Prebacivanje bodova sa prijemnog sa farmacije na neki drugi fax

Started by Bred, 02-07-2007, 13:01:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Mili

Quote from: Goku on 03-07-2007, 12:24:50
Quote from: Mili on 03-07-2007, 12:02:11
Ali sa tehnologijom je te¹ko naæi posao...

 Mora da se salis - ko te to slagao. Sto se tice posla tehnologija je jedan od najpriznatijih fakulteta kakod nas i u inostranstvu.

Meni jako bliska osoba je zavr¹ila tehnologiju, i zato ¹to ne mo¾e da naðe posao, morala je da pola¾e razliku ispita na hemijskom, da bi mogla da radi kao profesor u ¹koli  :!
A ta ista osoba mi je rekla da ni njeni prijatelji sa faxa se nisu ba¹ dobro sna¹li...

Natza

e ovako...moja drugarica je diplomirala pre par dana ... i seli se u nemachku odakle su joj poslali mail "dodjite odmah" :D tako da sve je stvar biti u pravo vreme na pravom mestu.... na svakom fakultetu ... mada od 300 studenata koji su upisali sa njom do pete godine je doslo njih 6 (na tom smeru) ali opet to je sve stvar rada truda inteligencije i discipline :D a i ne moze niko znati kakav je jedan a kakav drugi fakultet osim ako nije studirao na oba ... tako da ..  :wink:

p.s. diploma tmf-a je priznata svuda u svetu a za nostrifikaciju ove sa farmacije treba 2 godine .. zato kako ko voli  :wink: :>


ivilija

Kada je moj tata zavrsavao tehnologiju mogao je da da razliku od par ispita i da ujedno ima i diplomu farm.faxa...zasto to nije uradio ...mrzelo ga...samo on zna,ali se ne kaje!!!
On vec 37 godina radi u farmaceutskoj industriji i ta ista farm.industrija ga je stipendirala u toku studiranja!!!zasto nisu stipendirali nekog farmaceuta???Postavlja se pitanje???
moja mam je hemicar (analiticar sa PMFa) i 27 god. radi u farm.industriji verujte mnogo bolje taj posao od mnogih (ne svih) farmaceuta  koje ja poznajem...zato sto je fenomenalan analiticar,a kozmetologiju, tehnologiju i farmakologiju joj nije bilo tesko da nauci!!!Mamu su btw trazili u raznim firmam  zato sto su bili prezadovoljni obavljenim poslom!!!
Tak toliko da se zna o hemijskom i tehnoloskom fakultetu!!!Rekla bih jos mnogo sto sta ali to nije u domenu ove teme a i neki farmaceuti bi se nasli uredjeni...mozda boli ali istina je istina!!!
Ja ne zelim nikoga da odvracam od ovog fakulteta samo treba da znate sta hocete i cime zelite da se bavite...
Ja sam MB smer jer sam tako zelela i nisam se pokajala ni sekunde a da sam otisla na Df smer pokajala bih se 100 puta (govorim u svoje ime)!Jedino sto je vise vezano za df nego za mb a mene jako interesuje je farmakologija koju samo na srecu imali potpuno istu tako da u tome ne manjkam!!! A sto se tice botanike,gnozije to mene uopste ne zanima...Ipak me vise zanima covek kao fenomen nego biljke...intrigantnije je...
Toliko od mene a svako ima prava da odluci cime ce se baviti u skladu sa svojim mogucnostima!
pozz

elllena2005

ja sam prvo htela da upisem DF smer...medjutim ,predomislila sam se...jer znam da meni mama nece imati para da otvori apoteku.... npr,moja sestra ,iz Ns-a je zavrsila farm.fak.i sad je glavna za snabdevanje lekovima u Vojvodini...
Tehnoloski fakultet je mnogo tezak.....jer ako uporedite predmete,vi na prvoj imate i nacrtnu i fiziku 1,2...matem.1,2....Ne moze niko da globalizuje,i da kaze koji je fax bolji....Covek je taj od koga zavisi koliko ce uspeti...a ne koji je fakultet zavrsio...I sreca je u zivotu jako vazna...u to smo se svi vec uverili....
Ja sam izabrala MB smer...i smatram da nisam pogresila...ali videcemo.....koliko sam bila u pravu....treba samo grejati stolicu...podgrevati...kao sto je neko vec rekao...i diploma ce biti tu.....jer ipak...sto kaze jedan profa....pozadina zavrsava fakultet:)))

