Glupi Amerikanci!

Started by AVENDON, 05-07-2007, 21:41:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pop

Kao sto sam vec napisao, stvar je u pristupu, tj. filosofiji bivstvovanja. I ja sam imao dosta predrasuda o Amerima, ali kad sam se malo bolje upoznao sa njihovim nacinom zivota, skontao sam da je uopsteno misljenje o njima upravo to - predrasuda. Oni znaju sopstvenu istoriju i geografiju izuzetno dobro, a vecinu za ostalo bas zabole uvo, jednostavno ih ne interesuje. Mislim da je takav pristup obrazovanju los, ali je pogresno generalizovati stvari tipa da su glupi/ruzni/debeli, jer to stvarno nije tako. Kao i svuda, postoje extremni primeri i gluposti i pameti, samo sto je USA ogromna zemlja, pa ima dosta i jednih i drugih.

dirigent

hmmm... Ako su takvi da ih ne zanimaju drugi s,to se tim drugim petljaju i namecu svoje vrednosti.
     Tu je kvaka da prosecni amerikanac gleda samo usko u svoj dzep i slusA  pricu o americkoj demokratiji koju treba da izvesti sirom sveta , a sve to zarad male grupe elitista koji vuku konce za svoje interese.
     Nemam nista protiv amerikanaca , ali mislim da je njihovo drustvo jedno drustvo prikrivenog totalitarizma , i to na dobrovoljnoj osnovi koja proizilzi iz nepoznavanja drugih, koja opet proizvodi uverenje o samodovljnosti i samoipravnosti. Amerika je novo rimsko carstvo i sledi joj sudbina istog.

pop

Ponovicu, poenta je da ne treba generalizovati stvari. To ti je isto kao kad bi svi gledali Srbe kroz naseg ex-vodju Milosevica i izvodili zakljucke o nama na osnovu njega. Apsolutno ne zelim da branim Amere (tim pre sto mislim da je njihovo 'usko obrazovanje' i ta individualisticka filosofija losa stvar), ali mislim da je njihov sistem daleeeeko od totalitarizma. Druga stvar je da mnogi (ogromna vecina onih koje sam ja upoznao) ne odobravaju trenutnu spoljnu politiku USA, i osecaju se iskreno lose sto dosta veliki deo svetske populacije ima lose misljenje o njima. Dokaz za to je i to da je Bush izgubio vecinu u Senatu upravo zbog tzv. Rata protiv terorizma, kao i to da je svaki film Michael Moor-a bio na 1. mestu po gledanosti.

Bred

kao sto sam negde napisao-upravo je zato najveci deo krivice na tim, prosecnim, amerikancima koji upravo zbog takve "filozofije" i nezainteresovanosti za bilo sta osim sopstvenog du*eta snose odgovornost za stanje u celom svetu jer kako i koga oni izaberu , tako ce biti svima nama :wink:

vazda gladan

браво диригент (беѕ ироније).. додуше ни ја немам ништа против њих..НИШТА ЕФИКАСНО... узгред прочитај ДОСИЈЕ ОМЕГА од Милана Видојевића (права књига)....   
А ти попе (амфилохије) иди нађи неку децу и обавеѕно то забележи камером па потом ваљај својим пријатељима јенкијима..чуо ја да откидају на такве ствари

wolfeitzckie

Само једна ствар је досаднија од америчке доманиције светом, антиамериканизам. Како досадан и увек исти след доказа и аргумената, како мало маштовитости. И та прича се прича свуда, на разним језицима, у разним приликима. Амери су глупи, дебели, ево сад су и педофили. Наравно, то је само зато што смо ми тако чисти, добри, паметни, витки, само нас неће карте. Дајте људи изађите из једног те истог зачараног круга предрасуда, општих места и баналности. А попа немој да дираш, поп је најмудрији на форуму, вазда му је свака била богоугодна и богобојажљива, онако на месту.

vazda gladan

не нисмо ми НАЈ.. али прво пођи од своје крви, својих ближњих и њих воли и штуј... презир према јенкијима је само мој и нико не треба да га дели самном ако то не жели....
што се тиче "диркања" попа то остављам теби.ја немам желудац ѕа такве ствари.
                                                           с'поштовањем
                                                           ВАЗДА ГЛАДАН

Darker

Neæemo da diramo popa, a ako nema¹ ¾eludac nije ni èudo ¹to si vazda gladan :K

wolfeitzckie

Хаха, дежурни трол.
Quote from: vazda gladan on 05-08-2007, 15:38:20
што се тиче "диркања" попа то остављам теби.ја немам желудац ѕа такве ствари.
Код тебе је изгледа све клише, па и шале.

vazda gladan

наравно да јесте.. као и код свих вас.. сви сте ви у неком клишеу кој је неко други направио само толико бежите од тога не би ли имали привидну посебност бића... то ти је као утицај CBNa на јенкије, као гранда на нас... јебига то су чињенице

Al-Jasmina

Drzimo se cinjenica, i bez zaludnih prozivki molim  :police:

Adonis_Vernalis

Quote from: pig_am_am on 30-07-2007, 16:45:47
posto ja to necu citati,jel moze za mene onako ukratko... kako?  :K

ja znam studente iz amerike koji znaju gde je makedonija. :K

Ja znam studente iz Amerike koji nemaju pojma ni gde su Sjedinjene Americke Drzave, a ni Alabama u okviru njih, culi su nesto o Gradjanskom ratu u SAD, ali pojma nemaju o francuskoj Burzoaskoj revoluciji... ali zato znaju fenomenalno da sviraju gitaru, jos bolje pevaju, u drustvu su omiljeni, vole rostilj i crveno meso, ne apstiniraju od alkohola, krisom puse, pristojno izgledaju, ne oblace se rogobatno, slusaju klasiku, idu u muzeje, citaju knjige, posecuju izlozbe... i imaju vremena da pritom razbiju hemiju prirodnih proizvoda, da izoluju sta god hocete iz cega god hocete, znaju da preciste COX-2 iz zivotinjskog bioloskog materijala, znaju da izolovanu i preciscenu COX-2 primene na vrlo komplikovanim eksperimentima ispitivanja antiinflamatornog delovanja biljnih lekova, znaju da pritom patentiraju ponesto, a pritom nisu ni Kinezi, ni gladni...

Znam sigurno da nisu glupi. Uh, upadam u zamku generalizacije... Na osnovu slucajnog uzorka nacije koja broji 300 miliona ljudi, ja sam izveo zakljucak da su svi oni genijalci.

zoe

Quote from: wolfeitzckie on 05-08-2007, 15:30:38
Само једна ствар је досаднија од америчке доманиције светом, антиамериканизам.

Ово је супер! Патентираћемо сад и одмах антиантиамериканизам! И немо' случајно да неко стави знак једнакости између овога и проамериканизма! :>

wolfeitzckie

Quote from: zoe on 06-08-2007, 11:35:08


И немо' случајно да неко стави знак једнакости између овога и проамериканизма! :>
Уф Зое, е баш много тражиш, то су већ (за неке) несањане нијансе! :>

zoe

Ма јок. Уопште не тражим пуно... чак нема потребе ни да тражим, десиће се спонтано...
Бити анти ма чега, врло је једноставно, не?
:roll: