Usmeni ispit kod prof. Biljane Antonijevic

Started by Dukica, 22-11-2006, 14:59:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

leila_bgd

Alkaloide sa njenih predavanja (sajt) eventualno da pogledas u Jokanovicu ako ti nesto nije jasno, isto vazi i za beta blokatore...

Za hromatografiju nisam sigurna, ali mislim da treba da se prica o GC sa masenim detektorom (koristi se za analizu CO, etanola i metanola) HPLC sa UV detekcijom (odredjivanje Lekova) i naravno TLC isto kod biljnih i sintetskih...

A da li neko meni moze da kaze sta treba da se kaze za Repelente, Atraktante i Hemosterilizante, posto ja imam samo po jednu recenicu...

Bred

ja sam o dioksinima imao rukom napisano jednu stranu iza slajda, skriptu sam prosledio ...

3. cuo sam da je upravo prof.Biljana rekla da smo o hromatografiji dosta ucili iz fizicke hemije ...  :wink:

jovana

#77
Za hromatografiju nisam sigurna, ali mislim da treba da se prica o GC sa masenim detektorom (koristi se za analizu CO, etanola i metanola) HPLC sa UV detekcijom (odredjivanje Lekova) i naravno TLC isto kod biljnih i sintetskih...

QuoteA da li neko meni moze da kaze sta treba da se kaze za Repelente, Atraktante i Hemosterilizante, posto ja imam samo po jednu recenicu...

znaci,ipak to treba iz dr predmeta,recimo analitike lekova,jer na sajtu i u skripti koju ja imam to se i ne pominje.mislim nista o izvodjenju i sire,samo0 je navedeno kao metoda za odredjivanje. ili ja imam pogresnu skriptu??
a o atraktantima,hemosteril i repel. i ja imam samo recenicu,dve!

a POPs jedinjenja,sta su ona zapravo? i jos nesto...koliko treba da se zna o plasticnim masama,jel i to moze da se pojavi kao pitanje?

Bred

pa o plasticnim masama ima bar 2-3 strane rukom napisane, ima tu da se prica.

o atraktantima i slicno mislim da ima vise u slajdovima nego u onoj skripti a posto ova prof voli dugo da pita, simnjam da ce biti dovoljne 2-3 recenice ...


leila_bgd

A jel ima posebne ceduljice za DF i MB?
Koliko su joj uopste vazne teratogeneza, karcinogeneza i genotoxicnost?

Bred


jovana

videla sam da se medju pitanjima,ispred,nalazi i antifriz...gde to da nadjem,prvi put sam o tome cula ovde na forumu

Enea

Quote from: leila_bgd on 12-09-2008, 13:22:42

A da li neko meni moze da kaze sta treba da se kaze za Repelente, Atraktante i Hemosterilizante, posto ja imam samo po jednu recenicu...

I ja sam imala i manje od te jedne rechenice.
Trazila sam po netu, svashta ishchitala i bilo mi je chak zabavno.  :K2:
Zatim sam sve to uokvirila u neku prichu..

Srecno.

ZEX

Moja pitanja od danas ( polozila sam :-)):

1. terapija trovanja
2. organohlorni insekticidi
3. kontaminenti hrane

I posto sam MB dodala mi je 4. pitanje- LD 50. Ostale kombinacije koje su bile danas su vec zapisane ovde, iste su cedulje i za DF i za MB, 4. pitanje doda iz glave.
Srecno!

ZEX

Ipak nema svih:

1.korozivi
2.profesionalna toksikologija
3.salicilati

Miss No

Imam ispit za dva dana , u materijalu odakle ja spremam se ne pominju plasticne mase. Moze li neko da postavi osnovno o njima sto bih eventualno rekla ako izvucem to pitanje? Hvala

rodiæ

ma ne trebaju ti PLASTIÈNE MASE.BAR MISLIM DA TI KOD OVE PROFESORICE NE TREBAJU.UÈI PO OVIM PITANJIMA SA FORUMA.MADA NISAM ZNALA DA DOLAZE I korozivi.njih nisam uèila,kao plastiène mase,radioaktivno zraèenje,genotoksikologiju...danas sam imala pitanja:ORGANOFOSFATI,CO I TOKSIKOKINETIKU.TOKSIKOKINETIKU SAM PRIÈALA ONO ©TO SE SEÆAM IZ FARMAKOKINETIKE.I UÈILA SAM OKO 11 DANA.SVE SE MO®E BRE.OK je profesorica.POZDRAV!

Miss No

Moje pitanje jos stoji i molim za odgovor.
(ne ucim po kombinacijama i ne odgovaram kod ove profesorke)

JO

Quote from: ZEX on 15-09-2008, 11:59:44
Moja pitanja od danas ( polozila sam :-)):

1. terapija trovanja
2. organohlorni insekticidi
3. kontaminenti hrane

I posto sam MB dodala mi je 4. pitanje- LD 50. Ostale kombinacije koje su bile danas su vec zapisane ovde, iste su cedulje i za DF i za MB, 4. pitanje doda iz glave.
Srecno!


Odakle treba uciti ovo 3. pitanje (kontaminenti hrane) jel to pitanje za sve ili samo za biohemicare?

Enea

ispit vam je sa 25.12. pomeren na 24.12 u 12h

obavezno pogledajte na oglasnoj tabli katedre

:cvet