Bred

Farm,industrija zaposljava razlicite profile ljudi, npr u galenici je otprilike stanje ovakvo (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,5934.msg89966.html#msg89966) i najlogincije je da ce jednoj industruji najvise trebati tehnologa i inzenjera. Imajte na umu da farmaceut moze da radi i u industriji i u apoteci dok tehnolog to ne moze.
Druga stvar, cinjenica je da su tehnolozi trazeni u svetu, pogotovo da mislim u tome prednjaci Kanada tako je da je sasvim logicno da ce te zemlje teziti da tehnologe dovedu ka sebi.

mariii

 ljudi, ako ste upisali ono sto volite, volecete i svoj posao kojim se posle zavrsenog faxa budete bavili, mislim da je potpuno nebulozno prepirati se koji je fax bolji i ko ce lakshe naci posao, jer kao sto neko rece "..svaki je covek zvezda za sebe", pa od nase snalazljivosti zavisi kako cemo ziveti..


Miljana

E da,sto se tice potvrde da smo polagali prijemni-da li uplacujemo na isti racun na koji smo uplacivali prijemni,ili...?Posto na sajt farm.fakulteta ne pise nista u vezi toga.

Natza

e da..pa ja mislim na isti .. ne znam pih ja sutra idem  :wink:

vlada89

Ivilija,ako zelis da hvalis svoje roditelje otvori posebnu temu. Mislim lepo je sto se ponosis ti njima,ali zasto bi to nas zanimalo? Sto ti nisi upisala neki od ta dva? Ovo je forum FARMACEUTSKOG fakulteta, tako da ne ocekuj da ce svi da dele misljenje sa tobom. Svaki fakultet je tezak,to je sigurno. Ja znam ovde,kod mene na gradilistu,rade fakultetski obrazovani ljudi,a opet u nekim bankama rade sa srednjom strucnom spremom i primaju pozamasne sume. Toliko o tome ko je gde trazen,niko nije obezbedjen extra platom i stalnim poslom ako zavrsi fakultet,daleko od toga...Svaka osoba je individua,a za posao je bino kako se snadjite i koliko to volite da radite. Ja nista licno nemam protiv hemijskog ili tehnoloskog,ali vise volim i zanima me farmacija :D

elllena2005


Roben

Quote from: Miljana on 03-07-2007, 19:02:46
E da,sto se tice potvrde da smo polagali prijemni-da li uplacujemo na isti racun na koji smo uplacivali prijemni,ili...?Posto na sajt farm.fakulteta ne pise nista u vezi toga.
на исти жиро рачун
Quote from: ivilija on 03-07-2007, 13:08:33
Kada je moj tata zavrsavao tehnologiju mogao je da da razliku od par ispita i da ujedno ima i diplomu farm.faxa...zasto to nije uradio ...mrzelo ga...samo on zna,ali se ne kaje!!!
On vec 37 godina radi u farmaceutskoj industriji i ta ista farm.industrija ga je stipendirala u toku studiranja!!!zasto nisu stipendirali nekog farmaceuta???Postavlja se pitanje???
Не знам зашто волиш толико да омаловажаваш фармацеуте а студираш на том факсу :hmm

Natza

Quote from: vlada89 on 03-07-2007, 22:30:46
Ja nista licno nemam protiv hemijskog ili tehnoloskog,ali vise volim i zanima me farmacija :D

pa ti ako zelish da prichash o tome shta tebe zanima otvori novu temu :D :D :D  :lol3: :lol3:

vlada89

Pa ceo ovaj forum me zanima tj svaka tema vezana za farmaciju,a sad sto tehnoloski nema forum ovakav,to je vec druga stvar..

Natza

vlado na ovom forumu ima milion stvari koje nemaju veze sa farmacijom ... no kako god ... srecno ti bilo  :Bog


p.s. da vlado, ako si mi rekao mi smo ljubomorni na ovaj forum  :lol3: :lol3: :lol3: .blah.

miljana recicu ti sutra shta je i kako