U kom filmu zivis?

Started by saschka, 21-07-2007, 21:50:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

igrackica

The Notebook
Verujem da ako su dvoje stvoreni jedno za drugo bice zajedno kad tad, nevezano za proteklo vreme, desavanja u medjuvremenu i ostale prepreke. Vidjala sam takve stvari i u realnom zivotu.
Savetujem svakome ko nije gledao, nemoguce je ostati ravnodusan.

tarantulica

Ja sam èitala knjigu, a film nisam pogledala...
I odu¹evila sam se prièom...  :Lj
Da gledam film ili æu se razoèarati?

zoe

Quote from: igrackica on 07-08-2007, 18:57:49
The Notebook
Verujem da ako su dvoje stvoreni jedno za drugo bice zajedno kad tad, nevezano za proteklo vreme, desavanja u medjuvremenu i ostale prepreke. Vidjala sam takve stvari i u realnom zivotu.
Savetujem svakome ko nije gledao, nemoguce je ostati ravnodusan.

Изгледа да сам једина која није фасцинирана тим филмом... Није да ми се не свиђа, само - ништа посебно. Прича је добра, али некако је недорађено...
(Неко ми једном рече да волим емотивно пренаглашене ствари... ово очигледно није довољно пренаглашено :>)

igrackica

@tarantulice, mislim da se neces razocarati. U svakom slucaju ga odgledaj, imam na kompu, narezacu ti ako hoces.
@zoe, mozda si u pravu, mislim da svaki film dozivljavas razlicito u razlicitom trenutku, mozda sam ja jednostavno bila u tom raspolozenju. Generalno jesam emotivna, ali ne i laka na suzama, a film me jako prodrmao, a na veci broj ljubavnih prica sam ostajala ravnodusna. O ovom filmu sam razmisljala danima. Ne znam, sve je to individualno.
Evo na primer meni je "Deja vu" fantastican, a vecini ljudi je glupav, tako da...

tarantulica

Hoæem film  :cvet
Meni je knjiga prijala dok sam je èitala, lepa je ideja, ali ne znam za¹to sam odmah zaboravila na nju kad sam zatvorila poslednju stranicu....

Al-Jasmina

Malo previse pocinje da lici na temu o filmovima
koja postoji  :wink:

http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,99.390.html

Drzimo se ove teme
:)

Maslacak

Trenutno mi padaju na pamet

Breaking the waves, Lars von Trier-a
Za poèetak...nenormalno se ve¾em u filmovima za iskrene likove, ponekad nezavidne inteligencije (u ovom sluèaju), ali koji poseduju onu neverovatnu deèju besprekornu du¹u, èist pogled, i suptilan naèin prolaska kroz ¾ivot, kao i spremnost na mnogo toga zbog ljubavi, a tra¾enja tako malo za uzvrat... Mo¾da zato ¹to prepoznajem deo sebe u tome, a mo¾da zato ¹to ¾elim da prepoznam sebe u tome :> Fasciniraju me i severni predeli, oduvek. Film je tako tu¾an, a tako savr¹eno sreæan... koliko kod sama prièa bila tu¾na, sladak ukus ostaje, i neka jako sreæna misao nakon njega...
da, to je definitivno moj... :happy:

Day on Earth od pominjanog Jarmuscha
ba¹ zbog onog ¹to je Azira spominjao - obièni ljudi! I to sa razlièitih strana sveta... koji su i dalje to, obièni ljudi. Svi isti, i svi drugaèiji. A svet sa njima tako lep!
I ja obo¾avam kad hodam ulicom da posmatram ljude :K
Lik Vinone Rajder mi je tu fantastièan... kako je sreæna i zadovoljna sobom i svojim ¾ivotom, a mnogi sreæu tra¾e na daleeko vi¹im granama, i ne naðu je...

Neko je spominjao Veèni sjaj besprekornog uma... e, sjajan film! Ljubav nije savr¹ena, ali lepota i jeste u nesavr¹enosti :happy:

Amelie Poulain
Neki ljudi ¾ive u crno-belom, a ja u crveno-zelenom svetu :happy: Sve mogu da izrazim kroz te dve boje...sreæu, tugu, bes... ne znam ni kako to da objasnim, jednostavno - ja sam crveno zelena :) A i ovaj film je takav. I zato me je odmah osvojio. A onaj deo o suptilnosti i deèjoj du¹i likova sam objasnila :wink: I naravno, ma¹ta... zapravo mi sami biramo kakav æe biti svet oko nas.

jesam polo¾ila? :K

aziraphale

nisi!, film se zove NIGHT on Earth!! :K
meni je finska prica najbolja.

salim se, naravno da si "polozila"...

Maslacak

Quote from: aziraphale on 09-08-2007, 10:53:01
nisi!, film se zove NIGHT on Earth!! :K

:stid: :stid:
:trfr:
glupidus...
pa naravno, radnja se noæu de¹ava :K
napi¹em naslov, i zazvuèi mi èudno, ali umesto da proverim, ja ostavim tako...

e da, finska je nekako najljudskija :happy:
a veæ rekoh za severne predele...

film je ceo inaèe :Bog
i ba¹ je za moju glavu...ili moja glava za njega  :>

Luximus

The Godfather

"I understand. You found paradise in America, had a good trade, made a good living. The police protected you; and there were courts of law. And you didn't need a friend of me. But uh, now you come to me and you say -- "Don Corleone give me justice." -- But you don't ask with respect. You don't offer friendship. You don't even think to call me Godfather. Instead, you come into my house on the day my daughter is to be married, and you uh ask me to do murder, for money."

Al-Jasmina

 8)
Imam vrlo neposredne i licne razloge da se osecam kao Michael
ali ne bih o njima ovde
Nasa Stvar, jelte :smekerica:


Luximus

Ah :D Da, naravno! Cosa Nostra! Si!

cvjetic

#87
,,Le fabuleux destin de Amelie Poulain''... :happy:

zato sto vjerujem u jednostavnost zivota,i da su stvari uvijek mnogo jednostavnije nego sto ih mi dozivljavamo...zato sto ne cijenim materijalne stvari u medjuljudskim odnosima,nego one iskrene,proste,za neke mizerne sitnice...zato sto dozivljavam ljubav kao ona,zato sto se pretvorim u baricu svaki put kad kazem sebi da cu nesto preduzeti,i onda nemam herca za to...zato sto zivot cine male stvari...i zato sto ja uzivam u svojoj masti...i zelim da usrecim ljude oko sebe...

,,Poruka u boci''...

prosto i jednostavno:stalno se borim sa svojim i tudjim duhovima iz proslosti...i plasim se da ne izgubim svoju srecu zbog toga...

Luximus

Sibirski berberin... Razbiti njonju svakom, zbog ljubavi i bez obzira na posledice?! Naravno!  :wink:

Souris