Kina, za zaljubljenike...

Started by Adonis_Vernalis, 12-07-2007, 17:54:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Al-Jasmina

Veceras sam najzad ulovila cvrchka koji je vec 3 noci pevao iz zavese...  :)): :)
Po kineskom verovanju cvrchak donosi srecu,
i Kinezi su zato cvrchke nosili u malim kavezima zakachene za pojas!
:happy:

Ja nazalost necu moci ovog glasnog malishu da zadrzim jer ne znam cime se hrani
ali lepo je kad sreca udje sama u dom  :)

zoe

[off]Кад смо већ код улетања среће кроз прозор, мени улетео слепи миш! Имадох обрачун са Бетменом два ипо сата после поноћи. Мила мајко, како сам збрисала из собе! Ето, то доноси срећу по овдашњим обичајима, па пошто нема везе са Кинезима мало сам у офф-у[/off] :luda

pig_am_am

po kineskom horoskopu ova godina je MOJA!
odnosno godina svinje... molim lepo.

Enea

Quote from: dancho on 31-07-2007, 08:22:37
tai chi od septembra. bicete obavesteni.

da, da od septembra... novi ciklus =)

dancho

Kako se zove Crnogorac u Kini...


Li-Jen Èu-Ga

Enea

QuoteEvo i treceg, za one koji zele da vide moga Profu (Prof. Dr Shao-Qing Cai, drugi sleva na fotografiji gde se vidi cetvoro ljudi):

http://spspku.bjmu.edu.cn/2007jb/w2007-6-24-93.htm

A ja se pitam odakle mi je poznat...

Al-Jasmina

Ah setila sam se cije sam knjige jedno vreme apsorbovala-
Perl Bak :)

Dotichna dama i njena fascinacija ljudima i azijskim kontinentom
:happy:

tee

"глумили би зоо врт за туристе..."
da li je za ovo potreban komentar? To su ljudi, kao i svi mi. Svako je jedinka za sebe. I svako od nas daje ono sto ima( zato neko seje mrznju, a neko gaji cvece...). Elem, ono sto sasm ja primetila u 70om bloku je da Kinezi ne sede iskrivljeni kao gudala, nemaju podocnjake do kolena... jedino se ne bih usudila da probam hranu tamo, iako bih jaaako volela (ali isto tako se ne hranim ni na kojekakvim kioscima i rostiljarnicama, ili se bar trudim da to bude nesto provereno
...joga je pesmica za malu decu u poredjenju s thai chi-em

zoe

Ух Tee, нисам сигурна да је мој коментар правилно протумачен... То што рекох било је у контексту онога да су кинеске четврти преко океана заиста нека врста туристичке атракције, нешто чудно и уврнуто, другачије, шарено, забавно као циркус... И управо је и моја поента била да су они људи као и сви ми, са својом специфичном културом и традицијом која се не сме срозавати на ниво циркуске представе за туристе...

Al-Jasmina

Stvar je u tome sto je kineska cetvrt mesto gde izmedju ostalog kupujete suvenire koji odisu kineskom kulturom, a ne drecave igrackice sa manga crtezima i kuca-maca-zeka dzidzama...
Vaistinu, u 7Oom tu i tamo ima originalnih kineskih predmeta ali kvalitet doticnih je mali....sem ako ja ne zalazim u prave lokale  :smekerica:
Dalje,
dok me jos nije eliminisala likalna ispostava Triada da napisem i ovo:
U 7Oom bloku ne zivi iskonski duh Kine
nema hramova, nema arhitekture...
U kineskoj cetvrti toga ima :) tj, bi toga bilo!

Enea

... ' U skladu sa medicinskim znanjem tadašnjeg vremena (akupunktura, moksa, razne masaže, Chi-kung vežbe, upotreba lekovitog bilja), razvile su se i neke specifične tehnike.

U energetskom sistemu tela postoje tačke koje su posebno osetljive u određeno doba dana, zbog određenog kretanja (u toku 24 sata) bioenerglje ljudskog tela. Napad na vitalne tačke tela, od strane onog ko je u stanju da upotrebi svoju akumuliranu energlju (Ki), po ovom učenju, može dovesti do trenutnih ili odloženih posledica po ljudski organizam. Ove tehnike su mogle da budu upotrebljene za borbu ili za lečenje. Veština napada na vitalne tačke zove se na kineskom ,,Dim Mak" ili ,,Tien-hsueh", a na japanskom ,,Kyo-sho". Zbog moguće zloupotrebe ovih tehnika, one su imale status strogo čuvane tajne, a u njih su upućivani samo najbolji učenici, koji su osim borenja, kroz meditaclju, izgradili svoj um i svest u pozitivnom pravcu.

Mnogi poznati učitelji borenja su sa sobom u grob odneli mnoge ,,tajne" tehnike, jer su verovatno smatrali da nema nikog od njihovih učenika, koji bi bili sposobni da ih naslede u veštini. '
...


pig_am_am

znam ja ovako da dignem nogu,a nisam kinez  :K

Baby Jane

Quote from: pig_am_am on 01-10-2007, 11:04:55
znam ja ovako da dignem nogu,a nisam kinez  :K

aj slikaj se i ti pa da vidimo :K

zoe

Quote from: pig_am_am on 01-10-2007, 11:04:55
znam ja ovako da dignem nogu,a nisam kinez  :K
:116:

једну, или све четири?

pig_am_am

cetiri,plus dvanaest... khm khm...
demonstracija uzivo.

sad cu dobiti  :F za off...