Objavljene preliminarne rang liste!

Started by Girl, 29-06-2007, 13:07:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

shiky

O tome ti pricamo,ima ljudi koji konkurisu i na medicini i stomatologiji,pa ako im je to prva zelja,odustanu...

Girl

#46
Je l' znate neke koji su odustajali sa budzeta ili koji ce sada da odustanu? ( znam da ti, V, znas jednog ) A za samofinansiranje da li znate sada nekog?

vlada89

Da se nadovezem na Girl,koliko ukupno ispita potrebno dati za upis u drugu godinu i koji su? Fizicki je nemoguce dati sve ispite za 1 godinu...

pipi_duga_carapa

Quote from: vlada89 on 29-06-2007, 17:38:50
pipi,hoces da kazes i da su sa budzeta odustajali neki? Kamo srece njih 13 ispred mene da se ne pojave na prozivci,nemojte da sirite da ima prozivke :)
aha (;
kao sto rekose ljudi pre mene, mnogi konkurisu i na stomatologiji/medicini, a farmacija im bude druga zelja, pa upadnu i tamo i onda odustanu (;
hehe znaju ljudi za prozivku, ali ne dodju svi (;
drzim(o) ti palceve (;

whatever

Quote from: vlada89 on 29-06-2007, 17:48:30
Da se nadovezem na Girl,koliko ukupno ispita potrebno dati za upis u drugu godinu i koji su? Fizicki je nemoguce dati sve ispite za 1 godinu...

Ко хоће да остане/пређе на буџет мора да да све испите. То правило не важи ове године, јер је прва година по Болоњи, мада ни ми још не знамо тачно да ли треба да само скупимо 40 ЕСПБ или постоје неки предмети који су `услов`. Како ће бити вама, то се тек не зна. http://www.pharmacy.bg.ac.yu/studije/programi/osnovne/MF-srpski.pdf (http://www.pharmacy.bg.ac.yu/studije/programi/osnovne/MF-srpski.pdf) - овде имате списак свих предмета, расподељени по годинама, па можете да се информишете. 14 испита дакле, али немојте да се баш згрожавате, није немогуће...

pipi_duga_carapa

Quote from: vlada89 on 29-06-2007, 17:48:30
Da se nadovezem na Girl,koliko ukupno ispita potrebno dati za upis u drugu godinu i koji su? Fizicki je nemoguce dati sve ispite za 1 godinu...
nama su valjda sada dali uslov (mada nije jos zvanicno |: ) od 40poena, tako da zavisi koje predmete ostavljas (;
ali za vas to ne bi trebalo da vazi, jer bolonja omogucava mogucnost ciscenja (;

Loptica

Vlado,  :cvet  ,a toliko si panicio!Opusti se covece!  :> Sto se tice budzeta,vec sam napisala da je prosle godine odustalo 10 ljudi sa budzeta,a desilo se da se dvoje,troje sa samofinansiranja nije pojavilo,tako da je na budzet usao jedan moj drug koji je bio otprilike 12,13 posle poslednjeg na budzetu,tako da ne gubi nadu,imas sanse! A i ako ostanes na samofinansiranju,zagrejaces stolicu pa ces sledece godine na budzet! U vezi uslova za drugu,ne zna se nista zvanicno,jer po zakonu mora da se cisti godina,ali nama su rekli da je uslov 40 poena(to je oko 10 ispita,mada sve zavisi koje ispite polozis,jer neki nose po 2,a neki po 8 poena), i svi koji daju uslov prelaze na budzet! Videcemo sta ce biti od toga,posto smo mi eksperimentalna generacija,pa je sve podlozno promenama! Ne bih da zvucim kao streber,jer stvarno nisam(mada cesto pozelim da jesam),ali moguce je dati svih 14 ispita,veruj mi.Ja sam na pocetku mislila da cu pasti godinu,a evo dala sam 10 ispita i planiram da dam jos 2 u ovom roku,samo bez panike.Samo ti treba dobra volja i dobra organizacija i sve ces postici! Ali kad jednom padnes sa budzeta nema povratka,bar mislim da je tako za "Bolonjce" ,neka me neko ispravi ako gresim! Da ne davim vise,cestitke svim buducim kolegama,iskoristite maksimalno ovaj raspust pa se vidimo u oktobru!  :cvet  :wave:

whatever

Пошто вам је то у овом тренутку јако битно, копи-пејстоваћу вам овде део Закона:

Студент који се финансира из буџета и који је у току школске године, у оквиру уписаног студијског програма, по положеним испитима стекао 60 ЕСПБ бодова, има право да се и у наредној школској години финансира из буџета.

Студент који се финансира из буџета и који у току школске године оствари мање од 60 ЕСПБ бодова, може наставити студије у статусу студента који сам финансира студије.

Студент који се сам финансира и који у току школске године оствари 60 ЕСПБ бодова из текуће године студијског програма, може да се у наредној школској години финансира из буџета.

Право из става 3. овог члана студент остварује ако се рангира у оквиру укупног броја студената чије се студије финансирају из буџета, на начин и по поступку утврђеним општим актом високошколске установе.

Ваљда ће вам ово разјаснити ствар...

vlada89

Ja samo razmisljam o konacnoj listi i prozivci...naj*bo sam ovih dana,nema sanse da razmisljam o necemu drugom, pa cak i da mi jedna Eva Mendes ponudi date,odbio bi je :)

jeca87

Kapiram te, Vlado. Tako je i meni bilo prosle godine. Moja drugarica je otisla deset minuta pred kraj upisivanja ljudi koji su odmah upali na budzet (znaci prvih 200) i tada su joj rekli da se 9 ljudi nije pojavilo, i tada sam znala da cu i ja upasti na budzet. (inace, bila sam 203-ca na rang listi).

Znam da ti je sad najgore, ali opusti se malo, izadji sa drustvom... Sve ce doci na svoje. :)

Bla_bla_blaaaa

Evo i ja da se javim....I ja upadoh na budzet....doduse jedva, al koliko sam shvatila male su sanse da se menja ta konacna lista....Pa onda  :ziveli   Cestitam i ostalima....I SVI DA DODJETE NA PROZIVKU (Vlado ti prvi da se nacrtas tamo) :wink:

marijabgd88

ja sam 182.... budzet... ladovina... Vlado, cekam te na budzetu... ma zajedno cemo... :)

Bojana 153

Mislim da taj nezvanicni uslov (40 ESPB) vazi samo za nas, jer ppredstavlja ustupak Rektora Unizveriteta! :K
Vasa generacija ne bi trebalo da ima uslov, sto znaci da cete morati da date sve ispite da biste presli/ostali na budzetu. Deluje neizvodljivo, ali verujte da dobrom organizacijom bez vecih problema moze da se uspe!
Ja sam do sad dala 12 komada, cekam rezultate 13-og i spremam 14-ti...(streber!)  :)

vlada89

A ja treba drugi dan da se pojavim na prozivci ili..? Posto je 2 dana...

Cecilly

Vlado,prozivka je u ponedeljak 9.6.

Dva dana traje upis za one koji se finansiraju iz budzeta i to 6. i 7. juna