Cela Srbija se seli u Beograd

Started by Masha, 16-07-2007, 22:08:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Darker

Pa sine smrdo, ovako: Ako je hemofarm zaista rajska ba¹ta(karikiram) a ko li mi te spreèi da ima¹ stan i ovde i tamo, èetvorotoèka¹a sa kojim si za dva sata u Bg-u i milina?

pig_am_am

jel taj hemofarm jos ima onaj panic?
...zaboravila sam kako se sapuce...

Smrda

Quote from: Darker on 27-07-2007, 08:53:45
Pa sine smrdo, ovako: Ako je hemofarm zaista rajska ba¹ta(karikiram) a ko li mi te spreèi da ima¹ stan i ovde i tamo, èetvorotoèka¹a sa kojim si za dva sata u Bg-u i milina?
Pa procita li ti sta sam ja napisala,Darkeru,batice:~)?!?!?

Ja bih probala...(kazem sad da mi neko ponudi...)
Ne vidim ja problem u toj razdaljini....tako da...

Ali,sam samo rekla da mislim da razlog sto ljudi nece da odlaze iz Bg je vise zbog socijalnog dela zivota,nego zbog finansijskog,bar mi se tako cini..

( sta me napads bre?!!?
oda kad sam ja tebi sin?avanzovali smo,a?...krezic...?)

Darker

Ma ne napadavam te, nego kaem, da ko li mi te spreèi da ima¹ scijalni ¾ivot, sa tolikom lovom :K

pig_am_am

i tako ce jednog dana,ko po prorocanstvu,ostati samo beogradski pasaluk...

3OPAH


Pa meni se cini sasvim logicno da ljudi idu tamo gde je bolje...

...nekako je prirodno - u skladu sa evolucijom, ne bih li ("lakse")preziveli i sto lagodnije ziveli.

A to sto ljudi tako masovno dolaze u prestolnicu pokazuje samo jedno - koliko je trulo u zemlji...

Smesna mi dodje podela na beogradjane i nebeogradjane, na one prave i neprave, na dosljake, provincijalce itd...
...pa su za guzvu u gradskom krivi provincijalci, za zastoje na ulicama i mostovima nebeogradjani, za neuspeli upis na fakultet ili konkurs za posao ljudi iz unutrasnjosti itd...

Rajska basta je mala (mesta ogranicena), pa i da hoce tamo ne moze svako, pa sta onda ostane ostaloj masi neko da uzdahne onaj "bljak".

Meni je interesantiji taj fenomen, da se svi prave ludi, i zasto je tako tesko pogledati istini u oci i priznati si,npr. da postoje pametniji, sposobniji i vredniji od mene :-(naravno da postoje i oni sa vezama)da nisam bio upisan na fakultet, da je za guzvu u gradu kriva losa, stara i nedovoljna infrastruktura i da je odgovornost na gradonacelniku (koji, predpostavljam nije iz unutrasnjosti, a i da jeste, kakve ima veze?), da je za guzvu u gradskom kriv GSP jer nema dovoljno vozila...



E... aerodromi u centru grada, setih se na Lisabon i Tel Aviv i kad poredim te gradove sa Beogradom...
...ustvari nema tu poredjenja...

...hteo sam samo da napisem, da su Beogradu i Srbiji potrebni sposobni ljudi.


pig_am_am

ovaj tekst me je odusevio. :THEM:

nisam autonomas,ali mislim da bi problem bio resen decentralizacijom.
sta fali nisu,novom sadu,kragujevcu?
sto ne pustimo te gradove da se razvijaju?

Adonis_Vernalis

Prasence,

a ko ih sprecava da se razvijaju? Onoliko je para spireno u "decentralizaciju" Srbije, pa vidim da se samo Nis i Novi Sad nesto migolje, a ostali cekaju rezultate privatizacije "Zastave" i inih vrlo bitnih firmi... Gde su tu Zrenjanin, Kikinda, Becej, Senta, Paracin/Cuprija, Vranje i... Pristina? Sabac i Valjevo? Sremska Mitrovica? Apatin, Arilje, Cajetina i svi, beskonacno brojni lokalni "centri"?

Vrsac nisam pomenuo samo iskljucivo iz licnih, lokalpatriotskih, dakle krajnje neobjektivnih razloga, mada je opstina Vrsac nedavno dobila nekakvu prestiznu nagradu kao "opstina XXI veka", ili nesto tome slicno. Vrsac sam pomenuo jer sam uvideo, a gledao sam, da se tu nesto kao radi. I ima nekih rezultata.

