Lekarske greske

Started by Bred, 11-07-2007, 16:03:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mirror-girl

Naravno...
Mozda je glupo da to ovde kazem,ali zaista mi je doslo da ga ubijem-stvarno,ali kada znam da postoji jos ljudi kojima sam potrebna i cije bih zivote jos vise unistila,zamislila sam se...
Za takve skotove postoji samo jedan nacin.Obicno su to ljudi koji imaju neku opsesiju i samo im je potrebno to isto oduzeti i od njih ostane samo krpa,a moja prednost je ta sto ja znam koja je njegova opsesija i radim na tome da bez nje ostane,a i nisam jedina koja tako razmislja. I ne trazim osvetu,zivot za zivot,vec PRAVDU! A takav covek nece i ne moze jos dugo da radi tako odgovoran posao i jos je na visokom polozaju i upravo tu pocinje prica o mnogim zivotima koji su izbrisani njegovom greskom,ali zbog politike,on je nacelnik jednog odeljenja,mada bolje da kazem da je to bio,tako da jos malo i priusticu zadovoljstvo mnogima da vide da je taj gad koji je postavljen na to mesto od strane njegovih poltrona,sad to isto mesto izgubiti! Moze on da zivi sa svojim paricama koje je na jadan nacin uzimao od pacijenata,ali ce za njega operaciona sala biti samo uspomena.Nije lako sve to uraditi,jer godinama je tu pustano korenje,ali ako je do juce bio nacelnik a sad nije,tako uskoro ce biti do juce i hirurg...Samo polako i opusteno...I ne,ne radim to vise zbog sebe jer u tome ne bih nasla zadovoljstva,vec da bih bila sigurna da sam uradila nesto dobro...I nisam sama,a to je bitno! Tako da,meni ostaju uspomene na tu osobu,meni najdrazu i nada da se takve stvari vise NIKAD I NIKOME NECE DESAVATI...Mozda...jednog dana...

frckica-j


mirror-girl


Bred

Sve vi¹e lekarskih gre¹aka
| Izvor: Politika
Beograd -- Raste broj sluèajeva gde je smrt pacijenta usledila zbog propusta lekara, pi¹e Politika.

Forenzièar profesor Slobodan Kovaèeviæ, predsednik Udru¾enja za medicinsko pravo, specijalista sudske medicine i stalni sudski ve¹tak, insistira na znaèaju sudskomedicinskih obdukcija, jer su one ogledalo rada svakog lekara i imaju medicinski i dru¹tveni znaèaj.

Kao predsednik Sudsko-medicinskog odbora Medicinskog fakulteta profesor Kovaèeviæ, analizirajuæi sluèajeve koje je ovo telo razmatralo u poslednjih pet godina, zakljuèio je da raste broj onih gde je propust u vezi sa lekarskom odgovorno¹æu: od 151 sluèaja 58 se odnosilo na odgovornost lekara.

"Odgovornost lekara zbog smrti pacijenta izazvane nehatnim neèinjenjem", naziv je predavanja profesora Jakova Radi¹iæa, pravnika po obrazovanju i poèasnog predsednika Udru¾enja za medicinsko pravo.

"Èesto se de¹ava da pacijenti koji su prispeli u zdravstvenu ustanovu naprasno umru, pa njihovi srodnici smatraju da je uzrok tome propust lekara, a da je hitna operacija ili neka druga izostala medicinska mera mogla biti spasonosna. De¹ava se da je nekada gre¹ka lekara oèigledna, ali njena uzroèna veza sa smræu nije sigurna. Te¹ko je utvrditi i oceniti uzroènu veze neèinjenja i smrti pacijenta, pa zato èesto dolazi do obustave postupka ili osloboðenja od optu¾bi", rekao je Radi¹iæ.

Kad je reè o lekarskim gre¹kama, sudije i lekari neæe jo¹ dugo razumeti jedni druge, a veliki je problem ¹to se medicinsko pravo ne izuèava na na¹im pravnim fakultetima, ali ni u medicinskim ¹kolama.

Jedino se na privatnom Pravnom fakultetu "Union" jedno vreme medicinsko pravo izuèavalo kao obavezni predmet, ali i tamo je to odnedavno postao fakultativni predmet.

b92

Bred

Uskoro suðenje lekarima Decedre
| Izvor: Tanjug
Beograd -- Treæe op¹tinsko tu¾ila¹tvo u Beogradu podiglo je optu¾nicu protiv lekara klinike "Decedra" zbog nesavesnog leèenja Jelice Radoviæ, koja je preminula od sepse.

Tu¾iteljka Gordana Èoliæ ka¾e da je optu¾nica stupila na snagu i uskoro bi trebalo da bude zakazano suðenje. Zbog nesavesnog leèenja 19-godi¹nje devojke koja je primljena radi operacije èukljeva, optu¾nica je podignuta protiv hirurga ortopeda Slavka Tomiæa, anesteziologa Olivere Jeremiæ, Miodraga Stojanoviæa, kao i protiv vlasnice klinike Svetlane Sremèeviæ.

