„Imate pravo“ - nova kampanja u zdravstvu

Started by pereca, 20-06-2007, 19:52:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

shiky

#15
Uvek je drvlje i kamenje na zdravstvene radnike.A pacijenti?Slazem se da treba da znaju svoja prava,ali ne i da idu van njihovih granica.Svesna sam da je prisutan bezobrazluk od strane lekara usled nezadovoljstva zbog plata i nacina zivota(nisu svi takvi,i oni sa kojima sam ja do sad bila u kontaktu su skroz ok),ali je prisutan i bezobrazluk pacijenata...
A tuga je ako takvi(nekorektni)lekari obracaju paznju na odnos prema pacijentu samo u vreme kampanje...
A ko ce navesti pacijente na njihovo ponasanje?I takvi pacijenti bas ovakvim kampanjama pravdaju ponasanje,jer on ima pravo..

pereca

Narvno da sa obe strane ima problema.
Ali glupo je da Ministarstvo zdravlja vodi kampanju kao treba da se ponasaju pacijenti.
Za to je idealna kampanja "Nije tesko biti fin" od pre par godina.

Darker

Ok, posle malo razmi¹ljanja, kontam da je moglo da se kroz PRAVA ubaci i ono OBAVEZE pacijenata. O istom tro¹ku :wink:

shiky


Bred

E pa niko ne voli obaveze kao sto ni ljudi ne bi voleli da im se preko TVa sugerise da imaju obaveze pogotovo ne ako je cilj te kampanje da se malo uslihta korisnicima

yeca

Ja sam mi¹ljenja da u svemu trebaju prvo da se ispune obaveze, a nakon toga mo¾emo da prièamo o pravima  :hm

Bred