Ubija zbog ocene

Started by pereca, 28-06-2007, 12:22:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

igrackica

Pa, devojka je bolesna, zato mi je zao, a profesorka je dobro prosla, pa je ovde marginalizovana :)
@zoe, slazem se, gde ima dima, ima i vatre, ali nadogradnja je cudo, napravi od muve magarca  :K

Adonis_Vernalis

I farmacija je cudo. Iako je prilika za konflikt bilo ihahaj, secam se samo dve, koje su se u nekakav konflikt i izrodile.

#1. Koleginica. Predvecerje nekog praznika. Vodim hemijske vezbe. Napolju vec mrak, dakle, neki novembar-decembar, a svi znamo koliko sanjivi umeju da budu ti sitni datumi na Kumodrazu. Zavrsavamo. Moja sala, sve mi jedno sa kojeg kraja krecem da overavam vezbu. Koleginica vrisne iz dubine sale: "a dobro, jel cete vi za promenu ikada krenuti odavde da overavate fucking vezbu #@!*&"Pm..." Ko me zna, zna i da za 5 minuta, sve potpisujuci vase umrljane kupusare, stignem s kraja na kraj sale, tako da je tajming irelevantan. Sve i da zurite na bus, mogli ste da me pitate da odete ranije. A pritom se zacuo i zvuk slomljenih epruveta, besno nabijenih u radno mesto. Tom prilikom je razbijen i neki bitniji (skuplji) deo laboratorijskog inventara. U sali - tajac. Skrseno staklo puklo je ko bomba. Ja cutim. Nastavim da potpisujem sveske i promrsim kroz zube: "da se niko nije makao odatle gde sedi". Mala digresija: oh, kako vi dobro cujete kad zagusti! Cak i kad u bradu mrsim, vi cujete svaku rec! A kad razgovetno, jasno i glasno pricam drzeci predavanja, onda vam na jedno uvo udje, a na drugo izadje... pa ispada da nista nisam rekao!?
...
Dao sam joj potpis. Nije pojma imala sta je na vezbi radila, niti sta znace one crvene, plave ili zute epruvete koje je zdrobila vratima. Kad je praznik prosao, u 7:30 mi se sledeceg jutra nacrtala da se izvini na groznom temperamentu. Ali sam joj potpis dao, jer ju je kod kuce vec neko cekao. Praznik... Mozda sam upravo izbegao da me izbusi slomljenom epruvetom sa tragovima dokazne reakcije na fenolne heterozide!?

# 2. Kolega. Uvodne vezbe iz mikroskopije. Pricam, bulaznim o tome kako se binokularni mikroskop koristi. Pokazujem, prikazujem, pravi java-tutorial, ali live. Kolegu boli uvo. On je moodonja i moze mu se da ovu budalu slusa na pola uveta. Oko njega navijaci i navijacice. Jos je malo falilo da njegovo ime na transparentima unesu u vezbaonicu. U momentu dok zabranjujem studentima da odvrcu jedan sraf i klimataju glavom mikroskopa unaokolo, on je taj sraf bas odvrnuo, i tom glavom mikroskopa bas zakrenuo. U momentu dok sam izgovarao "moze se desiti da ce se ta glava uz tresak i lomljavu odbiti od patosa", to se upravo i desilo. Mikroskop se volsebno prepolovio, a ono na sta ce gledati, zveknulo je o patos i u krsh se pretvorilo. Kolega, a 1500 evrica stete? Bole mene uvo, rece kolega, sta me briga! Tvoj mikroskop, tvoja stvar, a ja sam ovde student i meni se moze, jer mi se hoce! A navijaci i navijacice razvise transparente... Da, naravno, tata ce platiti... tata placa studije, tata placa menzu, tata placa stan i ostale potrepstine... a da li je tata raspolozen da plati stetu koju nadrndani sin-stetocina usput napravi, jer mu je dosadno i jer ga boli uvo?
...
Tata je bio vrlo neraspolozen. Stetu je pokrio, ali je bio vrlo, vrlo, vrlo neraspolozen.

Obrni, okreni, imao sam srece. Slem i pancir, do daljnjeg! Plus razmisljanje o komplet ABHO opremi, ukoliko dodje do kiselina, a ne ostane se samo na srafcigerima, tandzarama...

Maslacak

#17
#1 Meni je zaista uvek bilo zanimljivo kako je kolegama neverovatno va¾no da budu prvi na overavanju ve¾be...bilo da je farmakognozija, ili neki drugi predmet u pitanju :> Prosto be¹e fascinatno to jurcanje i moljenje asistentkinje da "ovaj put krene odavde/odande"... saèekati 5 minuta je zaista suvi¹e oèekivati od jadnih, napaæenih studenata koji su ve¾bu prespavali... :roll: :K A tek trpanje sveski jednih preko drugih i ostalo...
Tako da, profesore, za ljubav studentima... "¹arajte malo" :> :> ...èisto eto, da vide studenti da mislite i na pojedince, koji svaki put odu 3 minuta iza onog koji je prvi oti¹ao!  :trfr:
Sve na stranu...ni¹ta mi ne ide na ¾ivce kao dizanje panike bez razloga.
A druga stvar koja me nervira je tolika doza nepo¹tovanja prema asistentu/profesoru...psovanje? Lomljenje posuða? Nije ni moj temperament naivan, zato svaka vama èast na dobrom reagovanju... mislim da bih na va¹em mestu, ja bih nju bu¹ila jednom krhotinom... :> :>

2# Buduæi farmaceut koji ne pazi mikroskop kao da je ¾ivo biæe? :K Ovog bih ¹utnula sa faxa...platiæe mu tata privatni :>

Stvar je u tome ¹to ja ne mogu da ne pomislim: i ovo æe biti farmaceut jednog dana? Davati savete, slu¹ati ljude?

