Analitièka hemija(iskustva sa usmenog i pismenog ispita,komentari,diskusije,pitanja)

Started by zivanshe, 01-07-2006, 23:33:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zoe

Марер, колоквијум је био мало после испитног рока, али кад тачно, не могу да се сетим. Лепо спреми сва она питања из практикума, одлично научи ток анализе, мало пречешљај предавања. Није никакв проблем, много је леп предмет. Најтоплије препоручујем одласке на консултације код проф. Каће. Она ће се договорити са људима из групе којој држи вежбе за термине консултација и пред колоквијум. Наравно да су добродошли и они који нису из њене групе. Много се научи на тим консултацијама, а професорка скрене пажњу на оне ствари које студенти обично греше.
Треба ли да напоменем да је више од пола људи који су ишли на те консултације имало максималан број поена?! :]

Искористите шта вам се нуди! Верујем да су и друге професорке отворене за сарадњу, ово што сам написала је моје искуство! :wink:

Maslacak

Kad sam ja to polagala pre 2 godine, vrtelo se nesto kao "skripta"...
naime, u to su bila izvucena sva pitanja koja su dolazila na tim kolokvijuma, i odgovoreno na njih :>
Ja ucila samo odatle, i prosla super.
E sad, nemam pojma da li su one tu nesto menjale, i da li to jos uvek vazi...

ali generalno je ako mene pitas najvaznije proraditi stare testove, a to neko uvek ima.
ako hoces, moozda mogu da iskopam tu skripticu odnekud... mada uopste nisam sigurna gde je, i da li je uopste i dalje kod mene... :hm

Coolgemini

Prvi kolokvijum cete imati krajem februara ili pocetkom marta..Uglavnom nije vezan za ispitni rok..
Obuhvata kvalitativnu analizu.Dovoljno je da sazvacete praktikum,proradite testove i pogledate malo predavanja cisto zbog nekih reakcija koje se ne pojavljuju u praktikumu(videcete niz nekih dokaznih reakcija po naucnicima>po Heparu,Betendorfu,Marchu a kojih nema u praktikumu....)Profesorke vole da daju takva pitanja da bi pratile posecenost predavanjima..U sustini iako ne pogledate te sitnice,mozete izvuci solidan broj poena.Najbitnije je da nikako ne ponistavate taj prvi kolokvijum jer ce vas profesorke nakon njega pitati da li hocete da sacuvate taj broj poena ili ne...Ako ponistite,posle morate da idete na ceo ispit,a ovako cete imati samo drugi deo i na kraju oslobadjanje od usmenog ako na oba dela sakupite 90 i vishe poena....Ako imate manje od 90,imate usmeni...U svakom slucaju savetujem da ne ponistavate prvi deo jer je svaki broj poena bitan za dalje..Nemojte se smoriti ako ne osvojite svih 40 poena na prvom ili ako sakupite izmedju 25-30..Oni se posle sabiraju sa drugim i mozete se osloboditi pismenog lako..
Ja nisam isao na konsultacije i mislim da nisu potrebne za prvi deo...za drugi ce vec mozda trebati ali to ipak zavisi od toga kako ces skapirati neke stvari :wink:
Institut je sjajan...i profesori i asistenti maksimalno pomazu :!

marer_86

hvala vam ljudi
bitno mi je zbog ispita iz prve godine! :Bog :Bog
ovako bih i mogao mozda da sve postignem!

zivanshe

postizljivo je: ja sam u februaru dala anatomiju sa histologijom, celu fiziku, a i analitichku sam super uradila.
a ako sam ja mogla, mozesh i ti. :wink: go 4 it! :)

Ksenija

i meni deluju svi veoma ljubazno...idem na predavanja i bas naglasi,e ljudi to nema u praktikumu!
a u petak vezbe mi je drzala Slavica Razic umesto asistentkinje i mogu da kazem da je zena super,100 puta ponavlja da drzi konsultacije i kada moze da se dodje..ne verujem da ce biti problema sa analitickom..

ne znam samo kako izgleda usmeni...i da li je moguce dobiti 90 poena??

zivanshe

da, da!! bash se puno ljudi oslobadja usmenog! iz moje grupe (od 20 ljudi), bar njih 10 se oslobodilo.

Coolgemini

Quoteda, da!! bash se puno ljudi oslobadja usmenog! iz moje grupe (od 20 ljudi), bar njih 10 se oslobodilo.
Streberska grupa :] :].....Hahahaha :K
Kod mene u grupi nije bash oslobadjanje bio tako cest slucaj,niti kod ljudi koje znam...Obicno su isli na usmeni,ali usmeni je u globalu smesan i lagan...Spremash ga nekih 7-10 dana po ispitnim pitanjima..Ja sam imao usmeni,falio mi je jedan poen za oslobadjanje,i dobio sam jednu jako lepu ocenu :happy:..Ma opusteno..Najvaznije je da vi lepo odradite te kolokvijume..A usmenog ce biti ili nece... :wink:

Darker

Bogami, ja to 20 dana gruvaèio, ali ver. je problem u meni:-) A Slavica Ra¾iæ je car totalni, jedino sam èuo da na usmenom nije ba¹ boza, ali meni se ispostavilo da niko nije boza:-)

zivanshe

Quote from: Coolgemini on 19-11-2006, 18:26:53
Quoteda, da!! bash se puno ljudi oslobadja usmenog! iz moje grupe (od 20 ljudi), bar njih 10 se oslobodilo.
Streberska grupa :] :].....Hahahaha :K

guilty as charged... :wink: :K
najgore je to shto me moje neoslobadjanje od usmenog ne oslobadja sumnje da pripadam tom soju. :lol: :> :> :smajlikojsekotrljanastomakumashenogamailuparukomosto:

Rokenrol

Ako neko nabavi pitanja koja trebaju da se 'procesljaju' za prvi kolokvijum iz analiticke nek javlja!!!Cuo sam da ima nekih 208 pitanja,i da samo njih naucis i miran si ! Ako neko nesto skonta nek javlja odmah. Valjalo bi,stvarno,kad bi taj kolokvijum bio krajem februara,da ne moramo na njega misliti tokom jan.feb. roka!

Maslacak

To je trenutno kod marera_86, on bas ovih dana kopira to sebi, pa ti kontaktiraj njega :wink:

Ili, mozes i od mene kad mi on vrati, ali to je malo nezgodnije jer nije moje vec drugaricino (moje je nestalo negde u akciji), pa treba da joj vratim :happy:

Rokenrol

Kolokvijum iz Analiticke 16. februara... :roll: mogli su ga vala malo kasnije!  :hm fuck!

Ksenija

mogli su ga vala mnogo kasnije..ranije generacije su se bunile pa su ima pomerali za pocetak marta...mozemo i mi...Rockenrol,ti si super za te peticije..mozes da se aktiviras i po tom pitanju

zivanshe

mislim da vam je sa Institutom za analitichku hemiju bolje da probate da se dogovorite. poshaljite predstavnika koj ce biti spreman da iznese vashe argumente i prihvati njihove.