Vesti iz Beograda

Started by Roben, 29-06-2007, 21:21:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pig_am_am

ako necu ja u zoloski vrt,onda ce on meni  :roll:

nije da sam u surcinu,al nisam daleko.

i jadne zivotinje ce da se plase aviona...
sta arhitekta zna o tome  :roll:

Cecilly

Beograd dobija reèni gradski saobraæaj
V. Latas |||| - 30.10.2007. - 22:43

Planirano je da „GSP brodiæi” krenu sledeæe godine, a povezivali bi stari i Novi Beograd...
Kako bi se smanjile gu¾ve u saobraæaju, sledeæe godine, kada zbog rekonstrukcije most Gazela ne bude u funkcije, gradski èelnici planiraju uvoðenje javnog gradskog prevoza na rekama, saznaje „24 sata”. Gradski menad¾er Bojan Stanojeviæ potvrdio je da se jo¹ radi na odreðivanju trasa reènog saobraæaja koji æe povezivati Novi Beograd i Stari grad, a posle Nove Godine æe doæi do prvih re¹enja.

PLOVIDBA - U toku je izrada plana koji æe odrediti pogodna mesta za pristani¹te plovila kojim æe se prevoziti putnici.
- Bitno je da na tim mestima bude omuguæen prilaz i autobusima GSP-a koji bi na dalje destinacije prevozili putnike - ka¾e Bojan Stanojeviæ.
Dragan Stefanoviæ, sekretar za saobraæaj Privredne komore Beograd, ka¾e da reke treba iskoristiti za javni saobraæaj, kako bi se smanjile gu¾ve tokom rekonstrukcija, ali da je veoma bitno da i od obale postoji dobra povezanost ka daljim destinacijama.
- Nije dovoljno samo da odvezemo ljude sa jedne obale na drugu, potrebno je povezati te obale do drugih mesta u gradu autobusima i, gde je to moguæe, pokretnim stepenicama - obja¹njava Stefanoviæ.
Gradski èelnici planiraju da javni gradski saobraæaj na rekama uvrste u tarifni sistem drumskog javnog saobraæaja.
- Poku¹aæemo da reèni saobraæaj organizujemo tako da oni koji kupe markicu mogu bez dodatnih nadoknada da koriste plovila. Trudiæemo se da na taj naèin pove¾emo stari i Novi Beograd, jer æe ta ruta biti posebno kritièna u vreme kada Gazela bude zatvorena zbog radova - ka¾e Stanojeviæ.
Stanojeviæ tvrdi da su dosada¹nja posmatranja saobraæaja pokazala da je veliki problem ¹to u 80 odsto automobila koji prelaze most putuje samo jedna osoba.
- Re¹enje sa alternativnim reènim saobraæajem æe pomoæi samo onima koji putuju javnim gradskim prevozom. Problem gu¾ve u saobraæaju u na¹em gradu se mo¾e re¹iti tek sa izgradnjom jo¹ jednog mosta - obja¹njava Stanojeviæ.
U na¹em gradu do sada javni saobraæaj na rekama nije ozbiljnije za¾iveo.On postoji samo na liniji izmeðu Ade Meðice i Novog Beograda, gde èamci prevoze putnike do njihovih vikendica i nazad.

24sata

_d.0.t_

uuuu... ovo bi mogla da bude super stvar, samo ako se dobro organizuje.
pored 'gazele', radicje se i 'panchevac' sledecje godine valjda, tako da bi ovo bilo odlichno.
videcjemo...

shumshi

I sta da radim onda kada me prevezu na drugu obalu :hmm a auto mi ostao sa one strane Save...kako da stignem do Kumodraza  a005

ja i dalje ne zelim da poverujem da ce zatvoriti gazelu...  :H

besno pile

imajucu u vidu azurnost nasih vlasti,do not worry,do tad ces diplomirati :>

Ru¾an Bosanac

Pa nije bas da ce zatvoriti Gazelu u potpunosti.Radice se traka po traka. Dakle od 6 koliko ih ima uvek ce 5 biti aktivno. Kad jedna bude zavrsena nju ce otvoriti za saobracaj, pa ce preci na drugu....
A sto se tice camaca....mislim da su oni i sad potrebni imajuci u vidu koliko je heavy na gazeli.

Bred

loodilo  :wall: :wink:
zamislite uvodjenje skela  :wink:

AquArius

Skeledzijo, skeledzijo prevezi me preko,
moja mala, moj doktore, zasto ste daleko ..

:lol:

joj, mozes misliti te feste.

Al-Jasmina

 :> Vidim ja da cu tegliti vrecu sa chamcem na naduvavanje i veslima- kad pozelim ici do rodjake na NBG  :lol: :lol: :lol:

Samo mi nije jasno?
Preusmeravace saobracaj preko Ade na skelu na Savi?
Gde drugo jos ima mesta da skela utovaruje?  :hmm

Budalasto, skroz :T

pig_am_am

bice davljenja  :K
divljina... :ninja:

Ru¾an Bosanac

Ma dajte ljudi "putovao" sam camcem od blokova do ade...stvarno je lepo...prava turisticka atrakcija....mozda ce ovo naterati ljude da drugacije razmisljaju i uzmu u obzir lepote koje pruza reka.

_d.0.t_

... mozhda neki pontonski most da bace, kao shto je bilo do Lida...

Cecilly

Meni se ideja bas dopala,jer zaista moze da bude od koristi.

Ali kako sve funkcionise u nas...tesko da ce ovo zaziveti... :ohwell:

Al-Jasmina

Quote from: Ru¾an Bosanac on 31-10-2007, 14:56:13
Ma dajte ljudi "putovao" sam camcem od blokova do ade...stvarno je lepo...prava turisticka atrakcija....mozda ce ovo naterati ljude da drugacije razmisljaju i uzmu u obzir lepote koje pruza reka.

Ma to sve stoji,
lepo je kad si bezbrizan i ides recimo na splav,
ali ovo ce da bude kolaps...

Ako zagledate potez od Ade do Usca,
videcete da tuda takodje IDE i saobracaj koji nema veze sa obalama tako da ce biti guzve i nervoze ako recimo u odredjeno doba dana bude nekih pauza radi regularnog recnog saobracaja...

Zatim,
navikli smo da projurimo gazelom na drugu stranu
a ovo ce zahtevati cimanje!
Veliko cimanje!

I sta ce biti sa kamionima kojima je gazela neizbezna
tranzitna zona?
Ako i to bude islo skelama ili nedajboze pontoncima?

Interesantna vremena,
uvek!  :lol: :lol: :lol: :lol:

Wlada

Не може се направити понтонски мост преко Саве и Дунава јер би он реметио редован речни саобраћај (до Лида је направљен преко рукавца,а не главног тока реке).
Бродићи ће бити ефикасан начин превожења путника ТЕК када се обала потпуно уреди и то на целом потезу од Дорћола до Сајма!