Duplo vi¹e abortusa nego roðenih beba

Started by Bred, 24-07-2007, 13:49:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

Smrda

Quote from: dirigent on 26-07-2007, 18:36:34
Ja nisam govorio o kontracepciji , nego o nacinu da se pomiri nepomirljivo , a to je zelja za zabavom i provodom i obaveza za stvaranje potomstva. A da je resenje bizarno jeste, ali moramo se pogledati u oci jos je bizarnije da porodica ima jedno dete i to ono koje ce da rodi zena u 38 - 40 god.
ja ovo ne kapiram?!?!?!?
sta znaci bizarnop resenje...
pa ko zeli,nek se izivi kad treba,i nek se ne hvata u kostac sa
stvarima sa kojima ne moze ili ne zeli(pre ovo drugo) da se izbori..
mi ovde pricamo o klincima,ne izgradjenim ljudima...
dal je abortus za njih resenje?
ne znam...
mozda...
ali pitanje koje treba postaviti je kako da ne dodje do toga!??!?

a ne sta raditi kad dodje...
parola 'O tome cu msiliti sutra' nazalost ovde ne pije vodu...

pig_am_am

 :friend: smrda je moj pobratim.
tako je!  :THEM:

Al-Jasmina

Quote from: Darker on 25-07-2007, 08:10:39
Izvini, o èemu mi prièamo ovde, kad je 60% buduæih FARMACEUTKINJA(i farmaceuta) izrazilo zgra¾avanje nad kontraceptivnom pilulom?
Dakle ljudi koji izuèavaju i prvae pilule ih se pla¹e kao satane, pa kako onda da to ne rade ljudi koji nemaju pojma o tome??

bez brige batice,
mislim da su se vrlo toplo, osmehnuto i uz recito kolutanje ocima izjasnili o kondomu :>

pig_am_am

pa i treba da ih se plase. zato sto nema lekara sposobnog da ti odredi koje tacno pilule tebi odgovaraju. ja se nisam plasila pa sam se pokajala. non stop sam bila u nekom podrazljivom stanju, ko neka zenturaca. mis'im fuj!

Smrda

Quote from: pig_am_am on 27-07-2007, 09:19:48
pa i treba da ih se plase. zato sto nema lekara sposobnog da ti odredi koje tacno pilule tebi odgovaraju. ja se nisam plasila pa sam se pokajala. non stop sam bila u nekom podrazljivom stanju, ko neka zenturaca. mis'im fuj!
stoji i to...
ali,poenta  je da retko ko ODE do lekara da mu odredi pilule..
E to treba da nauce devojcice...
A ne da udju u apoteku i kazu;'ja bih antibebi(?!?!) pilule...'
sto se jako cesto desava....
Ili,jos gore cuju od nekog za neke,pa kupe...

pig_am_am

ja isla... i opet ne bih nikad vise.
treba lepo birati nekog ko ti se stvarno svidja,s kim bi bio srecan.. pa ako se desi beba,jbg, nismo vise tinejdzeri.

jecapereca

#21

Nisam za gutanje kontraceptivnih pilula ali ima slucajeva da one mogu pomoci u regulaciji ciklusa.Kondom je zakon, i to naravno kupljen u apoteci.
Zgrozim se kad cujem da je devojka abortirala jer nije nista znala ili nije imala para za kontracepciju ali je zato znala za razne marke firmirane garderobe.

pig_am_am

ja se zgrozim kad cujem da samo devojka treba da misli na to.

Smrda

Quote from: pig_am_am on 27-07-2007, 18:01:28
ja se zgrozim kad cujem da samo devojka treba da misli na to.

i ja isto...
ali,to je opet nasa greska,
zato i treba da shvatimo,
da prvo treba sebe da cuvamo,
pa tek onda da se oslonimo na drugog...

katarina

Tacno, Smrdo! U se i u svoje kljuse!
Nazalost, danasnji Don Zuani imaju manjak obrazovanja i interesovanja da nesto promene i saslusaju sa razumevanjem!
Cast izuzecima  :ljubav:

Roben

Quote from: pig_am_am on 27-07-2007, 12:53:19
treba lepo birati nekog ko ti se stvarno svidja,s kim bi bio srecan.. pa ako se desi beba,jbg, nismo vise tinejdzeri.


баш тако  :Bog

katarina

Quote from: Roben on 29-07-2007, 18:16:41
Quote from: pig_am_am on 27-07-2007, 12:53:19
treba lepo birati nekog ko ti se stvarno svidja,s kim bi bio srecan.. pa ako se desi beba,jbg, nismo vise tinejdzeri.


баш тако  :Bog

...a bebu ce da cuvaju baba i deda dok deca zavrsavaju fakultete...hmmm...mislim da su ta vremena prosla..ne bih volela da me zadesi bepche! Ne zbog toga sto ne bih imala podrsku porodice, vec zbog toga sto ne bih volela ikog da opterecujem, a i radni vek se produzio, vecina nasih roditelja imaju da guslaju bar jos 10 godina do penzije, a do tad...od 9 do 5!

pig_am_am

ko je ono rek'o da nije svako za decu? evo moj tata nije za decu,al mu ipak hvala sto me rodio. i baba i deda su me cuvali i radili. gajili su me i tetke i tece i sve to...kad saberem, bas mi je bilo lepo.  evo,stvarno, mamu nisam nesto preterano vidjala.

znate, i studirala sam PMF  :K
na ispite sam isla u stomaku.

zivot je izazov. ne treba tu puno razmisljati.treba samo ziveti.

katarina

Slazem se da nije svako za decu. Mojoj mami je ostalo 9 ispita kad je ostala u drugom stanju, dala je 7 za 9 meseci, i dva je onda vukla 2 godine.
Moja poenta je u tome da je sada zivot suroviji i da su ta vremena kad je svakog ko zavrsi fax cekao posao, odavno prosla!

pig_am_am

a pa to jeste. al nemati decu (u zivotu) je previsoka cena.