Usmeni ispit kod prof. Biljane Antonijevic

Started by Dukica, 22-11-2006, 14:59:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ZEX

Quote from: JO on 09-12-2008, 15:39:07
Quote from: ZEX on 15-09-2008, 11:59:44
Moja pitanja od danas ( polozila sam :-)):

1. terapija trovanja
2. organohlorni insekticidi
3. kontaminenti hrane

I posto sam MB dodala mi je 4. pitanje- LD 50. Ostale kombinacije koje su bile danas su vec zapisane ovde, iste su cedulje i za DF i za MB, 4. pitanje doda iz glave.
Srecno!


Odakle treba uciti ovo 3. pitanje (kontaminenti hrane) jel to pitanje za sve ili samo za biohemicare?
Za sve. Treba da se prica o onim otrovima koji dovode do kontaminacije hrane npr. organohlorni insekticidi, polihlorovani bifenili, dioksini, ziva.. gde god se to spominje u skripti ili na slajdovima. 

JO


vladdo

Æao! Upravo sam polo¾io (10) i sla¾em se sa veæinom na forumu. Profesorka Antonijeviæ je super, ispit je opu¹ten i bez napetosti, ne postavlja mnogo podpitanja ako napi¹ete dovoljno u konceptu. Ne pita nikakve vrednosti(npr. LD50, MDK...)za pojedinaène otrove a podpitanja su joj normalna. Evo moje kombinacije:
1. LD50
2. Organohlorni insekticidi(navedite da se DDT vi¹e ne koristi kao insekticid veæ protiv malarije, naravno u svetu po¹to mi sa malarijom nemamo problem)
3. Oksidi azota
Sreæno svima  :wave:

Dominikus

Cao i od mene!Stvarno je zena zmaj!
Moja kombinacija (ne znam da li je neko vec napisao)je sledeca:
1.Bispiridinijumski insekticidi
2.Salicilati
3.Resorpcija otrova
I za biohemicare cetvrto pitanje je testovi preosetljivosti
Ne propustite je!
Srecno svima!

bilja_tb

1.sistemsko dejstvo otrova
2.organska jedinjenja zive
3.karbamati

scs

jel zna neko kojim danima pita prof.Antonijevic sad u majskom roku?Nisam stigla da odem do faksa da vidim pa bi mi bas znacila ta informacija..Hvala!!

Lucija

Quote from: scs on 07-05-2009, 08:49:26
jel zna neko kojim danima pita prof.Antonijevic sad u majskom roku?Nisam stigla da odem do faksa da vidim pa bi mi bas znacila ta informacija..Hvala!!
18. i 19. maja od 10 sati


Lucija

1.strihnin
2.analitika CO
3.veza hemijske strukture i toksicnosti

Mirjana

Da li neko zna kada je drugi krug ispita u junskom roku?

taki

Prof.Antonijevic pita 29. i 30.6. i 1.7. u 9:30h

gaga2

da li neko zna gde je prof.Biljana dala pitanja na net,jel na sajtu fakulteta...ja ne mogu da nadjem :)):

Bred

Za zvanicna ne znam ali kombinacije su ovde (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,7939.msg212466/topicseen.html#msg212466)

gaga2

Hvala puno a imala bih jos jedno pitanjce....sta da se odgovori na pitanje hromatografije i gdje da to uopste nadjem?Cujem da mnogi odustaju zbog tog pitanja! :help2: :help2:

Bred

Fizicka hemija :K

ili analitika lekova  :wink: