Usmeni ispit kod prof. Biljane Antonijevic

Started by Dukica, 22-11-2006, 14:59:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marijana2222

da li mi neko moze napisati koja su najcesca pitanja na kolokviju iz toksikoloske hemije
pls :help3: :thanx2:

Bred

Toxini-II kolokvijum (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,7362.msg110864.html#msg110864)

marijana2222


malena

Drugari jel bi mogli vi koji polazete sad u ovom roku da nam napisete svoje kombinacije??? Please>>. :thanx2: :thanx2:

Jeca

Da li neko moze da mi kaze sta se prica za tokiskokinetiku(da li su to oni tokikokineticki modeli-jedno, dvo prostorni...) ili pricam celu ADME?

A sta se prica kod tokiskodinamije?  :gnjec:

guja

toksikokinetika je delovanje organizma na otrov,pa da,tu pricas ADME,modele,a toksikodinamija je delovanje toksina na organizam pa tu pricas hemo,neuro,hepato,pulmo,kardio,nefrotoxicnost...

Jeca


blabla

Zna li neko koja su pitanja bila danas?

Boca

Moja kombinacija:
kadmijum
organohlorni insekticidi
atrazin

Iskreno,nisam joj se bas obradovala,ovaj kadmijum me iznenadio,jer ga nisam nalazila u njenim dosadasnjim pitanjima,a atrazin sam radila,ali za njega bukvalno imaju da se kazu samo dve,tri recenice...ali ona kaze da je to to,i da nista vise i ne treba
Od ostalih pitanja koja su bila se secam samo:
pesticidi
tecno-tecna ekstrakcija
kontaminenti hrane...
A sto se profesorke tice,ja sam odusevljena onom divotom i prijatnoscu..tako da se pridruzujem svim dosadanjim hvalama ove divne zene:) :love:
Srecno svima!

gaga2

Kakva je to tecno-tecna ekstrakcija,kod cega?i kontaminiteti hrane?

Bred

Za brzo podsecanje Tecno tecna ekstrakcija (http://209.85.229.132/search?q=cache:Oz8jjGOicmYJ:www.mfk.ba/predavanja/Laboratorijska/Laboratorijska%2520praksa%2520P5.ppt+tecno+tecna+ekstrakcija&cd=4&hl=en&ct=clnk&lr=lang_sr&client=firefox-a)  :wink:

Boca

Ne znam koliko je brzo ovo podsecanje jer nije bas kratko:)
Kod ovog pitanja iz toxina misli se na razdvajanje 4 grupe otrova,tj. razdvajanje ove grupe otrova se zasniva na tecno-tecnoj ekstrakciji.Mislim da ne treba da se opterecujes ovim opstim objasnjenjima TTE,jer je profesorka pitala konkretno kako se razdvajaju kisele od baznih i neutralnih supstanci.To imas i na sladjovima sa predavanja-fora je u suzbijanju disocijacije,da bi supstance presle u organski rastvarac.Za kisele uglavnom koristis etar,a za bazne hloroform...na to se ukratko svodi prica..
A sto se tice kontaminenata hrane,prica je prvenstveno o POPs-u(perzistentnim organskim zagadjivacima),gde se fokusiras uglavnom na organohlorne insekticide,polihlorovane bifenile,dioksine i furane...svi ulaze u lance ishrane.Takodje je i ziva znacajan kontaminent. :wave:

blabla

Hvala na obavestenjima javascript:void(0);

Boca

xa xa,kontaminant,pardon :)):
tek sad videh sta sam napisala :K2:

blabla

Integrativna procena rizika
Fluoridi
Alkoholi

Kumulativna procena rizika
Salicilati
Korozivi

Fenotiazini
Klasifikacija karcinogenosti (treba navesti klasifikacije po IARC i po EU)
Antidoti

Dolazila su i pitanja Pb, As, atrazin, jos pitanja iz procene rizika, CO2, kontaminanti hrane, OFI, tecno-tecna ekstrakcija