Porodice cine ljudi. Porodice cine mesne zajednice, a one opstine, a ove gradove. Gradovi cine Pokrajine, a sve one cine Republiku Srbiju. S druge strane, porodice oblikuju ljude. Ljudi cine mesne zajednice, opstine i gradove, i Republiku, i ceo svet.

Gde god ziveli i radili, doprinesite razvoju sredine u kojoj zivite, ali ne zaboravite ni porodicu iz koje ste potekli. I vuk sit, i ovce na broju.

Enea

Ja chim zavrshim fakultet odoh iz Beograda, iako sam u njemu rodjena.
Treba mi prostor, sloboda, zagrljaj prirode.

jovana

nije mi jasno zasto se svi vade na to da im se ne vraca u rodni grad jer tamo sve propada,da se ne razvija itd,a kako da se razvija kad svi beze u bgd,jedva cekaju da upisu neki fax samo da bi dosli ovde i nikom ne pada na pamet da se vraca i doprinese razvoju svog grada,malo po malo!!! a ne pitaju se da nemaju neki komplex s tim da se vrate,da ne bude da nisu uspeli ovde pa se zato vracaju kuci?! i ako nema ni govora o tim komplexima i snobizmom nekim,zasto se onda prestavljaju kao beogradjani kad se nadju u nekoj dr.sredini??? (a znam licno za dosta takvih kolega)

AquArius

Jovana, nemoj pogresno da me razumes, odakle su tvoji roditelji?
A baba i deda?

pig_am_am

jel to kad te neko pita odakle si,treba da kazes gde si se rodio, ili gde si isao u skolu,ili gde su se rodili tvoji roditelji, ili gde sada zivis ili odakle su roditelji koji su te odgajili...ili...? posto je meni ama bas sve od toga razlicito.

nikad rekla nisam da sam iz beograda. uvek kazem neki grad u kome sam zivela...nekad.
a u kome vise ni nemam nikoga,niti sam ikada imala.
mislim,recite mi,pomislice neko negde da se ne daj boze foliram  :roll:

moja polu baba ,tako kazem jer je sestra moje babe koja nije vise ziva, nju kad pitas odakle je, ona uredno kaze - sa karaburme. a njeni uopste nisu odatle. strasno. :K

a mog tatu kad pitas odakle je on kaze-ja sam vojvodjanin. i on laze. rodio se ovde. strasno. doduse novi bgd jeste vojvodina...

a ja kad bih vam rekla gde sam se rodila smejali biste se. rodila sam se u nisu - u prolazu.
strasno. tamo u zivotu nikad [off] vise[/off] nisam bila.
a moja najrodjenija sestra se rodila u novom sadu i tvrdi da je novosadjanka. ma sve strasnije do strasnijeg.

a mama tek- tek je ta strasna... da vam pricam i o njoj ili sam smorila dovoljno da ugusim temu?
mislim,akva je upucala pravo u poentu :cvet

mene bas smaraju ovakve malogradjanske price.
i evo ako treba - ja cu biti seljanka. JA SAM SELJANKA.

aj sad dosta.


mislim da je mnopgo veci problem sto se ceo beograd seli iz srbije...

katarina

Imam dosta i za i protiv dolazaka i odlazaka. Moje NAJVECE protiv ljudi iz unutrasnjosti je sto nemaju opstu kulturu ponasanja na ulicama, bacaju gde sta stignu! I jos komentarisu: neka bude da je slucajno. Da, to je buduci akademski gradjanin MOG grada, iako sam kao svinjce, igrom slucaja samo rodjena u Pancevu. I da se svesno ogradim: VELIKA CAST izuzecima koji poticu iz dobrih kuca.

AnaCrvena

#28
grozim se generalizovanja u svakom pogledu,pa i ovom!
to sto se neko rodio u beogradu,automatski mu je usadilo opstu kulturu!?
a ko nije,automatski je nema?!
i to znaci da baca djubre po ulici!?
sem,naravno,izuzeci iz dobrih kuca?!
ma daj!
evo i ja biram da budem seljanka!

pig_am_am

komso,ja ti potpisujem da niko iz novoga sada nece pomisliti da baci papiric bilo gde.pa ni ovde. :cvet

i ti si vojvodjanka  :K

[off]mene malo pici nostalgija[/off] :ninja: