Samac ili uvezan?

Started by Darker, 24-06-2007, 09:19:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Darker

Самац или ожењен
Стална веза има своје предности, баш као и соло путовање кроз живот. Које су предности, а које мане једног или другог

Луд провод није довољан разлог да старост дочекате сами
(Фото И.Сандизе)

Стара истина каже да човек никад није задовољан. Због тога је свет препун самаца који троше гомилу енергије, времена и новца како би пронашли бар привременог животног партнера. Када га нађу, истог трена почињу да жале за временима када су можда и били несрећни очајници, али су зато уживали у слободи. Веза онда пуца и људи опет постају солери који пију, лудују, иду на утакмице или у куповину кад их је воља. А онда опет схвате да све то заједно вреди мање од сталне везе и све крене из почетка.

Како да одредите шта је боље? Покушаћемо да вам олакшамо доношење одлуке.

Случај први:

Позвани сте на разуздану забаву с гомилом пића, слободних девојака и младића који немају границе у понашању.

Ако сте солер и неким случајем се нађете на оваквој забави искористите прилику, јер брзо ће доћи време када ћете се таквих провода са сетом сећати, а људе гњавити причом у стилу „што су то били дани”...

Само се немојте напити као мајка, јер сутрадан се ничега нећете сећати. Многе везе започеле су на овакав начин, на оваквим забавама. Али многи су се после тога дубоко кајали.

Ако сте у вези, онда Марфијев закон доказује да се на овакве забаве и долази само ако имате партнерку. Наравно, у том случају ће вам се, опет по Марфију, на кратком путу до тоалета набацивати све слободне и згодне девојке које су се те вечери нашле на истом месту. Вама преостаје да гутате пљувачку и да, када ухватите њен прекорни поглед кажете како је волите највише на свету, а сва та набацивања? Па, тек реда ради и само зато што сте лепо васпитани, причате са витконогом плавушом у минићу.

Савет нашег експерта за мушке ствари у овом случају гласи:

Боље се проводите када сте сами, без обавеза према другој. На разуздане забаве треба да иду само солери. Ожењенима више приличи да у пару иду у биоскоп. У супротном, најчешће постану предмет оговарања на распојасаним забавама.

Случај други:

Идете на рођендан неког досадњаковића из школе, с факултета или с посла. Тамо ће бити гомила парова који су на дијети, пију чај без рума и кењкају у пола гласа.

Ако сте сами, настрадали сте. На оваквим забавама обично је један самац кога као таквог читавих десет година сви позивају из сажаљења. Самац се излаже ризику да атмосферу покуша да подигне низом неукусних вицева и кафанских духовитости.

Ако сте у вези, знајте да су, овакве, назови забаве, идеалне за парове. Нико их не воли, сви желе што пре да их напусте, јер су и дошли искључиво из формалних разлога, тачније само да се не би замерили некоме ко ће им у животу можда још требати, ако се такав којим случајем запосли на неком важном месту у министарству.

Доћи у пару у оваквим случајевима, увек је предност. Лакше је измислити неуверљив изговор што одлазите после пола сата. А нико вам неће замерити јер сви, укључујући и домаћина, једва чекају да вас се реше.

И. Шарановић
[објављено: 24.06.2007.] Politika

Koliko mene zabavljaju ovakvi textovi... zato ¹to su èista glupost, a opet istiniti :K :K :K

AquArius

D, istina ne mora uvek biti pametna,
ume biti i veoma! glupa ..

:>

jos jedna istina?

nikad
nikad
(ma ni u 80oj)
ne postaj brat/sestra
sa svojom lepsom/jacom
polovinom

kako?

eee ..

nem' pojma

:K

Smrda

Боље се проводите када сте сами, без обавеза према другој. На разуздане забаве треба да иду само солери. Ожењенима више приличи да у пару иду у биоскоп. У супротном, најчешће постану предмет оговарања на распојасаним забавама.

