U kom filmu zivis?

Started by saschka, 21-07-2007, 21:50:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

saschka

  Verovatno vam se nekada desilo da posle odgledanog filma u bioskopu, zazalite sto su se svetla tako brzo upalila. Ili ste mozda ostali budni celu noc razmisljajuci o onome sto ste gledali prethodna dva sata. Da li postoji film koji oslikava tvoj zivot ili se u nekom njegovom delu pronadjes?
  Prvi film koji sam pogledala u zivotu je `Bal vampira` Romana Polanskog iz 1964.god. U to vreme nisam znala da citam tako da sam se oslanjala iskljucivo na vizuelni dozivljaj. Posle 15-ak godina sam pogledala isti film i imala isti utisak. I da, secala sam se pojedinih scena.
  U poslednje vreme pratim rad Tim Bartona i vise sam nego odusevljena.
  Sigurno postoji film koji je na tebe ostavio jak utisak, takav da zelis da ga prozivis ponovo ili ga stalno prozivljavas! :`?

Darker

Hmmm, za Tim Bartona je vi¹e nego oèigledno :K
Ja ¾ivim u Buretu baruta (Srbija do Tokija)

saschka

   Lepo bi bilo da pojasnimo malo stvari i da uz odgovor u kom filmu zivimo damo i odgovor na pitanje ZASTO?, jer mislim da nas (ljude) razlikuje upravo to `Zasto?`. Verovatno ce ovo citati samo oni koji vole filmove i vole da ih tumace, pa nece ovo filozofiranje shvatiti kao proseravanje. Ili se barem ja tome nadam.
   A eto ja cu objasniti moje interesovanje za Bartona. Neverovatno mi prijaju jake emocije i tanani likovi u njegovim filmovima. Svi oni imaju svoje svetove u glavama koji se razlikuju od realnog,i tu rediteljeva masta dostize vrhunac.Njih okolina ne razume. Obicno su to smuseni likovi koji i ako znaju da objasne stvari ne znaju kako,pa cesto postupaju smotano. A inace su jako emotivni i puni ljubavi ili nekog mraka koji nosi teskobu i mrznju. Dopala mi se i tema smrti,koja je vise nego cesta. Ali smrt je u njegovim delima vesela. I likovi iz `donjeg` sveta pevaju i igraju dok se realni ljudi svadjaju i mrze. Njemu je smrt kao odlazak u veselo pozoriste.
   Ljudi ako sam preterala UKINITE ME, ali bih volela da cujem jos nekog.
   Verujem da barem za Darkera ima nade.

zoe

Можда ћу сад мало да застраним и скренем у благи офф... али занимљива је тема...

Ипак, мени се чешће дешава да живим у књизи коју читам, него у филму који гледам (а то опет не значи да немам омиљени филм). Јер, књига ми даје много више простора да изградим свој сопствени свет, да живим са својом имагинацијом дуго након заклапања корица.
Филм некако све сам сервира. И слику и звук... и мирис чак...

dancho

Smaragdna ¹uma...
©umski èovek - u potrazi za precima i potomcima, u potrazi za ljubavlju ...izgubljen u gradu...
ili
Gradski èovek - privuèen mirisima i zvucima pra¹ume, jednostavno¹æu i skladom... izgubljen u ¹umi...

saschka

#5
Zoe, nebitno je kako si dosla do njega, ali dosla si do svog filma. Samo nisi nam rekla U KOM ZIVIS TRENUTNO?

Dancho, kako ti uspeva to jedinstvo dvojnosti? Izgleda mi da si izgubljen u oba slucaja. Nisam gledala film, pa bi bilo lepo da me malo upoznas sa idejom.

jecapereca

Quote from: zoe on 22-07-2007, 21:56:14
Можда ћу сад мало да застраним и скренем у благи офф... али занимљива је тема...

Ипак, мени се чешће дешава да живим у књизи коју читам, него у филму који гледам (а то опет не значи да немам омиљени филм). Јер, књига ми даје много више простора да изградим свој сопствени свет, да живим са својом имагинацијом дуго након заклапања корица.
Филм некако све сам сервира. И слику и звук... и мирис чак...
Slazem se.
Dok citam knjigu mogu vise da pustim masti na volju jer sama diktiram tempo i koliko cu da citam za razliku od filma u kome se sve brze desava i ne ostavlja toliko prostora za sanjarenje

willie the scot

poslednji akcioni heroj-kada arni kaze samom sebi "kako licis na mene"... :K :K :K :luda

saschka

Jel` tebi ovo na slici mladjani Shon Koneri ili da idem po nove cvike? Ma, vazno je da si ti zaljubljen i srecan.Hese kaze da predmet obozavanja nije bitan, bitna je ljubav.

