Glupi Amerikanci!

Started by AVENDON, 05-07-2007, 21:41:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

AVENDON

Ljudi procitajte ovaj zvanican tekst koji je prosao kroz Americki kongres:

http://thomas.loc.gov/cgi-bin/query/z?c109:S.RES.308:

Ovaj deo cu da izdvojim u slucaju da vam promakne

Whereas a National Geographic global literacy survey found that 87 percent of students in the United States between the ages of 18 and 24 cannot locate Iraq on a world map, 83 percent cannot find Afghanistan, 58 percent cannot find Japan, and 11 percent cannot even find the United States;!!!!

Masha

Pa stanje jeste otprilike ovako, s`tim sto ovih 87% koji ne mogu da pronadju Irak na karti do skoro nije ni imalo predstavu da nesto sto se zove Irak postoji i da je, vidi cuda, drzava.

tarantulica

Napishi malo preciznije gde da pogledamo, kad odem na ovu adresu pojavi mi se prazna strana...  :hmm

Bred


AVENDON

http://thomas.loc.gov/cgi-bin/query/z?c109:S.RES.308:

link je dobar, samo ove dve tacke na kraju  moras isto da ukucas.

pop

Sto bi se reklo, u USA vlada individualisticka, a ne kolektivisticka psihologija, sto u ovom slucaju znaci : 'bole me uvo za sve druge, za sta meni u zivotu treba to?'. Npr. dosta ljudi u Americi kad cuju Srbija, misli da smo mi iz Sibira (sto cak nije ni drzava) ili iz Sirije, ali sa druge strane stvarno ima dosta i onih koji znaju gde je i sta je Jugoslavija (Srbiju slabije poznaju).
Do duse, ni mi ne bismo bas trebali da se smejemo njima, jer je u Srbiji funkcionalno nepismeno (sto u gruboj interpretaciji znaci da ne umeju nista vise da urade osim da se potpisu) vise od petine populacije !!! Iskreno sumnjam da oni znaju gde je Irak ili cak gde je Srbija  :hmm . Druga stvar je sto se mi, studenti, stvarno retko srecemo sa tim delom nase populacije.

pig_am_am

to je istina. ni ne znamo kakve sve grozote postoje na ovom svetu i u ovoj zemlji.

Smrda

Pa da,aliu kad govorimo o statistici..
treba uzeti u obzir da ko je kod nas 60% ljudi nepismeno,
recimo da je toliko i Americi...a koliko je njih?!?!

A sa druge strane,malo mi je tesko da poverujem da neko ko je zavrsio prestizni americki fakultet ne zna da nadje gde je Irak!??!

A sto se tice individualizacije(kolka rec!!!)..da,da..mislim da si u pravu....

pig_am_am

e, a meni uopste to nije tesko da poverujem.
svuda i toga ima.

Luximus

To su sve glupanderi! :D

pig_am_am

ali opet... koliko nas zna sve drzave u SAD i gde se koja nalazi...
mislim sigurno vise znamo od njih,ali njih bas briga. to znanje im ne menja zivot ni ich.

olgica

Omg! Sto je najgore to su studenti, visoko obrazovani ljudi!
Ajde da im se oprosti sto ne znaju za "neke tamo zemlje", ali oni ne znaju da koriste kartu sveta ili ne znaju da citaju, strasno! Koliko se ja secam u atlasu su pisali nazivi zamalja!

dirigent

To je sistematsko zaglupljivanje naroda sa ciljem da se pretvore u dobrovoljne mrave koji ce da rmbosu za ciljeve male grupe odabranih...
       I pri tom da se na televiziji mantristicki ponavlja to je americka demokratija i americki san svih ostalih na planeti...

      Citajte Hakslijev vrli novi svet i sve ce biti jasno

         

aziraphale

Quote from: dirigent on 30-07-2007, 16:22:12
      Citajte Hakslijev vrli novi svet i sve ce biti jasno       

...i Orvelovu "1984" da sebi razjasnite kako je to ziveti u Srbiji.

pig_am_am

posto ja to necu citati,jel moze za mene onako ukratko... kako?  :K

ja znam studente iz amerike koji znaju gde je makedonija. :K