Буш: САД су одлучиле- Косово независно

Started by darusaz, 10-06-2007, 22:30:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

darusaz

Quote from: Bred on 12-06-2007, 14:41:30
Quote from: Al-Jasmina on 11-06-2007, 22:34:14

Pitanje je sta ovoga puta mozemo da ponudimo nekome u cilju sklapanja politickog saveza?
Verovatno investicije
a samim tim ostajemo bez kajmaka koji ce oni pokupiti i izneti odavde...
da ne tupim dalje...
cemu?
Mislim da nemamo izbora sem da u silnom saginjanju i klanjanju sacuvamo bar imalo dostojanstva........
Tuzno je vreme doslo, klanjanje [i lizanje znate-vec-ceka]nam ne gine...
Ono cega se stavrno plasim to je da ce SAD samostalno priznati Kosovo kao nezavisno a taj scenario smo vec gledali i ni u kom slucaju ne bi voleli da se ponovi...
Свака ти је ка у Марка Миљанова. :)


Quote from: dirigent on 12-06-2007, 08:14:54
Darusaza za sultana!   :Bog  :Bog  :Bog  :Bog  :Bog

Nek mu Alah da da pozivi jos 500 godina

     a onom teksaskom magarcu  :F



Фала Ви, али султани су у Турској, у Ирану су краљеви (иако сви у свету имају тенденцију да користе изворну реч "шах" за иранске монархе).

Елем,Буш је готово исту фразу поновио и у Софији, а Бугари га подржали у томе!!!! Мада од Бугара, на основу историјског искуства другачије нисам ни очекивао

Али наслов у данашњим "Новостима" је најбољи - "Нека Буш поклања Америку!"

Bred

QuoteЕлем,Буш је готово исту фразу поновио и у Софији, а Бугари га подржали у томе!!!! Мада од Бугара, на основу историјског искуства другачије нисам ни очекивао
:1 :hm
Quote

Али наслов у данашњим "Новостима" је најбољи - "Нека Буш поклања Америку!"
:pljes:

lijepa bosanka


Darker

Quote from: Bred on 11-06-2007, 12:37:18
ovo je skandal izjava i nakon ovoga nadam se da vise niko ne misli da su nam Evropa i SAD prijatelji...
Niko to i ne misli :wink: Samo gledamo ¹ta je bolje za nas :wink:
problem je u tome ©TO NEKO U RUSIMA VIDI PRIJATELJE :run :run
A i oni samo gledaju svoj INTERES :hm

benefit

Mislim da je krajnje vreme da konacno prihvatimo realnost, jer u ovakvoj situaciji je najlakse baviti se demagogijom. Nije mi samo jasno, da li je bilo ko od nas svestan "posledica" koje bi nastupile kada bi Kosovo zaista postalo integralni deo Srbije, sto bi u prevodu znacilo da drzava sustinski, a ne samo deklarativno stanovnike Kosova tretira kao svoje gradjane, sto podrazumeva da isplacuje penzije, decije dodatke,subvencije i sva ostala davanja, a svi znamo u kakvoj smo ekonomskoj situaciji. Da ne pominjem da je na Kosovu stopa nezaposlenosti preko 40%. Cinjenica je da imaju najmladju populaciju na svetu, mislim da je prosecna starost stanovnistva negde izmedju 26 i 28 godina. Ukoliko bi se nastavio ovakav trend prirodnog prirastaja, mi bismo postali manjina u sopstvenoj zemlji vec do 2040. godine. Pa, dakle da li je vecina gradjana u Srbiji spremna da nam drugi zvanicni jezik bude albanski i da neke od celnih funkcija u drzavi drze Albanci ( "legitimni" predstavnici kosovskih Albanaca, dakle Ceku, Haradinaj i ostali)? Ili je mozda bolje da spasimo sto se spasiti moze? Jer ako vec ne mozemo da zivimo sa Albancima, da makar zivimo jedni pored drugih, ali bez novih krvoprolica i ratova.

Darker

O tome ja i tih 5% ¹ake jada, mrèimo sve vreme...
Ali, èek da se busnem u grudi junaèke, KOSOVO JE SRCE SRBIJE!
:K

benefit

I ko sto Velja rece veceras na FOX-u: " Najvise bih voleo da obucem uniformu i poginem na Kosovu, da ne brukamo buduce generacije..." I tako dalje, vec u njegovom stilu.