Ozbiljno...pomi¹ljam na to da bi trebalo tra¾iti psiholo¹ki profil studenata pre upisa na fax. Nestrpljiv? ®ivèan? Nema po¹tovanja prema profesiji? Sorry batice, ni¹ta za tebe :K Pa bezbedniji i profesori, a i profesija :happy:

Adonis_Vernalis

Ad 2. Ne treba da mikroskop pazi kao da je zivo bice. Dovoljno je da ga ostavi ispravnim i, koliko-toliko cistim, jer ce vec neko corobadati 4 sata popodne na tom istom mikroskopu, ili sutradan, a to je kolega/koleginica, a ne profa/asistent. Imam ja svoj mikroskop i ne dam ga ni za sta na svetu! Reichert iz 1880 godine. Bolji mi ne treba.

Ad 1. Nikada nikoga ne bih ni izblamirao, a kamoli slomljenom epruvetom skrnavio. Bio je praznik... ne zaboravite.

igrackica

Meni ja najbolje ovo sto kazete da kad je frka svi cujemo i ono izgovoreno ispod glasa. :siza:
Ziva istina!
Maslacak, imas pravo, definitivno treba vrsiti psiholoske testove pred upis na fax, jer svacega ima, a mi smo ipak jako blizu ljudskim zivotima!

Adonis_Vernalis

Igrackice,

ne "i ono izgovoreno ispod glasa", vec "iskljucivo ono izgovoreno ispod glasa".

Jel treba da ubuduce rezim na predavanjima!?

igrackica

Ne znam sta da vam kazem, da rezite! :)
Zasto se uopste brinete, koliko sam ja upucena jako dobro se kotirate medju studentima. Ja sam ispit polozila pre nego sto ste dosli, tako da nisam imala priliku za kontakt uzivo.
Izvinjavam se za off, mada donekle ovo i jeste tema, kako izbeci konfliktne situacije i kako postici da studenti budu zadovoljni.

Maslacak

#22
Igraèkice,
profesor je zapravo metod veæ patentirao... :>
mislim, ne re¾anje...  :shock
nego, na predavanjima prièa prilièno tiho (to jest normalnim tonom), a mislim i da ne koristi mikrofon koliko se seæam, tako da studenti moraju biti veoma tihi da bi èuli :wink: I uspevalo je koliko ja znam...

zar ne profesore?  8)

Al-Jasmina

Secam se nekih studenata koji su terali svoje asistente da dobijaju ljubicastu boju lica...a nas ostale da se lupamo dlanovima po celu

Sve u svemu- toliko je tuzno da je smesno

dirigent

Nemam iskustva sa faxom i predavanjima jerbo nisam profa , ali sam predavao godinu dana u gimnaziji pre 5 godina ,upravo tim istim sto sad ujedaju asistente i gadjaju ih srafcigerima. Ljudi su danas iz mnogih razloga pogubili kurs zivljenja pocev od osnovnog vaspitanja , ali je bitno da predavac ostane hladnokrvan i da se ne da isprovocirati.

 

Al-Jasmina

Pa i nije se isprovocirao predavach u toj meri... :>
Daleko bilo da ostane mrtav hladan :shock

More da sam ja predavach i da dobace srafciger u mom pravcu,
mislim da bih navukla katedru preko tog studenta!

Bred

Hahahahaha, jass ludo :)
Ok zaboravljate da na pojedinim institutima na nasem faxu i studenti ranije morali da dodju pod pancirom i punom opremom  da im se neki predmet ne bi obio o glavu :wink: :K
Nije idealna situacija ni sa strane profesora ni sa strane studenata.
Sto se tice mikrofona-nikad mi nece biti jasno zasto je nekim profesorima tesko da koriste bubicu i u A2 cak iako nema mnogo studenata na predavanjima kada ce se tako sigurno bolje cuti i odrzati paznja studentima, cak hteli onoi to ili ne, pogotovo kad znamo koliko su akusticni nasi amfiteatri tako da je dovoljno da jedan kolega/koleginica uzme da suska kesu i vec stvara pometnju na samim predavanjima i onemogucava ostalima da jasno i razgovetno cuju ono sto se predaje.
p.s. Profesore, ne odnosi se na vas. :)

zoe

Али Бред, микрофони у А2 само могу да наруше красну интимну атмосферу међу малом групом завереника која броји свега двадесетак чланова укључујући и главнокомандујућег предавача. Притом, никако не треба заборавити да тај конспиративни моменат итекако има утицаја на осећај припадности нечем што служи вишем циљу! (Сећате ли се оне приче о иницијацији?)

Ипак, при масовнијим окупљањима на поменутом месту, председавајући скупом (да не кажем сад првосвештеник), користи микрофон у циљу ефектније пропаганде својих стремљења и едукације широких народних маса, па све добија обличје митинга, где обично шушкање кесом остаје непримећено.

:>

Bred

ne koriste zoe svi mikrofon cak i kad je A2 prilicno pun.

zoe

Е не знам, Бред, шта онда да ти кажем... Такав вид окупљања већ подсећа на дизање сељачке буне! :>