„Jelen pivo lajv“ festival

Started by tarantulica, 19-07-2007, 15:14:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

tarantulica

Veliki festival 7. i 8. septembra

„Happy Mondays“ i Ijan Braun na Kalemegdanu


Jo¹ jedan veliki muzièki dogaðaj oèekuje nas uskoro u Beogradu. Radi se o „Jelen pivo lajv“ festivalu koji biti odr¾an 7. i 8. septembra na Kalemegdanu, a potvrðen je dolazak nekada¹njih predvodnika èuvene manèesterske scene, grupe „Happy Mondays“ i Ijana Brauna, biv¹eg pevaèa grupe „The Stone Roses“.
Èuveni sastav „Happy Mondays“ nastao je 1985. godine u Manèesteru. Uporedo sa velikim uspehom koji je bend postigao prvo u Britaniji, a zatim i ¹irom sveta, problemi sa drogama koji su zahvatili tamo¹nju scenu nisu mimoi¹li ni ovu grupu. Godine 1992. bend se raspada, a pevaè ©oun Rajder formira novu grupu „Black grape“. Nakon sedam godina ponovo se nakratko aktiviraju „Mandejsi“, snimaju singl i kreæu na svetsku turneju i ubrzo zatim prestaju s radom. Ne¹to slièno su poku¹ali i 2004. godine kada su objavili koncertni DVD iz Barselone, a tada sviraju na nekoliko velikih festivala. Ove godine se pojavio povratnièki album „Uncle Dysfunktional“. To je njihov prvi studijski album koji su snimili nakon petnaest godina, a snimili su ga u staroj postavi u kojoj se ponovo nalaze ©oun Rajder, Gaz Velan i Mark „Bez“ Beri. Moguæe je da æe i ova reinkarnacija benda „Happy Mondays“ biti kratkog daha pa je idealna prilika da ih vidite i èujete u¾ivo na Kalemegdanu.

Njihov kolega Ijan Braun odu¹evio je publiku nastupom na pro¹logodi¹njem „Egzitu“ pa nema sumnje da æe i ovoga puta biti sjajna atmosfera. On pored pesama iz svoje solo karijere koju je zapoèeo pre vi¹e od deset godina, peva i najveæe hitove legendarne grupe „The Stoun Roses“. Tako æe i ovoga puta verovatno pevati „Made of Stone“, „I Wanna Be Adored“, „I Am The Resurrection“... Na festivalu æe se predstaviti i domaæe muzièke snage kao ¹to su „Disciplina kième“, „Partibrejkers“, „Darkvud dab“, „Obojeni program“ i za ovu priliku ponovo okupljena grupa „Plejboj“. Cena karte za jedan dan iznosi 1.200, a za oba dana 2.000 dinara.

Dolazi i Geri Mur
Na festivalu æe nastupiti i èuveni gitarista Geri Mur koji je dva puta ove godine odlagao svoj dolazak u Beograd, a ovoga puta organizatori istièu da je izvesno da æe nastupiti na festivalu. On æe pored poznatih hitova predstaviti i svoj novi album „Close As You Get“.


Sve zvezde festivala

Ijan Braun (Velika Britanija)
„Happy Mondays“ (Velika Britanija)
Geri Mur (Velika Britanija)
„Hladno pivo“ (Hrvatska)
„Let 3“ (Hrvatska)
„Disciplin A kitchme“ (Srbija)
„Partibrejkers“ (Srbija)
„Plejboj“ (Srbija)
„Darkwood dub“ (Srbija)
„Obojeni program“ (Srbija)
Dado Topiæ i „Time“ (Hrvatska)

(Blic)

tarantulica

Jelen Pivo Live Festival - Dan 1 (7.9.'07, 16h)

Gary Moore
Happy Mondays
Time / Dado Topic
Hladno Pivo
Obojeni Program
Darkwood Dub
Marchelo

Jelen Pivo Live Festival - Dan 2 (8.9.'07, 16h)

Ian Brown
Let 3
Playboy
Partibrejkers
Disciplina Kicme
Queen Tribute Band


tarantulica

#2
Detaljna satnica

Friday, September 7, 2007
     
16.00    Demo bands (3 bands)
18.20    Time Dado Topiæ
19.35    Hladno pivo
21.00    Gary More
22.30    Obojeni program
23.50    Happy Mondays
01.20    Darkwood Dub
02.40    Marchelo


Saturday, September 8, 2007
     
16.00    Demo bands (3 bands)
18.20    Let 3
19.35    Plejboj
21.00    Ian Brown
22.30    Partibrejkers
23.50    MORE INFO SOON!
01.20    Disciplin A Kitschme
02.40    Queen Tribute Band

wolfeitzckie

e pun mi je q ovih festivala od 2 benda, ma daaaaj.

Maslacak


wolfeitzckie

ma i meni se ide, ali samo zbog ian browna i happy mondays. razmi¹ljam.

tarantulica

Neko, ko se do skoro kuckao sam sa sobom u ovoj temi, ide   :>

wolfeitzckie

pa to mogu i sam da pretpostavim , nego, nije dru¹tvo u pitanju, no 2000 dinara.ian browna obo¾avam, happy mondays volim, slu¹a i to, mislim da vredi, al studentski bud¾et, vidæemo.

Maslacak

onda i ja mo¾da hoæu... nakon praktiènog iz tehnologije, da proslavim tamo roðendan :K

gde se uop¹te kupuju karte, i kad?

Darker

Bilet service, pretpostavljam, ako uklopim sa ispitima verovatno samo prvi dan, na ¾alost (a tako bih gledao i Let3 i Playboy i Brejkerse a005)

Maslacak

Nema veze, ima¹ Darkwood Dub kao zamenu :K
:bljak:

wolfeitzckie

eeeeeej bre, ne diraj darkvude!

Darker


wolfeitzckie

evo ga jo¹ jedan, a provalio sam ja vas dvoje, vi ste metalci, to ste vi!

:djavo

Darker

Nije problem i tako da me deklari¹e¹ :cvet