...mene je ovo nasmejalo...hahaha...
raspojasane zabave..hahahhaha...

dirigent

Zato budite u paru i organizujte raspojasane zabave , meni se cicni da je to naravoucenije ovog texta.  :smekerica:  :smekerica: 

igrackica

Definitivno je bolje u paru, ali sa pravom osobom, onda mozete sve, pa i na ludacke zurke!

Baby Jane

Sve zavisi od osobe do osobe...imam drugarice ciji je jedini smisao i cilj u zivotu imati momka i sve,ali bas sve raditi samo s njim :bljak:,ici na zurku,letovanje,kod bake i deke,u WC...a drustvo-ma kome je jos to potrebno kad imaju njega :ljubav:
Ja mislim da je lepse biti u paru(podrazumevam da je to neko koga volite) al da su oboje zadrzali svoju individualnost u vezi sto znaci da oboje treba da nastave da uzivaju u stvarima koje su voleli dok su bili sami :~ jer momak(devojka)dodje i prodje(nije uvek slucaj :cvet) a drustvo,ono pravo,je tu za ceo zivot :Bog...

yeca

Quote from: Baby Jane on 25-06-2007, 09:09:04
Sve zavisi od osobe do osobe...imam drugarice ciji je jedini smisao i cilj u zivotu imati momka i sve,ali bas sve raditi samo s njim :bljak:,ici na zurku,letovanje,kod bake i deke,u WC...a drustvo-ma kome je jos to potrebno kad imaju njega :ljubav:
Ja mislim da je lepse biti u paru(podrazumevam da je to neko koga volite) al da su oboje zadrzali svoju individualnost u vezi sto znaci da oboje treba da nastave da uzivaju u stvarima koje su voleli dok su bili sami :~ jer momak(devojka)dodje i prodje(nije uvek slucaj :cvet) a drustvo,ono pravo,je tu za ceo zivot :Bog...
:Bog  :Bog  :Bog  :Bog

josefina87

Quote from: Baby Jane on 25-06-2007, 09:09:04
Ja mislim da je lepse biti u paru(podrazumevam da je to neko koga volite) al da su oboje zadrzali svoju individualnost u vezi sto znaci da oboje treba da nastave da uzivaju u stvarima koje su voleli dok su bili sami :~ jer momak(devojka)dodje i prodje(nije uvek slucaj :cvet) a drustvo,ono pravo,je tu za ceo zivot :Bog...
ni¹ta ne treba ni dodati ni oduzeti!
prave reèi!! :Bog :Bog

jecapereca

Sve ima svojih prednosti i mana :igra:

Baby Jane

Lepo je znati da je neko koga volis uz tebe kad si tuzan i neraspolozen :( i tada je dovoljan samo jedan zagrljaj pa da budes najsretniji na celom svetu :friend:

Darker

Quote from: Baby Jane on 25-06-2007, 09:09:04
jer momak(devojka)dodje i prodje(nije uvek slucaj :cvet) a drustvo,ono pravo,je tu za ceo zivot :Bog...
Malo mi se bljuzga od ove izjave...
A i poslednja osoba koja mi je to rekla se ubrzo nakon toga po¹ibala i sa svojim najboljim drugaricama, pa raskinula sa mnom, tako da je tra¾ila novo dru¹tvo i novog deèka za ceo ¾ivot... Tako da: glupost...
poJenta je naæi balans :wink:

Baby Jane

Quote from: Darker on 26-06-2007, 19:12:51
Quote from: Baby Jane on 25-06-2007, 09:09:04
jer momak(devojka)dodje i prodje(nije uvek slucaj :cvet) a drustvo,ono pravo,je tu za ceo zivot :Bog...
Malo mi se bljuzga od ove izjave...
A i poslednja osoba koja mi je to rekla se ubrzo nakon toga po¹ibala i sa svojim najboljim drugaricama, pa raskinula sa mnom, tako da je tra¾ila novo dru¹tvo i novog deèka za ceo ¾ivot... Tako da: glupost...

D,kao sto rekoh ima nas raznih :cvet