Maturanti pretukli profesora na èasu

Started by Bred, 22-06-2007, 15:05:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Autor: B. Janackoviæ |

NI© - Svr¹eni maturanti Gimnazije „9. maj“ u Ni¹u, Uro¹ Z. (19) i Petar S. (19), pretukli su prekjuèe profesora informatike u toj ¹koli Vladimira Zlatanoviæa. Zlatanoviæ je napadnut dok je dr¾ao èas u jednom odeljenju treæeg razreda, a nasilnici nisu po¹tedeli ni uèenike koji su poku¹ali da odbrane profesora.

Zlatanoviæ ima ogrebotine, masnice i èvoruge, ali je u velikom ¹oku zbog svega ¹to se dogodilo i strahuje da svemu tome nije kraj.
- Stajao sam leðima okrenut vratima kada su oni u¹li u uèionicu. S. je poèeo da me psuje i nakon toga sam dobio prvi udarac u glavu. Ostalog se seæam kao u magnovenju. Pao sam preko katedre, a oni su nastavili da me udaraju. Mislim da su me i ¹utirali dok sam bio na podu. Gledao sam da za¹titim oèi, jer nosim naoèare. Uèenice su vri¹tale, a nekoliko deèaka je poku¹alo da napadaèe odvoji od mene. Jedan od uèenika je zadobio nekoliko udaraca i ima masnicu ispod oka. Da nije bilo njih, mislim da sada ne bih prièao sa vama. Seæam se i da je S. izbezumljeno vikao: „Pustite me da ga ubijem“ - prièa profesor Zlatanoviæ, koji u ovoj ¹koli predaje veæ pet godina.
Dan pre incidenta, Uro¹ Z. i Petar S. su dobili diplome o zavr¹enoj gimnaziji, a povod za njihov napad je incident koji su napravili pre ¹est meseci. Naime, oni su se na èasu profesora Zlatanoviæa nedolièno pona¹ali, zbog èega im je nastavnièko veæe dalo dvojke iz vladanja.
- Iako su èesto u drugom polugoðu bojkotovali nastavu, praktièno sam im poklonio trojke. Kada sam ih juèe video u uèionici, pomislio sam da su do¹li da se izvine - veli Zlatanoviæ.
Direktor Gimnazije „9. maj“ Neboj¹a Lekiæ istièe da su kolege pretuèenog profesora u¾asnute zbog napada koji se desio dva dana pre raspusta.
Zlatanoviæ strahuje da æe se napadi ponoviti jer mu je pretio mlaði brat jednog od napadaèa, nakon saslu¹anja u policiji.
Policija je saop¹tila da su protiv dvojice izgrednika podnete kriviène prijave zbog nasilnièkog pona¹anje, kao i prekr¹ajne prijave zbog naru¹avanja javnog reda i mira.

blic

yeca

Debili...a nisu ni svesni da su debili! Mukice..  :roll:

Bred

Problem je sto je ovo sve cesca pojava kod nas. Mada znam da ima takvih profesora koje bih ja sam isprebijao ali NIKAKO ne odobravam njihov postupak. Profesor je , da kazem, zanimanje i to kad 1 profana istuku ucenici, odmah treba da se plase i svi ostali profesori da se i njihovi ucenoce ne ugledaju na ove :roll:

Baby Jane

Ne znam zasto me ovo ne cudi :hmm...mladje generacije su sve gore al ne samo kod nas vec svuda u svetu,nazalost :(

Bred

da, za njih ne postoje apsolutno nikakvi autoriteti...

dirigent


Smrda

i opet se vrtacamo na pricu o roditeljima...
kako je ovo krenulo,bolje da se napravi jedan podforum...samo za ove teme...uzas jedan...

Bred

ne, nego poostriti kazne za nasilje u skolama...obucite profesore kako da se ponasaju prema agresivnim ucenicima[i roditeljima]...poboljsati drustveni ugled profesora...

