Ubija zbog ocene

Started by pereca, 28-06-2007, 12:22:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pereca

Убија за оцену

Последњи дан школске године на Факултету ликовних уметности, умало се није завршио трагично, када је Јелена Бекић, студенткиња треће године шрафцигером насрнула на Анђелку Бојовић, професорку сликарства.
Да ствар буде још чуднија, до обрачуна између студенткиње и професорке, у коме је Бојовићева, захваљујући присебности студената са класе, прошла само са раном на левом рамену, дошло је због оцене, тачније, осмице коју је Бекићева добила из сликарства!

Према речима очевидаца, Бекићева се изнервирала када јој је професорка пред класом рекла да је добила осмицу, што је према њеном мишљењу била неправедна оцена.
- Почела је да вређа и професорку, али и нас студенте, називајући наше радове срањем. Професорка је покушала да јој објасни због чега је добила осмицу, међутим, Јелена није ни желела да је саслуша.
- Када је професорка схватила да не може да изађе на крај са Јеленом, замолила је да изађе са часа и рекла јој да уколико није задовољна оценом може да затражи комисију. Јелена је уз речи "осветићу ти се" изашла из просторије и отишла до декана - каже А. Ц., један од колега из класе. Он додаје да се Јелена ускоро вратила и да је почела поново да виче.

- Нисмо могли да је смиримо. Почела је да се кошка са једном од колегиница са класе и да јој скида слике са зида. Професорка је покушала да је смири, међутим, Јелена је извукла шрафцигер из торбе и насрнула на њу - каже М. Г., студенткиња четврте године у класи Анђелке Бојовић.

Саговорници Курира истичу да су у том моменту сви скочили у одбрану професорке, међутим Бекићева је толико дивљала да нико није могао да је одвоји од Бојовићеве.
- Сатерала ју је у ћошак и замахнула шрафцигером. Пре него што је успела да поново замахне, бацио сам столицу на њу. То као да ју је отрезнило, јер се зауставила. Ставила је шрафцигер у торбу и отишла, претећи да ћемо сви ми добити оно што нам следује - каже А. Ц., додајући да не жели да даје изјаву под пуним именом, јер се плаши да Бекићева не испуни своје обећање.
Анђелка Бојовић, у изјави за Курир истиче да сматра да је добро прошла, јер је зарадила само површинску рану, због које ће у наредном периоду морати да прима терапију тетанусом.
- С обзиром на то да је Јелена махала шрафцигером на све стране, мислим да сам добро прошла. Међутим, сматрам да је та ситуација показала да би Универзитет убудуће морао да уз документе неопходне за упис на факултете затражи и лекарско уверење.

- То говорим јер је више него очигледно да Јелена психички није добро, а то је на крају и показала насрнувши не само на мене већ и на њене колеге - каже Бојовићева, додајући да се нада да ће дисциплински поступак против Јелене Бекић утврдити да јој није место на факултету.

Декан: Ово није изолован случај

Слободан Роксандић, декан Факултета ликовних уметности истиче да је Јелена Бекић дошла јуче код њега жалећи се на оцену из сликарства.
- Објаснио сам јој да, уколико није задовољна осмицом, за коју иначе сматрам да је јако озбиљна оцена, може да затражи комисију. Она је отишла, међутим, тек касније сам сазнао да се вратила у слушаоницу и да је напала колегиницу - каже декан.
Он додаје да ће Наставно веће у уторак на седници, као једну од тачака на дневном реду имати и напад на професорку Анђелку Бојовић, јер како тврди, то није изолован случај насртаја студената на професоре.

www.studentskisvet.co.yu

pig_am_am

ne znam sto....ali meni ove devojke nekako zao.

Darker

E tako polude na tim likovnim, tamo se ne zna ko je luði-profesori ili studenti...
Za njeno psihièko zdravlje je bolje ¹to su je ¹utnuli sa faxa...

josefina87

Quote from: Darker on 30-06-2007, 18:14:04
E tako polude na tim likovnim, tamo se ne zna ko je luði-profesori ili studenti...
Za njeno psihièko zdravlje je bolje ¹to su je ¹utnuli sa faxa...
zavisi sa koje strane gleda¹!
mo¾da æe to da izazove jo¹ goru r-ju!

wolfeitzckie

 Уметничка сујета, уме да биде велика као кућа. А капирам да сви имају минимум деветке на том факсу, па му осмица дође као шес' минус.

