Glupi Amerikanci!

Started by AVENDON, 05-07-2007, 21:41:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

vazda gladan

само ако имаш додар разлог..у свим осталим случајевима трошиш драгоцено време на то да будеш нешто што ниси.....ал'нек'буде антиамериканизма

pop

Adonise, potpuno se slazem sa tobom jer je i moje iskustvo slicno. Mozda nisam upoznao te 'tipicne' Amerikance (glupe/debele/ruzne) jer nisam bio na farmi nego na univerzitetu. 
Najveci problem kod nas u Srbiji je to sto smo previse izolovani u svom brlogu da su mnogi poceli da se ponasaju kao zivotinje koje u njemu zive. Uvek je lakse zatvoriti oci i mozak, i reci da ti je neko drugi kriv. Lakse je i ne citati pazljivo donoseci vec unapred zacrtane POGRESNE zakljucke. 

Al-Jasmina

Ni jedan narod nije glup,
mene bi smorilo da se toliko "palim" na predrasude :>
a uobrazenost i nacionalni ponos su sveopsti razlog za skucene vidike pojedinaca,
kao i politika same drzave prema svetu oko nje!

Darker

Mali off, ali ima poentu: Devojka iz francuske do¹la u Bgd da istra¾uje Srbijicu, da li smo za EU i za¹to, fino prihranjena teorijiskim znanjem: 70% mladih nikada nije bilo van granica na¹e zemlje itd...
sedi sinoæ neko malo veæe dru¹tvance sa njom, i skrene prièa na putovanja i letovanja itd.
Njena izjava: Ja sam zapanjena, gde su tih 70%? Koga god da sam pitala, poèeo je da nabraja destinacije, gde su ti ¹to nikad videli druge zemlje nisu? Ok, ovo jeste Bgd, ali milim da ni u unutra¹njosti nije ne¹to mnogo veæi procenat...
Predrasude i naruèene ankete. Kad u anketu ulazi¹ sa predrasudom, kao u bilo koji experiment gde zna¹ ¹ta taèno oèekuje¹, ako dobije¹ drugaèiji rezultat, neæe¹ se zapitati da li je stvarnost drugaèija, nego gde si naèinio pogre¹ku...

wolfeitzckie

#34
Na ¾alost Darkeru, nisi u pravu. Tvoje okru¾enje je takvo (putuju stalno) i ti si tu devojku doveo meðu njih, a ona se, tako puno teorije a nespremna da kritièki razmi¹lja odmah zaletela. Dakle, u pitanju je okru¾enje - studenti, deca dobrostojeæih , obrazovanih roditelja iz Beograda (gde je u su¹tini skoro pa sva lova u Srbiji. U Kragujevcu odakle sam, situacija je potpuno suprotna/tu¾na. Jednostavno reèeno, zakljuèuje¹ na osnovu nereprezentativnog uzorka.

Darker

tu dolazimo do poente! ©TA JE REPREZENTATIVNI UZORAK???
Glavni grad ili unutra¹njost :wink:
Pro(e)sek?

wolfeitzckie

ni jedno ni drugo!
ali to je vec pitanje za statisticare
ali, evo onako laicki, za pocetak, u beogradu zivi oko 2 miliona, u provinciji oko 6 miliona. naravno, stvari nisu tako proste. dakle, reprezentativan uzorak umeju da  naprave samo statisticari

Darker

Da se mi ne bismo lagali mnogo i vrteli oko ove teme, po¹to je sad i Cg inostranstvo, taj broj je drastièno manji, tako da... :plez

wolfeitzckie

manji za drasticnih 500 000  :plez :plez

Darker

Odosmo u off, nazad na temu :wink:

Luximus

#40
...dakle, amerikanci su glupi!  :K ...ali americki meksikanci su jos gluplji!

Al-Jasmina

...ali su americki mexikanci nama slicniji po temperamentu  :smekerica:

Luximus


Al-Jasmina

ma GOLA istina :>

Drazi su mi evropljani turisti nego ameri...
:wink:

Luximus

Joj, mene americki turisti izludjuju. Jedno 100 puta na dan me pitaju: And where is restroom?! A stoje pored natpisa od 2 metra u precniku najmanje...  :namcor Pa mislim, stvarno strasno...