MiKy

ma deca su poludela skroz,iz generacije u generaciju sve su gori i gori....niko nad njima nema autoritet

dirigent

Deca su takva jer su prazna iznutra , pa nemaju nista drugo da podele u medjusobnoj komunikaciji sem ispraznih zezancija , agresije tipa Ja sam faca i sexa.

katarina

Strasno...

Ali moram priznati da sam i ja imala zelju da odvalim naseg profesora informatike...Mica...kakav tenKre!

shiky

Jesu deca sve gora i gora...ali za to su krivi roditelji...Znam slucaj kada je majka gadjala uciteljicu,nekim metalnim cudom,katancem il'slicno,jer joj je dete isfrustrirano zbog cetvorke na pismenom  :wall:
A i deca odrastaju uz filmove i serije,igrice na komjuteru u kojima je sve vise devijantnog ponasanja.Pa sta da kazem kad je cilj jedne kompjuterske igrice bio da vozis kola i gazis ljude,i to sa sve onako slikovitim prikazima krvi i slicnog...
I danasnje vrednosti su skroz izoblicene...Sve se zarotiralo za 1800
Ako si dobar,onda si glup,ako si vredan onda si streber,ako neces da se bijes onda si kukavica,ako ne pijes onda si mlakonja...ali zato ako prebijes profesora,ako si alkos,ako uleces u tucu(i to bez razloga),imas ocajan uspeh u skoli,ali brza kola,fensi mobilni,ne zazires ni od koga,e onda si kralj,faca,lik...
Ima debila na svakom koraku,a bice ih jos vise i to jos vecih!Bunar bez dna...

yeca

I ja mislim da su roditelji krivi za sve...
Dete nikad nije krivo ¹to je predebelo, jer su roditelji dozvolili da tako izgleda - isto je sa lopovlukom, ubistvima, drogiranjem, pljaèkama, agresivno¹æu.. 
:batina iz raja iza¹la  :K
Ne, ozbiljno, roditelji idu linijom manjeg otpora, lak¹e im je da æute i gledaju kako dete levom nogom zavr¹ava ¹kolu, kako non-stop izlazi, ne teraju ga ni na kakve aktivnosti tipa jezici, sport, folklor i sl. ne gledaju sa kim im se dete dru¾i i onda kad klinac dodje u stadijum da prebija, da se opija, krade i sl. tad je veæ kasno i za   :F i za prevaspitavanje!

Bred

Quote from: dirigent on 25-06-2007, 09:09:45
Deca su takva jer su prazna iznutra , pa nemaju nista drugo da podele u medjusobnoj komunikaciji sem ispraznih zezancija , agresije tipa Ja sam faca i sexa.
:pljes:

Baby Jane

Quote from: shiky on 25-06-2007, 10:22:15
Jesu deca sve gora i gora...ali za to su krivi roditelji...Znam slucaj kada je majka gadjala uciteljicu,nekim metalnim cudom,katancem il'slicno,jer joj je dete isfrustrirano zbog cetvorke na pismenom  :wall:
A i deca odrastaju uz filmove i serije,igrice na komjuteru u kojima je sve vise devijantnog ponasanja.Pa sta da kazem kad je cilj jedne kompjuterske igrice bio da vozis kola i gazis ljude,i to sa sve onako slikovitim prikazima krvi i slicnog...
I danasnje vrednosti su skroz izoblicene...Sve se zarotiralo za 1800
Ako si dobar,onda si glup,ako si vredan onda si streber,ako neces da se bijes onda si kukavica,ako ne pijes onda si mlakonja...ali zato ako prebijes profesora,ako si alkos,ako uleces u tucu(i to bez razloga),imas ocajan uspeh u skoli,ali brza kola,fensi mobilni,ne zazires ni od koga,e onda si kralj,faca,lik...
Ima debila na svakom koraku,a bice ih jos vise i to jos vecih!Bunar bez dna...
Slazem se s tobom :pljes: :pljes: :pljes: