Main Menu

Insomnija

Started by nasty girl, 08-07-2007, 21:35:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Enea

ticju, ja niti idem u grad, niti uchim.. niti mogu normalno da zaspim

vreme je za promene?

tarantulica

Quote from: Enea on 06-09-2007, 20:18:35
ticju, ja niti idem u grad, niti uchim.. niti mogu normalno da zaspim

Ista situacija...  :wall:
Ne kapiram u èemu je problem...
Sve je bilo ok i onda odjednom haos....

®elim da ponovo budem umorna i da jedva èekam da se sruèim u krevet  :)):

besno pile

ja zelim da se naspavaaaaam! :happy:
odrzavam se JEDVA  u budnom stanju,vec danima...

igrackica

Ja inace obozavam da spavam, ali sad spavam po 6 sati i ne mogu duze, tesko zaspim, a lako ustajem, osecam kad prodje rok da necu ustajati 3 dana.
Problem je do kofeina, sto kaze cvjetic i stres igra veliku ulogu.
Ja inace nikada nemam problem sa spavanjem, znaci u pitanju je ispitni rok, paucicu i tebe ista muka muci, da ti odmah kazem!

tarantulica

Ispitni rok ili ovo...

Bez televizije i interneta pred spavanje

Osobe koje provode sate surfujuæi internetom ili gledajuæi televiziju pre odlaska u krevet oseæaju da im nedostaje san iako spavaju podjednako dugo kao i ostali, tvrde japanski nauènici sa Univerziteta u Osaki.

Oni su utvrdili i da je intenzitet subjektivnog oseæaja neispavanosti direktno povezan s vremenom koje soba pre odlaska na poèinak provede ispred kompjutera ili televizora.

Rezultati koje je objavio struèni èasopis "Spavanje i biolo¹ki ritam" temelje se na praæenju 5.875 ispitanika.

Nauènici dodaju da je bez obzira na uzrast ispitanika web izazivao jaèi subjektivni oseæaj neispavanosti nego gledanje televizije.

(Tanjug)

Sole

potpuno se pronalazim u ovome...
sto kazes, ili ispitni rok ili ovo uzima maha, ali kod mene je upravo tako. :wall:

igrackica

To sam vec procitala, mada mislim da to nema veze, spavam ja inace kao beba, a i sad mi se recimo spava, ali sugestija je cudo, znam da moram da ostanem budna jos neko vreme i prodje me talas pospanosti! :)

tarantulica

Blago tebi...
Ja ne mogu da zaspim, ali ni da uèim...
Ni da radim bilo ¹ta drugo konstruktivno...  :wall:

Sole

mozda bi ti bilo lakse kad bi se malo opustila i manje razimsljala o tome... :hmm :cvet

stef

 Ja dosta lose spavam noc pred ispit, budim se na svaka dva sata...A i desava mi se da imam trip da cu da se uspavam ako je rano ujutru...kao nece zvoniti sat,itd...

Al-Jasmina

 :cvet

ja sam spavala u sklonistu sklupcana ispod jakne na prostoru jednog sedista prve noci kad je vecina u naselju sisla u doticna (jer smo vojno naselje, blizu nekih objekata...)
Komsija me gledao i cudio se kako sam spavala pored one buke i panike
i na minijaturnom prostoru...
Samo je prokomentarisao:
Dete, spavas ko vojnik pod sinjelom!


Ali opet ima momenata kad necu da spavam
i kad mi mozak suvise radi i ne mogu da zaspim
ili mi je vruce/hladno

:wall:

pred put mi je najgore,
tad se najduze vrtim.... :happy:

Enea

ne znam samo kako da se zeznem i ustanem ranije..

u najavi da cju prespavati ispit, ili necju ni spavati :namcor

mene sat i zvonjava telefona josh vishe uspavaju :shock

tarantulica

Poshizecu... Lezim, prebrojavam sve ovce ovog sveta, a u glavi mi odzvanja:"Idi, idi, nesanice, da ne vidim tvoje lice..." :wall

Mashrum

Ja popijem guaranu - odmah me uspava.  :>

Al-Jasmina

Kod tebe sve naopako  :>