Duplo vi¹e abortusa nego roðenih beba

Started by Bred, 24-07-2007, 13:49:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

katarina

Quote from: pig_am_am on 30-07-2007, 09:14:27
a pa to jeste. al nemati decu (u zivotu) je previsoka cena.

Naravno, ni ja ne verujem da bih abortirala u ovim godinama, ali znas kako kazu mame: u danasnje vreme, ne planirati porodicu je cista neodgovornost! Slazem se!

Darker

Ja planiram porodicu, ali moja lep¹a polovina ne planira a005
:K
Je l' na to planiranje porodice mislite? :K :K
A ¹to se abortusa tièe, mnogo mi je prihvatljiviji abortus u ovim godinama, mislim da je psihièki mnogo manje opasan :wink:
Samo ¹to mi je raðanje sa 15 godina jo¹ gore :K

pig_am_am

jeste,gore je,kako nije. al sumnjam da ovde neko ima 15. :K
salim se. meni je to strasno. to,da sistem "jede" decu.

vladimir

Quote from: Darker on 30-07-2007, 22:17:15
Ja planiram porodicu, ali moja lep¹a polovina ne planira a005
:K

Ko ti kriv kad si papuèa i uop¹te je pita¹? :djavo  (Ako ti ovo proèita devojka, ¹alio sam se! :luda)


Quote from: Darker on 30-07-2007, 22:17:15
A ¹to se abortusa tièe, mnogo mi je prihvatljiviji abortus u ovim godinama, mislim da je psihièki mnogo manje opasan :wink:
Samo ¹to mi je raðanje sa 15 godina jo¹ gore :K

Abortus je ubistvo, bio vi¹e ili manje opasan u bilo kojim godinama. :wink:
A ako deca veæ ne znaju i igraju se odraslih, treba ih jo¹ u ¹kolici uèiti o kontracepciji. :help:

Mada, moj stav o kori¹æenju kondoma je dobro poznat, ne bih da se ponavljam po stoti put... :>  Kao kad èaèka¹ nos sa prstima u gumenim rukavicama... :luda

Darker

Quote from: vladimir on 31-07-2007, 17:23:27
Abortus je ubistvo, bio vi¹e ili manje opasan u bilo kojim godinama. :wink:

To je tvoje skromno mi¹ljenje na koje ima¹ pravo... :cvet
A ¹to reèe jedna pametnica, bela kuga nije posledica abortusa, isti broj abortusa bi verovatno bio i da je demografska slika bolja... :wink:
Nego mene zanima ne¹to drugo. Ka¾ete da je ekonomska situacija odgovorna zato ¹to se ne "razmno¾avamo" :K
Sla¾em se da ima uticaja, posebno ¹to je u SIROMA©NIJIM SREDINAMA, kao i nerazvijenijim dru¹tvima veæi natalitet :wink:
Dakle ako hoæete poveæanje nataliteta, umesto da nas filujete parama, ukinite nam i to malo beneficija :wink:

Na stranu, ¹to se na svetskom makroplanu ja najiskrenije radujem zbog bele kuge, IMA NAS PREVI©E, ali me brine mikroplan, za¹to ba¹ u Srbiji? :K

Al-Jasmina

Quote from: vladimir on 31-07-2007, 17:23:27

A ako deca veæ ne znaju i igraju se odraslih, treba ih jo¹ u ¹kolici uèiti o kontracepciji. :help:

Mada, moj stav o kori¹æenju kondoma je dobro poznat, ne bih da se ponavljam po stoti put... :>  Kao kad èaèka¹ nos sa prstima u gumenim rukavicama... :luda


E pa sa takvim stavom ne samo da se nece vise dece radjati vec ce deo populacije biti umanjene reproduktivne moci zahvaljujuci spolno prenosivim bolestima koje umanjuju fertilitet!
:wall:

Klincima je to glavni izgovor!  :wall: :wall:

Quote from: Darker on 31-07-2007, 21:37:51

Na stranu, ¹to se na svetskom makroplanu ja najiskrenije radujem zbog bele kuge, IMA NAS PREVI©E, ali me brine mikroplan, za¹to ba¹ u Srbiji? :K

