Stakleni mobilni telefon

Started by Bred, 05-06-2007, 13:27:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Finska kompanija "Nokia" predstavila je najnoviji model mobilnog telefona "Nokia 8600 Luna", jedinstvenog dizajna, napravljenog od stakla i nerðajuæeg èelika.

Prema reèima potpredsednika kompanije za mobilne telefone Heiki Norta, u kreiranje novog telefona ulo¾eni su ogromni napori da se postigne glatkoæa stakla s prednje strane telefona, do topline nerðajuæeg èelika dok se dr¾i u ruci, kao i izuzetne osetljivosti tastature.

Dok telefon zvoni, svetlost lagano pulsira ispod stakla na tastaturi, ¹to stvara misterioznu auru. Telefon je dobio ime boginje meseèine Lune,  koju su stari Rimljani do¾ivljavali kao mistiènu, osvajajuæu lepotu okru¾enu ne¾nom i blistavom svetlo¹æu.

Pri odgovoru na poziv, klizni mehanizam se aktivira pa¾ljivo poveæavajuæi ergonomski oblik telefona.     

Na ovom telefonu prvi put je upotrebljen pojedinaèni mikro USB, ¹to pru¾a ne samo aerodinamièan dizajn, osloboðen suvi¹nih ulubljenja, veæ i besprekorno funkcionisanje aktivnosti, kao ¹to su punjenje baterije telefona, audio povezanost i moguænost povezivanja podataka u jedinstvenu mre¾u.

"Quad-band GSM" podr¹ka daje moguænost korisnicima da lako ostanu povezani dok su na putu, a veliki svetao displej je pogodan za razmenu fotografija, napravljenih kamerom od dva megapiksela.

Novi telefon æe biti dostupan na tr¾i¹tu tokom juna 2007.godine po ceni od oko 700 evra.


b92

stef

 Aj da skupite pare da mi kupite, posto se povlacim sa mesta predsednika u septembru... :(

Mashrum

Misteriozna aura..Vauuu! Kakav foniæ..

Sole

skoro ne videh nesto ovako lepo i misticno!
prosto da ne poverujes da govorim o telefonu.
bas mi se svidja, a za cenu sam ocekivala da ce biti malo veca, ali ko ima nek' izvoli.
pa, daj Boze da mu "uskoro" padne cena, pa da ga ponese i neko od nas! ;-)
zivela Nokia, stvarno je obozavam!

Wolf

Quote from: stef on 05-06-2007, 13:31:52
Aj da skupite pare da mi kupite, posto se povlacim sa mesta predsednika u septembru... :(
Pa da ti ispadne i da se slomi. A onda cemo morati da te ranimo :K

Enea

Rado bih ga posedovala=) Fontele ima genetski kod, ako ima i tu auricu =)

Al-Jasmina

Gosin Heiki,
ja vama jednu haiku pesmu
a vi meni misticnu aurastu nokiicu
:happy:

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

a taman sam dobila nov telefon
i sad cu opet da patim :lol: