Tadićevo izvinjenje uzburkalo srpsku javnost

Started by Darker, 24-06-2007, 18:04:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stef

 Mi moramo da dokazemo svetu, da nismo teroristi, koljaci, fasisti,itd... vec da su za to krivi Milosevic i njegov rezim.Mi smo danas proevropski orijentisan narod (izuzimam ekstremne necionaliste), a Tadicevo izvinjenje je dobar pocetak da to dokazemo.

Bred

Pazi stef, mi NIKAD nismo bili ni koljaci ni teroristi ni fasisti bez obzira ko je bio na vlasti. Za razliku od Hrvata.

benefit

Quote from: Bred on 25-06-2007, 15:55:53
Pazi stef, mi NIKAD nismo bili ni koljaci ni teroristi ni fasisti bez obzira ko je bio na vlasti. Za razliku od Hrvata.

Mi, Srbi, znamo da je to istina, ali problem je sto gotovo svi znacajniji medjunarodni faktori imaju sasvim suprotno misljenje, dakle na nama je da umerenom i mudrom politikom promenimo tu sliku.
Samo sto jasnije i ubedljivije distanciranje od politike Milosevica i Seselja moze da nam donese nesto dobro.

shiky

Quote from: stef on 25-06-2007, 15:47:42
Mi moramo da dokazemo svetu, da nismo teroristi, koljaci, fasisti,itd... vec da su za to krivi Milosevic i njegov rezim.Mi smo danas proevropski orijentisan narod (izuzimam ekstremne necionaliste), a Tadicevo izvinjenje je dobar pocetak da to dokazemo.
Stef,kako da dokazes da nisi terorista kada tim izvinjenjem priznajes?Kako mislis izvinjenjem za zlocine dokazati da smo mi zrtve?I upravo sto kaze Bred,nema veze ko je bio na vlasti,mi nikada nismo bili teroristi!A znacajni medjunarodni faktori su stvorili pred svetom takvu sliku o nama,a savrseno dobro znaju ko je ko...

pereca

Gledala sam snimak emisije.
Darker je u pravu, Tadic je sve lepo upakovao. Sve je rek`o - nista rek`o nije  :)


pig_am_am

ja mislim da je to bio dobar potez.hriscanski. iznad svakog novinara,hrvata,...
a to ko je koljac.... za tango je potrebno dvoje.
tu smo gde smo.zanjemo zito diktatora Milosevica. da ga nismo pustili da seje,danas ne bi placali ovolike cene. tako isto i hrvati jedu ono sto neko "poseje",a bili smo dovoljno glupi i mi i oni. ne volimo se,pa dobro. tadic se izvinio,a oni nek se zapitaju.

shiky

Vazi sto ce se zapitati.Oni su tvrdili nesto,i sad za to dobili priznanje.Sta imaju da se pitaju?Po njima,oni su u pravu i to su ovime dokazali.

pig_am_am

#22
imam ja puno prijatelja koji su hrvati,a nisu ni koljaci ni fasisti. njima je za vreme rata ovde preceno da cemo ih oterati (najblaze receno).eto,na primer,da tad nismo "popustili" rat bi bio i u vojvodini.
PAMETNIJI POPUSTA dragi moji!



shiky,a ti lepo na to kazes "boli me uvo nek misle sta hoce"

shiky


pig_am_am


lijepa bosanka

QuoteСрпска радикална странка је „ужаснута понашањем Бориса Тадића”, рекао је генерални секретар странке Александар Вучић.

takoðe!!! :shock :shock :shock

Jel se izvinio i za to ¹to je Srbija primila toliko izbjeglica,toliko ljudi -SRBA-iz Srpske Krajine,Like,Korduna,Banije,Istoène Slavonije protjeranih bez igdje ièega sa svojih vjeènih ognji¹ta???? :shock

I ¹to reèe neko ispred mene,mi takkvim pona¹anjem pojedinih politièara svaki put samo priznajemo sve vi¹e i vi¹e nekih tzv.zloèina i sami sebi presuðujemo!!! :batina

Izrièito sam protiv ovakvog pona¹anja pojedinih srpskih politièara!!!!  :namcor
Jer mi ne dobijamo nikakva izvinjenja,a malo je reæi da su nas ubijali..