:> sjajno sroceno
slazem se  :cvet

Preziveli smo toliko muchnih perioda u istoriji, i sad da se nadjemo na rubu
istrebljenja zahvaljujuci cemu?
Manjku inata?  :smekerica:

pig_am_am

pa... :hmm  da nije ovde nego u kini, valjda bi se zvala zuta kuga...  :K

igrackica

Ma, Srbi su Bozanski narod, za njih je sve posebno!
Siromasnija drustva se razmnozavaju kao nenormalna, ali mislim da se tu radi o nivou svesti. Nebitno je da li ce deca imati da jedu, da se obuku, skoluju... Vazno da se nakote, sto zbog nevodjenja racuna i neobavestenosti o kontracepciji, sto zbog filozofije "sto vise to bolje".
Kod nas je narod malo svesniji, mladi ljudi u danasnje vreme ne zele porodicu ako ne mogu da joj pruze pristojan zivot i to je razumljivo, ne planiram ni ja dete dok ne budem u mogucnosti da mu sve pruzim.
Po meni, abortus nije ubistvo, nemam nista protiv toga, bas naprotiv, prva ja se ne bih mislila da to uradim ako bih ne daj Boze u ovom trenutku ostala trudna. To je vid najboljeg izlaza iz grozne situacije.
Sto se pilula i kondoma tice, ne znam sta da vam kazem. Da je idealno, nije nijedno! Pilule izbegavam iz vec pomenutih razloga, a rado bih i kondom eliminisala, te tako bez obzira na obavestenost i nivo obrazovanja, veliki broj mladih se neodgovorno ponasa! Na kraju krajeva nije ni tako lako ostati u drugom stanju, malo su mi smesne te price, ipak se zna kad sta i kako moze i kada bas treba voditi racuna. Izvinite, ali daleko je to od igre na srecu.
Garantujem da bi se broj abortusa prepolovio kada bi zene u braku malo vise razmisljale i kada bi deca u srednjoj skoli bar malo vodila racuna. Mislim da nije sustina u kondomima i pilulama, vec u svesti, sta radim, kada, kako, sa kim...
Mislim da i alkohol i droge imaju dosta uticaja, kao i razni drugi vidovi rizicnog ponasanja, zbog toga ne bacam akcenat na kontraceptivna sredstva, cije je koriscenje naravno pozeljno uvek i u svakom slucaju :) (Ko moze da se natera) :)
A sto se bolesti tice, prvenstveno zbog toga bi svi trebalo da koriste kondom, ipak je gora kazna bilo koja neizleciva bolest, nego ne znam koliko nezeljenih trudnoca!

tarantulica

Quote from: vladimir on 31-07-2007, 17:23:27
Quote from: Darker on 30-07-2007, 22:17:15
Ja planiram porodicu, ali moja lep¹a polovina ne planira a005
:K

Ko ti kriv kad si papuèa i uop¹te je pita¹? :djavo  (Ako ti ovo proèita devojka, ¹alio sam se! :luda)


Papucha, kazesh?  :trfr:

Ne znam koliko uopshte vredi pisati u ovoj temi...
Svi vide problem, niko ne nudi reshenje...
Chak ni predlog reshenja...
Josh jedna shkolska godina pochinje bez sexualnog obrazovanja u shkolama...
Kondomi su i dalje preskupi za vecinu...
Pregled kod ginekologa nije obavezan do prve trudnoce ili chak, do porodjaja...
Sve shto se deshava je logichna posledica stava drushtva prema sexu i sexualnom obrazovanju...

Al-Jasmina

"Mnogo 'teo, mnogo zapoceo"
to je kod nas lajt motiv-
sve se nekako zeli ali se sve polovicno odradi :ohwell:


katarina

Quote from: tarantulica on 01-08-2007, 21:16:44

Kondomi su i dalje preskupi za vecinu...

Ovo je samo izgovor. Besplatne kondome koliko sam ja upucena, mozete nabaviti ili u studentskoj poliklinici ili u JAZAS-u!
Nego mene nervira to sto se kod nas kondomi i dalje prodaju po 3 u pakovanju! Kad ce vise ta Evropa...

pig_am_am

a kako se prodaju u evropi?  :K

evo ja i dalje prizeljkujem da mi moja sestra rodi tu bebu. :a da malo popravi ovo stanje.

katarina


vladimir

Quote from: Al-Jasmina on 31-07-2007, 22:23:03
Quote from: vladimir on 31-07-2007, 17:23:27

A ako deca veæ ne znaju i igraju se odraslih, treba ih jo¹ u ¹kolici uèiti o kontracepciji. :help:

Mada, moj stav o kori¹æenju kondoma je dobro poznat, ne bih da se ponavljam po stoti put... :>  Kao kad èaèka¹ nos sa prstima u gumenim rukavicama... :luda


E pa sa takvim stavom ne samo da se nece vise dece radjati vec ce deo populacije biti umanjene reproduktivne moci zahvaljujuci spolno prenosivim bolestima koje umanjuju fertilitet!
:wall:

Klincima je to glavni izgovor!  :wall: :wall:

Obrati pa¾nju na smajli-D¾okera koji je stavljen iza tri taèke... :wink:

Pravilnim izborom partnera i regularnom za¹titom se vrlo lako ¹titimo od polnih bolesti.Kod mene nema mesta paranoji...Ovo prvo mnogo vi¹e zastupljeno nego ovo drugo. :wink:

A da je tako lako da se zatrudni, deca bi se ¹tancovala k'o na traci.Samo, real-life je ne¹to drugo...