Protiv Stojanoviæa postupak æe biti izdvojen po¹to je u slu¾bi u inostranstvu i nije dostupan na¹im pravosudnim organima.

Ukoliko se na suðenju doka¾e da su poèinili ta krivièna dela, njima preti kazna zatvora do osam godina.

Jelica Radoviæ je operisana 5. septembra 2006. godine. Dan posle operacije roditelji su primetili da joj je lo¹e i insistirali su da lekari provere o èemu je reè.

Tek 8. septembra Radoviæeva je prebaèena u Urgentni centar, gde je utvrðeno da je u kritiènom stanju jer je dobila sepsu, a sledeæeg dana je umrla.

Prva optu¾nicu protiv lekara u februaru ove godine krivièno vanpretresno veæe Treæeg op¹tinskog suda u Beogradu nije uva¾ilo i vratilo je sluèaj u fazu istrage da bi se ve¹taèenjem struènjaka Medicinskog fakulteta u Novom Sadu utvrdilo ¹ta je konkretno bio posao svakog od troje lekara.

b92

mirror-girl


Bred

Cuti, bar se nesto desava , mozda mozemo i da se nadamo da ce ruka pravde doseci i lekare koji nesavesno rade ...  :wink:

mirror-girl

Hm,svakog stize pravda,samo je pitanje ko se toliko bavi njom da je ubrza...

Bred

Tu¾ila¹tvo o povreðenoj trudnici
| Izvor: B92
Beograd -- Tu¾ila¹tvo tra¾i da se prikupe dokazi i ispita da li je bilo propusta u radu medicinskog osoblja kada te¹ko povreðena trudnica nije primljena u Urgentni centar.

"Drugo op¹tinsko javno tu¾ila¹tvo u Beogradu dostavilo je MUP-u zahtev za prikupljanje potrebnih informacija radi utvrðivanja svih èinjenica vezanih za dogaðaj neprimanja pacijentkinje Svetlane Vuèkoviæ u Urgentni centar nakon saobraæajne nesreæe u kojoj je zadobila te¹ke telesne povrede", rekao je portparol Republièkog tu¾ila¹tva Tomo Zoriæ.

"Tu¾ila¹tvo tra¾i da se provere sve èinjenice vezane za prijem i leèenje pacijentkinje, te da se ispita da li postoje propusti u radu medicinskog osoblja", ka¾e Zoriæ.

Podsetimo, trudnicu Svetlanu Vuèkoviæ, koja je bila u komi, lekari su za dva dana tri puta vozili na relaciji Po¾arevac-Beograd. Svetlana Vuèkoviæ povreðena je u saobraæajnoj nesreæi.

Ona je u bolnici u Po¾arevcu zbrinuta i carskim rezom na svet donela deèaka. Odmah je u komatoznom stanju upuæena na leèenje u Urgentni centar u Beogradu, ali je vraæena u Po¾arevac jer u Urgentnom centru nije bilo slobodne ma¹ine za disanje, a ustanovljeno je i da nema veæih povreda.

Dan kasnije, meðutim, ponovo je morala da bude prebaèena u Beograd u Urgentni centar i to na odeljenje za neurohirurgiju Urgentnog centra jer je bila u te¹kom stanju.

Bred

#24
Optu¾eni za smrt Anje Grahovac
| Izvor: Beta
Beograd -- Tu¾ila¹tvo je podiglo optu¾nicu protiv èetvorice odgovornih za smrt Anje Grahovac koja je preminula posle operacije katarakte na klinici "Perfekta".

Portparol Republièkog tu¾ila¹tva Tomo Zoriæ rekao je da se lekari Dejan Milutinoviæ (43), Stanoje Gli¹iæ (72) i Bo¾idar Iliæ (73) terete za te¹ko krivièno delo protiv zdravlja ljudi, a Milan Vasiljeviæ (75) za pomaganje u izvr¹enju ovog dela.

Anja Grahovac je operisana 21. maja 2007. godine na privatnoj klinici "Pefekta", a preminula je 4. juna usled o¹teæenja izazvanih manjkom kiseonika pri operaciji.

nastavak -> http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=04&dd=22&nav_category=16&nav_id=356776



:news:
Greškom lekara četiri godine živeo s parčetom metala u stomaku

Jugoslav Trijić    |

Pune četiri godine je Miroslav Stepanović, radnik iz Gračanice kod Ljubovije, preživljavao pakao, i to zbog lekarske greške. Toliko vremena je trebalo da se utvrdi da mu je prilikom operacije žučne kese u stomaku zaboravljeno parče metala prečnika tri centimetra. Zbog toga što mu je život visio o koncu, ali i zarad svega što je pretrpeo, Stepanović je protiv Opšte bolnice u Loznici i hirurga koji ga je operisao podneo tužbu.

nastavak -> http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/298283/Greskom-lekara-cetiri-godine-ziveo-s-parcetom-metala-u-stomaku