Bye, bye plavu¹ama!

Started by tarantulica, 22-07-2007, 13:25:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

tarantulica

Bye, bye plavu¹ama!

Kanadski antropolog Piter Frost otkrio je da æe se 2200. godine u Finskoj roditi zadnja plavu¹a na planeti, prenosi "Jutarnji list".

Piter Frost je to otkrio istra¾ujuæi kako je moguæe da u Evropi, za razliku od drugih kontinenata, postoji toliko razlièitih boja oèiju i kose.

"Broj plavokosih ¾ena do tada æe se polako, ali sigurno smanjivati, jer dio DNK-a koji je odgovoran za tu boju kosu polako nestaje. U Evropi oèi nisu samo smedje nego i plave, zelene, sive, dok je kosa i crna, i smedja i zlatna ili crvena. A dela DNK-a odgovornog za plavu kosu sve je manje", pi¹e antroplog u svom istra¾ivanju.

Pored toga ¹to se smatra da su geni tamnokosih ljudi sposobniji za pre¾ivljavanje, plavu¹e æe nestati i iz jo¹ jednog razloga. Najvi¹e ljudi æe se radjati u Africi, Aziji i Ju¾noj Americi, gde su ljudi tamnije kose i tamnije boje ko¾e, pi¹e "Jutarnji".

Statistièki je manje verovatno da æe neko dete tamo od roditelja naslediti "plavi" gen.

"Da bi se dete rodilo sa svetlom kosom, treba naslediti dva para plavog gena, po jedan od svakog roditelja. Da bi imalo tamniju kosu, dovoljno je nasledje jednog od tamnih gena, majke ili oca" , objasnio je genetièar Bruno Dalapikola, direktor rimskog znanstvenog Instituta Mendel.

(MONDO)

Darker

Neeeeeeeeeeeeeeee
odok da se blajham... :run

pig_am_am

 a005
kako bi sad vama bilo da saznate da ste izumiruca vrsta?
ja sam prirodna plavusaaaaaa  a005

*

Ne brinem se ja nista, farba nece izumreti!!!
Blondies rule  :peace:

pig_am_am

Quote from: * on 29-07-2007, 11:48:05
Ne brinem se ja nista, farba nece izumreti!!!
Blondies rule  :peace:
yeah
sto se sad ova tema ne zove bye bye plavusanima? m?

vazda gladan

#5
јeб**а сад..и диносауруси су изумрели пре него што смо ми дошли на свет, па смо одгледали фантастични парк из доба јуре (само први део)и мало се вратили у то време.....
сад замислите 2200 год и вашег прапрапраунука како гледа "лавуша,кожа и ланци 37ипо део" а блајханом прапрапраунуком џене џејмсон... 'оћете да кажете да постоји разлог да га жалите.... 
                                                                  бај бај плавуше

pig_am_am

sta ti je. pa plavuse tad nece biti u modi. gde si ti danas video da je u modi dinosaurus?

:K

zvecarka


Duke

Quote from: pig_am_am on 19-09-2007, 11:34:22
sta ti je. pa plavuse tad nece biti u modi. gde si ti danas video da je u modi dinosaurus?

:K

Pa da nema farbe postale bi jako popularne, posto cega nema to se trazi.

A posto ce do tada verovatno genetski inzinjering uznapredovati... Ko zna sta ce biti

Souris