Big Brother II serijal

Started by pereca, 19-06-2007, 01:17:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Ko ce pobediti u II serijalu Velikog brata?

Suzana
Burek
Aleksandar
Djordje
Vesko
Vesna
Natasa

dirigent

Danas sam pricao sa drustvom o velikom bratu u Crkvi. Posto vidim da svi konstatujete da su seljaci i dziberi mahom , zasto to gledate?

        Jedan prijatelj je dao odgovor na to pitanje. Oni koji gledaju i TO VOLE cine veliki greh jer saucestvuju u jednom cirkusu duhovnog trivijalizma i pristaju da budu voajeri tudjih zivota. Oni koji GLEDAJU I TO OSUDJUJU cine DVOSTRUKI greh , jer sa jedne strane rade ovo sto i prethodni ,a ujedno i nesvesno saucestvuju kvareci ljude koji tu ucestvuju direktno da su oni popularni i da je njihovo ponasanje prihvatljivo ili ne. Na kraju su svi gubitnici jer TV ne objavljuje da je VB najgledaniji zato sto ga ljudi mrze , ili zato sto su tamo seljacine ,nego zato sto je najpopularniji.
      Jedan hriscanin i duhovno bice nema sta da komentarise ili ucestvuje u necemu takvom.

       Na kraju je svestenik konstatovao kako ne sme da stavi u svojoj crkvi naziv `ispovedaonica` iznad prostorije koja ima tu namenu , jer je isti termin (`slucajno` a sasvim protivzakonito) upotrebljen u velikom bratu i na najtrivijalniji nacin desakralizovan i pretvoren u showtalk kabinu.

      Prema tome zatvorite ovu temu i nadjite neku gde cete pricati o ljudskim vrlinama , a ne da uzivate u ljudskim glupostima da bi ih licemerno osudjivali.
        Amin

Sole

#466
Quote from: dirigent on 28-10-2007, 16:31:35

       Na kraju je svestenik konstatovao kako ne sme da stavi u svojoj crkvi naziv `ispovedaonica` iznad prostorije koja ima tu namenu , jer je isti termin (`slucajno` a sasvim protivzakonito) upotrebljen u velikom bratu i na najtrivijalniji nacin desakralizovan i pretvoren u showtalk kabinu.

     
stvarno ne znam koliko je ova "ispovedaonica" u VB-u protiv zakonita, nisam upucena u to, ali mislim da postoji jos mnogo reci u raznim reality show-ovimaza koje bi se moglo reci da nemaju sta da traze tamo, tako da ne znam bas vredi li raspravljati o tome da li je ispovedaonica ovde zloupotrebljena.
da se razumemo, ja verujem u Boga i ono sto svestenici pricaju.
ali, moram da ti kazem da mi se ne dopada kako dosta ljudi gleda na VB, tj. sama ta generalizacija meni se ne svidja ma uopste.
naime, mislim na to da sad  neko moze da kaze da smo svi mi koji gledamo glupi ili ne znam ni ja kakvi i da bi trebalo zatvoriti temu bas zbog toga sto bi mozda trebalo da se bavimo nekim pametnijim stvarima.
ja postujem svacije misljenje, stav i pravo da gleda sta zeli i radi sta zeli (dok to ne ugrozava nekog), jer ipak je ovo slobodna zemlja.
zaista mislim da gledanje reality show-a i kao sto kazes zavirivanje u ono "sto komsija radi preko ograde" nije nesto u sta sad treba uplitati crkvu.
kao sto rekoh, postujem svacije misljenje, pa i tvoje dirigent, ali mislim da ti post nekako nije bas bio skroz na mestu.
nista licno.  :cvet
ja ne krijem da gledam, ali to ne znaci da sam opsednuta, jednostavno nisam fanatik, ali mi je ok da jednom dnevno bacim pogled na kucu, volim da gledam kako ljudi razmisljaju u pojedinim situacijama i kako se ponasaju.
ima svakakvih,znam,  ali ja se nekako vise bavim psihloskim aspektom ove emisije (bar se trudim).

