesore koji promovi¹u "gej ¾ivotni stil" u ¹koli.

Vlada se, medjutim, distancirala od stava Sovinske, smatrajuæi da njeni komentari mogu samo da izazovu podsmeh u javnosti.

Serija "Teletabisi", o èetiri debelju¹kasta junaka, u odeæi jarkih boja, koja se na televizijama ¹irom sveta prikazuje unazad deset godina, na¹la se na meti verskih konzervativaca nakon ¹to je amerièki evangelistièki sve¹tenik D¾eri Folvel kritikovao seriju, navodeæi da deci promovi¹e homoseksualizam.

(Tanjug)

Wolf

Ne znam da li su :gay: ali znam da ih moja deca nece
gledati. Ne zelim da mi deca skacu u bunar :nene:

cvjetic

oni meni djeluju retardirano,a ne gej... :hmm

tarantulica

Ne volim teletabise  :bljak:

Ali jo¹ vi¹e ne volim poljsku vladu koja gura svoju zemlju u srednji vek  :wall:

I da nije tu¾no, bilo bi sme¹no...

stef

 Slazem, retardi...A taj show i jeste dizajniran za retardirane

Masha

Mislim, ovaj tekst mi je izmamio osmeh. Inace, potpisujem sve prethodne postove.

Sole

to je jedna od najuzasnijih stvari koja je osvanula na malim ekranima!!!
u zivotu gluplji crtani ili sta vec, seriju, nisam gledala!
pa, ono je Bogu plakati!
samo kad ih vidim padne mi mrak na oci!
i neka su Poljaci takvi, pa da izdejstvuju da se zabrani ta glupost!

mikele

Ни ноја деца то неће моћи да гледају,као и многе друге ствари.
Па ова серија ствара мале дебиле :bljak:

Masha

Dobri stari Tom i Dzeri, i Dusko Dugousko, Petao Sofronije i ima ih jos, to su, bre, crtaci!

2fast

Narode ta serija je prvenstveno nastala za retardiranu decu...
A oni je promovisu svoj deci....  :bljak:

wolfeitzckie

"Teletabisi nisu gej"
31. maj 2007. | 08:00 | Izvor: FoNet 
Var¹ava -- Poljska dr¾avna tu¾iteljka ocenila, nakon uveravanja struènjaka, da britanska TV serija za decu Teletabis ne propagira homoseksualizam.

"Veliki seksolog iskljuèio je ¹tetan uticaj te animirane serije na psihologiju deteta, a njegovo je mi¹ljenje sasvim verodostojno. Odluèila sam stoga da mi¹ljenja drugih psihologa nisu potrebna", rekla je Eva Sovinska u saop¹tenju, prenose agencije.

U ranijem intervjuu za nedeljnik Vprost, Sovinska, poljski tu¾ilac za decu kojeg imenuje parlament na mandat od pet godina, primetila je da jedan mu¹ki lik u toj seriji, Tinki Vinki, u ruci nosi ¾ensku torbicu.

"To bi mogla biti prikrivena aluzija na homoseksualizam", rekla je tada i najavila da æe zatra¾iti struèno mi¹ljenje psihologa.

Sovinska je zbog toga kritikovana za homofobiju i postala predmet brojnih komentara.


tarantulica

Quote from: wolfeitzckie on 31-05-2007, 06:34:18

"Veliki seksolog iskljuèio je ¹tetan uticaj te animirane serije na psihologiju deteta, a njegovo je mi¹ljenje sasvim verodostojno. Odluèila sam stoga da mi¹ljenja drugih psihologa nisu potrebna", rekla je Eva Sovinska u saop¹tenju, prenose agencije.


E ako veliki sexolog kaze tako....  :wall:

Shta uopshte znachi veliki sexolog?

wolfeitzckie

 Pa izjava je izvuèena iz konteksta pa je ispalo ovako nezgrapno, pretpostavljam.

mikele

Ма нису они хомоси,али да је дебилна серија,то је жива истина.
Хвала Богу па се код нас више не приказују :abso:

wolfeitzckie

 То је серија за веома малу децу, до 3 године.