Al-Jasmina

Velja bolje da cuti i pokrije se usima-
narocito zbog afere "drumska mafija"

:wall:

leila_bgd

i ja mislim da treba realno gledati na ovu situaciju!
Jeste da je Kosovo Srpska kolevka, ali je beba u toj kolevci vec odavno Albanska...

Bred

Ali vi ne razmisljate o tome da ako Albanci nastave ovako da se razmnozavaju da ce im kat tad i Kosovo postati tesno. i sta cemo onda?
Preziveli smo i kad su svi oni i bili u Jugoslaviji i koristili sve sto se moze dobiti od drzave a i na samom Kosovu ekonomska situacija nije nimalo ruzicasta tako da oni sami ne bi mnogo gubili reintegracijom iu Srbiju tako da ti teza benefit, otpada. :wink: :)

wolfeitzckie

 Sve je to krasno, i kako planira¹ da natera¹ milion ljudi koji neæe sa nama, a 7 godina ¾ive bez na¹e vlasti, da poènu da ¾ive pod na¹om vla¹æu?

Bred

Zbog toga se mi i zalazemo za maksimalnu autonomiju Kosova i Metohije ali  U GRANICAMA Srbije :wink:
Da li neko pita Baskijce da li zele da zive u Spaniji? Ne.
Irce u Britaniji? Ne.
itd

wolfeitzckie

 Слажем се са тобом да нико не пита нпр. ирце у Северној Ирској да ли желе да живе под британском окупацијом (по мени велика неправда), али је тај проблем толико специфичан(као уосталом и Косово), да мора да се дође до 'јуник кејс' (copyright by Vuk Dra¹koviæ) концепта. Историје проблема нпр. Сев. Ирске и Косова су толико дуге и компликоване, да би свако историјско протресање, врло вероватно довело само до још веће збрке. А проблем Сев. Ирске је, што се статуса тиче, сада отприлике пре 1999 на Косову.
Дакле, ти пренебрегаваш бомбардовање Србије и одузимање територије у рату (неправедно, као и сваки рат уосталом), пренебрегаваш да та територија de facto, није под нашом управом већ 8 година, и пренебрегаваш чињеницу да Србија није Велика Британија (ех неправде).
И то је данас велики проблем у Србији, то што већина народа не жели да види ствари. Твоја аргумантација би била ваљана да је данас 13. јун 1998. И даље, зашто у Србији нико не позове на одговорност тадашње власти, челнике полиције и војске,правосуђа? Како се ораганизовала и наоружала ОВК? Српска спољна политика? Да ји је то уопште постојало? НИЈЕ СМЕЛО ДА ДОЂЕ ДО ТОГА ДА СРБИЈА, ИЗ ОБА СВЕТСКА РАТА ИЗАШЛА НА ПРАВОЈ СТРАНИ БУДЕ БОМБАРДОВАНА ОД ВОДЕЋИХ ДРЖАВА СВЕТА КОЈЕ ТРЕНУТНО КРОЈЕ КАПУ СВЕТСКЕ ПОЛИТИКЕ.
У сваком случају, зашто сада ићи у нове сукобе са Америком, првенствено, када смо оружјем истерани са Косова? Ту је територију изгубио Милошевић, зашто би је неко поново губио за њега?

dirigent

Treba odugovlaciti i razvodnjavati stvar , a to je i u praksi gotovo sad izvesno. Albanski politicari stalno pothranjuju Albance da ce Kosovo biti nezavisno , jednom ce i njima da do***zdi pa ce se ili smiriti ili dici na oruzje protiv te iste Evrope koja ih zamajava.
      Ne treba zaboraviti da zapad ne podrzava Albance iz ljubavi nego iz potencijalnih interesa na drugim planovima , a ti globalni interesi se nece dovoditi u pitanje  zbog jednog malog naroda sto rastura drogu , trguje belim robljem , ne placa poreze i struju i krade satove.
     Mi samo treba da cekamo , i doturimo koju pucu nasima dole da mogu da se brane.

Bred

Kosovo nije izgubljeno wolf na papiru a kako nam se sada pise, bice izgubljeno i na papiru. Kapis?
1999.god smo izvukli max koji se tad mogao izvuci-de facto je priznato pravo Srbije na Kosovo rezolucijom SB UN-a.
QuoteMi samo treba da cekamo , i doturimo koju pucu nasima dole da mogu da se brane.
Ne znam da li ovo sme da se pise i jos da se i ja slozim s tim/ :wink: