Vojna obaveza u nekoj formi i posle 2010. godine

Started by Bred, 02-07-2007, 15:38:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Autor: Fonet |
Naèelnik sektora za ljudske resurse Ministarstva odbrane Bojan Dimitrijeviæ najavio je da æe vojna obaveza ostati u nekoj formi i posle 2010. godine, do kada vojska treba da se profesionalizuje.
“Da li je to dobrovoljno slu¾enje, aktivna ili pasivna rezerva, da li æe predsednik dr¾ave imati pravo da, u sluèaju neposredne opasnosti, mobili¹e taj sastav, samo su neka od pitanja na koja tra¾imo adekvatne odgovore. Nu¾no je da do tada napravimo ambijent da ljudi rado idu u vojnike”, rekao je Dimitrijeviæ u intervjuu magazinu “Odbrana”.
Dimitrijeviæ je izjavio da je broj aktivnih vojnih lica sveden na 21.000, dok regrutni kontigent podrazumeva jo¹ 8.000 ljudi, a da æe profesionalizacijom vojske njenu veæinu èiniti vojnici po ugovoru i podoficiri, “¹to æe pojaèati izvr¹nu strukturu”.

b92

Enea

Da li smemo ovde da razgovaramo?

Meni malo nije normalno, da pored ovakvog detinjstva koje smo ovde imali, jedna ovakva drzava nema vojsku.. a vama?

Prolazim neki dan od Trosarine na dole, sve zapusteno, nigde nikog, a kako su samo korov chupali, si od reda vojnichicji..
Vojni objekti idu na tender..
E prodali smo se skroz!

Bred

Da. Ali to je trend u svetu. Licno mislim da nam treba profesionalna vojska ali isto takodje smatram da svaki muskarac mora da zna da rukuje puskom za ne daj Boze. Mi smo uvek bili i bicemo nestabilan region i nikad se ne zna kad cemo ponovo doci u situaciju da se branimo. :wink:

Darker

Kao ¹to smo se "branili" 90-ih?
boKte, kako èudan bio taj rat - niko nikog nije napadao, a svi su se branili :K

Bred

ne skreci temu u pogresnom pravcu o kom smo btw vec zilion puta pisali.

Enea

Quote from: Darker on 04-07-2007, 09:16:42
Kao ¹to smo se "branili" 90-ih?
boKte, kako èudan bio taj rat - niko nikog nije napadao, a svi su se branili :K


ccc

da li bi to isto rekao da su ti u rat slali, i ubijali porodicu i prijatelje?



koji crni svet? kakva savremena vojska? e moj ti...

lycos

"riba smrdi od glave, a ne od repa" kaze stara poslovica...

Darker

Quote from: Enea on 05-07-2007, 17:39:25
ccc

da li bi to isto rekao da su ti u rat slali, i ubijali porodicu i prijatelje?



koji crni svet? kakva savremena vojska? e moj ti...
Naravno da ne bih, tada bih bio subjektivan :wink:

A ovako, uveo bih obaveznih mesec dana vojske, i to èisto zbog discipline i zbog toga ¹to bismo cenili svakodbnevicu kad bismo se vratili, sve preko toga je èisto gubljenje vremena i para...
A prièa o odbrani... hahahahhahahahah
Mislim da bih se ka¹ikom bolje odbranio i da vi¹e oru¾ja postoji na ulici nego u vojsci...
Na stranu ¹to sam totalni pacifista i ¹to mi ne pada na pamet da nekome oduzmem ¾ivot zbog poltièkog opredeljenja moje i njegove vlasti :wink:

lycos

Quote from: Darker on 08-07-2007, 00:17:12
i ¹to mi ne pada na pamet da nekome oduzmem ¾ivot zbog poltièkog opredeljenja moje i njegove vlasti
:pljes: :pljes:
a kad bi svi tako razmisljali..


dirigent

Treba znati rukovati oruzjem. Zlu  ne trebalo i nicem vise.

Darker

Naravno, mesec dana puna kapa da se to nauèi :wink:

Dirk

jel zna neko kad se ukida vojska
Meni rekao neki drugar da od januara nema vojske