Mala pametnica!

Started by tarantulica, 23-06-2007, 14:58:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

tarantulica



Mala pametnica!

Devojčica stara dve godine i deset meseci postala je najmladja članica instituta Mensa, pošto joj je izmeren koeficijent inteligencije (IQ) u iznosu od 152 boda.

Mala Džordžija Braun rodjena je 2004. godine u Alderšotu, na jugu Engleske. Primljena je u elitni klub izuzetno inteligentnih ljudi nakon procene dečjeg psihologa, koji je bio oduševljen njenim rezultatima.

Džordžija već pokazuje nivo razumevanja i logike, koji se ne očekuje kod dece mladje od pet godina.

Psiholog Džoan Frimen rekla je da bi Džordžija imala i veći rezultat, da joj se nije pridremalo nakon 45 minuta testiranja.

Ona, medjutim, nije najmladja osoba koja je ikada pristupila Mensi. Sredinom devedesetih, u udruženje je primljen Ben Vuds, samo šest dana mladji od nje.

(MONDO)



:shock :shock :shock

Shta sad radi Ben Vuds?

igrackica

Au, sve me strah da ce ovo dete biti na granici genijalnosti i ludila!

tarantulica

Ima malo chudan pogled....  :run

katarina

Da...ima pogled u stilu: "Sve vas pratim i posmatram!"

Pridremalo joj se  :) ...slatka je...

Smrda

mene samo zanima kako se njima meri IQ,
to mi bas nije jasno...mislim...
koje testove oni mogu da rade,sem orjentacionih..
zna li ko?

igrackica

E, to i mene zanima!
U Mensi su testovi po principu geometrijskih oblika i tela, da bi se izbegle razlike u nivou obrazovanja.
Tako da jednako mogu da ga rese doktori nauka i seljaci (naravno u skladu sa inteligencijom).
Mada, za decu mi nije jsano! Prvo njih ne drzi paznja, a u testovima treba da se sedne i razmislja o problemu. Prosto mi je neverovatno da je dete odlucilo "E, `ajde sad malo da resavam testove!" ???? Drugo, kako je klinka pokazala koji je odgovor tacan?

Smrda

pa meni jedino pada na pamet da je radila testove prostormne i logicke orijentacije,
bas te sa figurama,jer konatam da je njoj to doslo kao igrica...
samo mi nije jasno za onaj emocionalni,matematicki,itd...deo IQ testova...
sta znam...nisam pametna..

Maslacak

Meni malo lièi na onog Stephena Hawkinga :smekerica:

Ma bezveze, ne mora to ni¹ta da znaèi...
uostalom, po tome kako MENSA defini¹e inteligenciju, trebalo bi da je osoba koja u 20oj godini ima IQ npr 180 :>, imala isti toliki IQ i sa 1, 2 i 3 godine...¹to znaèi da mala i nije tako jedinstvena, veæ su je samo rano "izolovali" :K I verovatno znaèi da ima manje problema sa dr¾anjem pa¾nje od ostale dece :> :>

smrdo, mensini testovi ne sadr¾e emocionalnu inteligenciju. Iskljuèivo logièka, i iskljuèivo nezavisna od obrazovanja, a trebalo bi i od uzrasta, ¹to je malo nezgodno... u svakom sluèaju, sigurno je da njoj nisu dali standardan test veæ neki prilagoðen njoj. ®uri se ljudima da je strpaju tamo, pa to ti je :luda

Eh...uvek kad se to spomene, setim se jedne devojke koju znam, èlan mense, isto tako neki IQ preko 150... nije ni blizu genijalnosti... i vrlo je iritantna :K

Darker

Pa dobro, i onaj 15-ogodi¹njak je radio carski rez, pa mu je æale sad u zatvoru :K
nije dobro uvek biti mala pametnica :K

tarantulica



Devetogodi¹njaku fakultet previ¹e lak

Deèak star devet godina najmladji je student na Univerzitetu u Hongkongu. Mali genije je, nakon prvog dana u "¹koli za velike", izjavio da mu je gradivo bilo lako.

Marè Bedihardjo, matematièki vunderkind, primljen je ove godine na matematièki fakultet, a za njega je posebno izradjen petogodi¹nji nastavni plan, nakon kojeg æe steæi diplomu i zvanje magistra.

"Zaista je bilo previ¹e lako" rekao je on novinarima posle prvog dana nastave, ali u ¹ali nije ¾eleo da im ka¾e ¹ta je bila prva lekcija, jer ne bi razumeli.

"Mislim da sam neke od stvari, koje smo danas obradjivali, nauèio pre godinu ili èak dve" pohvalio se on.

(MONDO)



Èime ih hrane, pa su od malena ovako pametni?  :hmm

igrackica

Ma, ja imam fobiju od ovakvih klinaca, pusti ti to!
Ako nista ceo zivot ce ga iskoriscavati za neke sumnjive projekte, tesko da ce imati normalan zivot i zato mi ga je zao!

Ivana_89

Mensini testovi se razlièito boduju za ljude, odnosno decu razlièitog uzrasta, ko je mlaði a uradi test isto kao neko ko je stariji, samim tim je i inteligentniji. Treba napomenuti da Mensa drugaèije raèuna inteligenciju od one Bine-Simonove skale koju smo mi uèili u srednjoj, dodaju se neki poeni, sad ne znam taèno kako, ali npr ko na Simonovoj skali ima IQ od 115 u Mensi je to preko 130. U Mensu ulaze ljudi koji imaju IQ veæi od 148. Na¹i Mensini testovi mere inteligenciju do 156. Moj brat je èlan Mense, IQ veæi ili jednak onom od 156. Ako bi on ¾eleo da sazna koliki mu je taèno koeficijent inteligencije trebao bi radi neke Mensine testove na engleskom, oni se razlikuju od ovih sa slièicama... Toliko o Mensi... A ovo vrlo je lepo da tako mladi ljudi ulaze u Mensu, mislim da je to jako korisno... Lièno ja, ne bih radila Mensin test, pla¹im se rezultata  :>, ali cenim svakog ko radi i ko je dovoljno inteligentan da udje u Mensu...  :cvet
Toliko od mene  :cvet

Bojana 153

Sve je to lepo kad su deca tako inteligentna i obrazovana, ali ja svoje dete nikada ne bih izolovala od ostale dece, niti mu dala do znanja da je ono superiornije. Pustila bih ga da uziva u detinjstvu! Inteligencija ne nestaje..

Ivana_89

nestaje  :>
veruj...
IQ vremenom slabi ako se ne obnavlja znanje, odnosno ne gradi inteligencija... nauèno je dokazano  :cvet

Maslacak

Da, i ja mislim da deca treba da u¾ivaju u detinjstvu i da ih ne treba izolovati...

ali ¹ta ako dete samo oseæa da je superiornije?
ako mu je jako dosadno u ¹koli?
ako oseæa potrebu da izazove svoj mozgiæ a ne nalazi pravi izazov?

nije ni to dobro :wink: