Moguænost prebacivanja sa jednog smera na drugi

Started by d.sonja, 30-06-2006, 14:21:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

d.sonja

Interesuje me da li mogu sa smera magistar farmacije da se prebacim na ovaj drugi smer, s tim sto bih na ovom drugom smeru bila na budzetu a sada se nalazim na listi èekanja????

trinity

sada ne, ali ako ostane mesta na biohemicarima posle njihovog upisa verovatno da

d.sonja

A sta mislite da se prebacim na tehnologiju-smer farmc. in¾injering?????

anasuster

zavisi sta zelis i ka kojim predmetima imas afinitet..da li zelis da budes inzenjer ili farmaceut, da li vise volis da ucis tehnicke nauke ili hemijske i medicinske.

lijepa bosanka

Quote from: d.sonja on 30-06-2006, 14:44:30
A sta mislite da se prebacim na tehnologiju-smer farmc. in¾injering?????

Tehnologija ti je najbolji izbor,ako ne mo¾e¹ da upi¹e¹ farmaciju!!!!! Uvijek ostane mjesta ....a ti sa bodovima sa farmacije sigurno æe¹ upisati na bud¾et!!!!
Nemoj samo da oèajava¹.....

pereca

Polozi sto vise ispita na drugom faksu (npr tehnoloskom) i sledece godine ponovo na prijemni i eto te kod nas! Nije nista strasno, mnogi od nas su se tako nasli ovde.
P.S. Samo se dobro raspitaj o svemu, jer su sada svugde novi studijski programi, ne znam koliko se sve menjalo. Kod nas jeste prilicno.

anaj

Posto nisam sigurna koji smer hocu da upisem,oba smera po sadr¾aju iz izlo¾enog texta na zvanicnom sajtu far.fak.mi deluju zanimljivo i ne znam koji bi da upisem trenutno sam za to da upisem diplomirani farmaceut
Da li je moguce da se izvrsi prebacivanje s jednog smera na drugi koja godina je poslednji trenutak da se to ucini i koji su uslovi npr sa 3.godine hocu na 3.m.b. jel to mo¾e naravno uz uslov da polo¾im neke ispite koje nisam imala na prethodnom smeru

i da
Posle 5 godine na farmaciji tj po zavrsenom faxu   koja titula se dobija
Posto po bolonjskoj posle 3 godine titula bechler a posle 5.master ako nisam permutovala posto na konkursu pise za smer magistar bla bla bla a na sajtu dipl

hvala unapred

pipi_duga_carapa

po bolonji smo mi magistri (; a inace nas fax traje 4+1, ali sa 4 ne dobijas nikakvo zvanje ... bar sam ja tako razumela, tj posle 4god ne mozes da radis, moras da zavrsis svih 5 ...

na sajtu je promenjeno koliko sam ja videla ... pise stari progrem - dipl., novi program - magistar (8

hm ... nisam sigurna koliko je to prebacivanje sad moguce po bolonji, jer nam se vec u I godini razlikuju neki predmeti ... tj npr. organsku biohemicari rade vise nego mi i nemaju jos uvek uvod ... to je sto se tice prvog semestra, za drugi jos ne znam ...

a inace sto se tice upisa i ja sam se tako dvoumila, cak sam kada sam se upisala na opsti (magistar farmacije), htela sam da se prebacim na biohemiju ... ali nekako se uvek predomislim kada pogledam one predmete (: biohemicari nemaju gnoziju, nemaju farmaceutsku tehnologiju (to vise-manje), imaju samo 1 farm. hemiju ... tako da me je obicno to vracalo na ono da hocu da upisem ovaj opsti ... sad ne znam ... rekla bih ti da pogledas predmete, pa vidi koji ti se cine zanimljivijim ((;

poz

Vampire 666

koliko ja znam prebacivanje sa smera na smer je prakticno nemoguce na nasem fakultetu...

Darker

Moguæe je, ne znam za bolonju... Znam za ribu koja je zavr¹ila za DF i onda je polo¾ila jo¹ par ispita iz MB, koje nije slu¹ala i to je to...

zoe

Не знам како је са болоњом али по старом систему је следећа процедура... Очистиш прву годину на свом смеру, правиш паузу од годину дана (значи, обавезно се та једна година губи!!!) и за то време положиш разлику у испитима између смерова... По мом мишљењу, губљење времена....

Masha

Po starom postoji i mogucnost da zavrsis jedan smer i onda da polazes razliku ispita.

pig_am_am

da se dovezem na zoinu pricu - i padas na samofenansiranje

jeca87


pig_am_am