Wolf

Ma, ludaci. Malo im 8 :wall:
Ja sam skroman, kazem da mi pisu 6 i ciao :K

Darker

Tamo je 8 zaista malo, jer od njih 5 ako ima¹ prosek ispod 9 i po posle faxa mo¾e¹ da (se) slika¹ :K :K
Problem je ¹to to upi¹u osobe koje ne mogu da izdr¾e veliki pritisak, imaju talenat, vole slikarstvo, ali nisu umetnici u du¹i, nego ekonomisti... da bi psihièki opstao, filozofija mora da ti bude samo umetnost, para se neæe¹ nagledati :wink:

pig_am_am

trebala je ko sav normalan svet da odsece sebi uvo  :K

zoe

QuoteАнђелка Бојовић, у изјави за Курир истиче да сматра да је добро прошла, јер је зарадила само површинску рану, због које ће у наредном периоду морати да прима терапију тетанусом.

:siza: :116: :siza: :116:

Чуди ме да нико није приметио ову реченицу! :K  Ахахахахахахахахаха

Quote from: Darker on 01-07-2007, 09:37:08
Tamo je 8 zaista malo, jer od njih 5 ako ima¹ prosek ispod 9 i po posle faxa mo¾e¹ da (se) slika¹ :K :K
Problem je ¹to to upi¹u osobe koje ne mogu da izdr¾e veliki pritisak, imaju talenat, vole slikarstvo, ali nisu umetnici u du¹i, nego ekonomisti... da bi psihièki opstao, filozofija mora da ti bude samo umetnost, para se neæe¹ nagledati :wink:

:Bog
Е Даре, скроз си управу! Са музичарима би била слична ствар, али оно - мало се свира у опери, мало се тезгари под шатром на свадби... То се зове уметничка слобода или... филозофија живота... :hmm :K

Само што сад испаде да су сви неуметници економисти... али није тако! Ево нпр. решиш да се бавиш науком... :K

Darker

Aha i sutra ode¹ u menad¾ere da bi imao od neèega da ¾ivi¹ :K
Ma i mi smo umetnici, samo na malo èudan naèin, umetnici oseæaju a mi mislimo :wink:

igrackica

Naravno ova informacija nije proverena, jer je objavio "Kurir", verovatno incident nije izgledao ni priblizno tako. Svakako mi je zao devojke, ocigledno je bila jako izrevoltirana, sigurno takvo ponasanje ima uzroke u ranijim nepravdama u odnosu sa tom profesorkom.

Adonis_Vernalis

Uh, oh, vec koliko sutra odo' ja do Mileta Dragica da mi proda NATO slem i pancir...  puc

zoe

А ви професоре заборавили да ваши студенти студирају фармацију? :>
Има суптилнијих метода од хладног оружја и ловачких пушки :luda

Quote from: igrackica on 06-08-2007, 08:15:46
Naravno ova informacija nije proverena, jer je objavio "Kurir", verovatno incident nije izgledao ni priblizno tako. Svakako mi je zao devojke, ocigledno je bila jako izrevoltirana, sigurno takvo ponasanje ima uzroke u ranijim nepravdama u odnosu sa tom profesorkom.

Ма није то до Курира... Где има дима има и ватре... Уметници су ти чудо! Непредвидљива природа тотално! Па кад неко хоће да им каже да уметници нису, они запрете убиством или самоубиством... Тако је једна цура хтела да се беси о неко дрво испред ФМУ (а диван парк је тамо, могла је и да бира које ће), али комисија је ипак ценила живот, па јој даде десетку... :)

Adonis_Vernalis

Hmmm, Zoe, Zoe...

Kompletna ABHO oprema je, ipak, investicija koju moj budjelar ne moze podneti, a i pretpostavljam da bi se moji studenti mogli prepasti od profe obucenog u skafander sa potpuno autonomnim sistemima odrzavanja zivota...

Ovako, slem i pancir. Od pancira, ramena su sira. Eto stiha, eto rime.

Maslacak

Quote from: Darker on 30-06-2007, 18:14:04
E tako polude na tim likovnim,

Jok... tamo se "ludi" upisuju...

kako nikom nije ¾ao profesorke, nije mi jasno? :K