*

Ja se slazem sa Sole...
Ne zavirujem u tudje dvoriste da vidim sta se desava, deo sam zivota samo ljudi koji su mi bliski i koji mi se sami poveravaju... Interesuje me sta oni rade...
A VB je samo vid zanimacije, odnosno, taj show je i kreiran davno zbog psiholoskih testova, a to smo vec nekoliko puta pomenuli ovde...
Ne mislim da je greh gledati VB... A i da jeste, taj gore ce kad tad sumirati sta smo uradili u zivotu, koliko dobrih, a koliko gresnih stvari, pa neka on sam donese odluku! Ako je gledanje VB greh, onda neka ga sabere/oduzme od onih dobrih stvari koje sam uradila za svoje bliznje :)):

Luximus

Ja sam vishe ateista nego agnostik, pa necu komentarisati crkvu i to. Dakle, ne brinem se zbog svojih grehova, pogotovu ovih voajeristickih.  :>

mina-L

Ma Djankarla treba ubaciti, on je car! :lol2:

Ivke

Ma bas sam se iznervirala zbog ovog Mikija...nadala sam se nekom malo zanimljivijem...ostaje nam samo da se nadamo prijatnom iznenadjenju u sredu...

pig_am_am


Bred

#472
Ana [Mihajlovska-ima svoju temu na forumu p.a :K] je rekla da je gledanost ovog serijala VBa za 25% veca od oba prethodna.
To sto su Mikija ubacili je krajnje nefer. Imao je svoju sansu, prokockao je. Koliko je posteno da ubacuju nekog posle toliko vremena i ko je mogao da stekne neki utisak o tome koga narod "gotivi" da se ravnopravno sa ostalima takmici za 100000e? Mada cisto sumnjam da ce izdrzati do kraja, kao sto psiholozi rekose , on je emocionalno nezreo i sve stoje zapoceo u zivotu-nije zavrsio  :wink:
A sve je ovo jedan vleiki experiment, pre svega psiholoski, i ja sve nesto mislim da su MIkija namerno ubacili jer su procenili da ce on najvise da uskomesa ukucane.  :wink:

Ja sam cuo , nezvanicno, da je za ovaj serijal predvidjeno da kroz kucu prodje 20 ukucana i da kao Veliki brat radi tim od 6 ljudi-4 apsolventa psihologije i 2 dipl.psihologa  :wink:

Takodje mi se ne svidja stepen komercijalizacije VBa od strane emotiona i b92. jutros videh da ima i kviz vb, naplacuju gledanje preko mtsa, uvode novi program preko total tva koji se placa,ccc. samo daj pare i nono3j narod kad su ovce  :nene:

-----

VB: Nominovani Tanja, Marina i Slavi¹a

Veliki Brat iznenadio je ukuæane u nedelju kada su ponovo morali da nominuju, iako su u subotu izbaèena dva ukuæanina. Dodu¹e, u¹ao je pèelar Miki...

U sredu æe se za opstanak u Kuæi boriti Tanja, Marina i Slavi¹a.

Sudeæi prema mi¹ljenima fanova na raznim forumima Tanja bi mogla da bude sedmi ukuæanin koji æe u sredu napustiti Kuæu, a za mnoge je iznenadjenje nominacija Marine, koja do sada nijednom nije bila u krugu za izbacivanje.

Do sada su iz Kuæe, voljom gledalaca, iza¹li Ranka, Danilo, Zeka, Burek, Jelena i Mi¹el.

(MONDO)

--

Dakle leti Tanja , nadam se  :~

Sole

#473
meni je Slavisa bas postao ljigavac...  :bljak:
Tanja ima najvece sanse da izleti, ali nikad se ne zna.
bas me cudi sto su nominoavli Marinu, ali ipak mislim da ona ima odredjenu taktiku da se ne zamera nikome i da bude mirna, uzorna i skoro pa neprimetna.  :ball2:
meni ona ne smeta, ali mozda oni koji glasaju misle drugacije.

onaj kviz "pozovite VB" je krajnje mamipara i ne razumem da ima ljudi koji zovu,pa  im svaki poziv VB tarifira sa 50 din. +PDV, pa se jos verovatno i loze kad nagrada odjednom poraste za par hiljada kad se VB "slozi" sa tim. katastrofa!!!

Bred

malo smo promenili anketu. sad mozete da glasate za ukucaninna za kojeg mislite da ce ispasti u sredu.
jos je rano za glasanje za pobednika, dosadasnji glasovi su umemorisani i dodace se na postojece kad dodje vreme za glasanje za pobednika

*

Izgleda da ce Tanja da leti... :run
Do sada me osecaj nije varao :wink:

malena

Ma Tanja ce da leti,ne znam da li postoji neko koga ona ne nervira...  :batina

Bred

ljudi jednostavno nece da trpe nicije bubice a ni ispade, zato su Tanju kaznili ukucani a kazni ce i gledaoci  :wink:

pig_am_am

bredi,a ti ne volEs mikija? :K

malena

Sta je Mikijev tajni zadatak ovog puta nisam pratila?  :hmm