Ljudi, pa shto ne pishete shta to chitate i kakve filmove pravite za sebe...ovih dana?

willie the scot

jes`... kan`ri indeed...
hese je hipik...worst of a kind...
a odnos izmedju mene i willia je cisto platonske prirode-uzajamno divljenje, bez sexa. :>


Smrda

jeco pereco,zoe,
mislim da se tema odnosi na film u glavi,bez obzira odakle inspiracija,
dal iz knjige ili iz filma...
il sam ja malo to premislila?

Dugo sam zivela u 'Portretu jedne dame',
bese to davno,a ni ne znam zasto...
nisam nasla nikakvu slicnost niti bilo sta sto me povezuje sa tim filmom,
a opet nisam dugo mogla da ga izbijem iz glave...
Onda sam dugo bila pod utiskom 'Zivot je lep' i naucila sto sta ...


Ovih dana i ja zivim u knjizi,
tj,dve..
Carobni breg,ko je procitao razumece me...malko sam se poistovetila sa H.K.
i
Tajni zivot pcela,pokusavam da razumem odrasle...i da nadjem mesto u svom pcelinjaku...

eto,toliko od mene...

aziraphale

#11
Quote from: saschka on 24-07-2007, 12:56:26
Ljudi, pa shto ne pishete shta to chitate i kakve filmove pravite za sebe...ovih dana?

samo za "novootkrivenog" drugara, tj. tebe, i pored toga sto si nestrpljiva  :wink:

nakon tumacenja jedne od glavnih uloga u juznoamerickoj neverending sapunjariji, jednoj od onih ciji sinopsis u prvom pasusu sadrzi dvadesetak imena i bezuspesni pokusaj njihovoj povezivanja putem porodicnih, bracnih i svih ostalih veza, a koja se kako tako zavrsila nakon 1095. epizode, kao i svaki samoljubivi bolivijsko/kolumbijsko/nesto-latinoamericko glumac sa glumackim talentom jednog kamena sa plaze (ono, jedna poza, jedna faca i bez da pricam previse) odlucio sam da se upustim u cari komercijalnog dugometraznog filma. scenario je obecavao, mada njegov skromni, da ne kazem genericki, naziv ("u potrazi za devojkom", prim. glumca) nije davao neke konkretnije podatke, npr. tacan zanr. ipak nije svejedno ako se velika karijera zapocne teskom dramom ili trash horror filmom o kondomima ubicama. zanimljivije, scenario je bio obelezen kao nedovrsen i sklon sitnim izmenama ipak naivno sam pristao (mis'im, lepi mladi glumac, ono, telegencija u najboljem slucaju, na pitanje "imas li klikere?" odgovaram "jok, prerastao sam ih") i ne sluteci da je reditelj poznat pod pseudonimom Marfi (sigurno ste glumili u njegovim filmovima, krasi ga izvanredan smisao za humor i neprevazidjena ironija). elem, film je ispao crnohumorna romanticna komedija sa akcentom na odsustvu srecnog kraja, sa sveprisutnom ironijom, razume se. nas junak u potrazi za idealnom srece redom: ima-decka, ima-decka, bivsa, ima-decka, imala-decka-a-u-stvari-i-nece, sto daje sledece, po redu, rezultate: ispush, ispush, pu-pu-daleko-bilo, ispush, ispush. umecem reditelja film ne upada u dosadu, vec ih vestim koriscenjem novih rediteljskih resenja cini iznova svezim i smesnim. glavna uloga se tumaci nerado i bez nade za njeno rano napustanje, ugovor je sklopljen (ko pakt sa djavolom).

zadovoljna? :D

Smrda

ja kapiram kako si se ti pronasao u tome,
ali Azira,care(?!?!?)..slabo da sam te bilo sta razumela..
sem dela o Marfiju...hehhehehe

aziraphale

#13
Quote from: Smrda on 24-07-2007, 21:24:01
ja kapiram kako si se ti pronasao u tome,
ali Azira,care(?!?!?)..slabo da sam te bilo sta razumela..
sem dela o Marfiju...hehhehehe

'man bre smrdo :)

nakon sto mi je zivot bio "spanska serija" odlucio sam da si nadjem zenu (BRE!), sto je uslovilo citav niz kontraproduktivnih dogodovstina, tj. upao sam u najgoru mogucu tinejdz romanticnu komediju.

moze?

nisam ja rekao da su to konkretni filmovi i serije, vec da su MOJI fimovi i serije. :>

Smrda

'man bre,decko zmaju,
shvatih ja tebe,
no bas ne znam u kom si filmu nasao inspiraciju(od toliko njih u glavici tvojoj...)
ccccccccccc...odavno se nismo ovako nesporazumeli.....hehehheh...sta je ne gledas se u ogledalo vise,a?