Masha

Da, LB je kao i SRS uzasnuta Tadicevim izvinjenjem, ali nije uzasnuta cinjenicom da je SRS tih nesrecnih devedesetih, od 1992.do 1993., podrzavala manjnsku vladu Slobodana Milosevica i kumovala njegovoj losoj politici. Rat je rat i sve zaracene strane gube ljude, sto civile, sto vojnike, i niko me ne moze ubediti da i nasa vojska i paravojne formacije nisu cinile zlocine. Da li su zlocini nase vojske veci ili manji od hrvatske i muslimanske to ne znam, ali zelim da verujem i verujem da su manji. Za to sto smo mi posle zavrsetka tog rata `95`. bili najveci gubitnici u svakom smislu, nije kriv Tadic vec gore pomenuti. To sto se Tadic izvinio ne smatram pogubnim po Srbiju.

Al-Jasmina

Quote from: benefit on 25-06-2007, 17:00:53
Quote from: Bred on 25-06-2007, 15:55:53
Pazi stef, mi NIKAD nismo bili ni koljaci ni teroristi ni fasisti bez obzira ko je bio na vlasti. Za razliku od Hrvata.

Mi, Srbi, znamo da je to istina, ali problem je sto gotovo svi znacajniji medjunarodni faktori imaju sasvim suprotno misljenje, dakle na nama je da umerenom i mudrom politikom promenimo tu sliku.
Samo sto jasnije i ubedljivije distanciranje od politike Milosevica i Seselja moze da nam donese nesto dobro.


Dobar argument, dobar!

Kako ono kazu za dobru ruzu je potrebno mnogo djubriva

Mislim da je neophodno da se integrisemo da bismo se ZASTITILI!!!!
Da zastitimo svoj narod od opadanja,
od maltretiranja..
Kada stojimo usamljeni onda smo idealna meta!  :T
Ali da bismo se integrisali u neki veci sistem moramo da
povratimo ugled i dobar glas- ocigledno je da su sredstva razlicita...

Mrtvima ne treba nista od nas
njima je hvala zagoarantovana u vecnosti!  :ohwell:
Moramo se boriti za zive  :box
i za one koji ce tek doci...



lijepa bosanka

U¾asnuta sam,Masho,jer sam ja te '92. i '93. i '94. i '95. ¾ivela u podruèju gdje je vilenio rat,jer sam ja bila granatirana iz Hrvatske svakodnevno,jer je u moj grad do¹la vojska iz Splita(ZNG-Zbor narodne garde,ili popularne Zenge) i osnovala logor za Srbe,u kome je bilo nekoliko èlanova moje familije, za to postoje uvjerljivi dokazi,ali te dokaze niko ne gleda...logora¹i su slali svim tim organizacijama i sudovima...na¾alost,vapaj Srba se nigdje ne èije!!!Za to se Srbima niko nije izvinio i mislim da nikada neæe!!! Suvi¹no je pitati se za¹to? Evo tipiènog primjera!!!

A to je samo jedan grad u Bosni...koji je relativno blizu hrvatske granice...

Al-Jasmina

LB ok je... :cvet
Masha zna da su oni (hrvati, muslimani...) cinili nad srbima sve i svasta...

Ja sam sve vreme rata pratila sta se desava preko svih mogucih medija jer su moji rodom iz Krajine...

Beda i bol tih dana nece nestati,
ali nemamo nista od kratkog urlika na svet
sto nam je dopustio da stradamo...i jos nas osudio sa sve nedace!

Svet ce jos jednom zavrteti glavom i isterivati svoje JOS LAKSE
ako mu se budemo opirali...
Nismo mi zapoceli IGRU- oni su,
dakle ne mozemo igrati po svojim pravilima :ohwell: