Rezultati ankete

Started by Insider, 30-07-2007, 09:48:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Ok, ajmo da se vratimo na pitanje anketa mada mislim da smo o tome vec disktovali i da sam ja vec rekao da bi bilo mnogo bolje ankete popunjavati nakon polozenog ispita jer tada mozemo imati kompletan utisak i posto sam se ja kao i mnoge moje kolege x puta zeznuo pri ocenjivanju profesora kada sam im davao petice zbog predavanja a oni na ispitima ispadali jako nekorektni i totalno drugaciji u odnosu na osobe na koje sam navikao na predavanjima...
Prosle ankete jesu bile bolje ali je bilo i nekulturnih i bezveznih komentara tipa da je neko Gestapo i slicno.
Maslacak i zoe-predlozite kako bi ta pitanja trebala da izgledaju da bi bila potpuno precizna i merodavna?
Slazem se da je pitanje o licnoj angazovanosti bilo krajnje glupo.

Maslacak

Anketa se, koliko znam, odnosi na predavanja, a ne na ispit.
Ne razumem kako bi mogao nekog profesora lo¹ije da oceni¹ nakon ispita, nego nakon predavanja, zato ¹to nigde nema¹ pitanje u anketi:"Profesor je korektan na ispitu" ili tako ne¹to, veæ samo ono ¹to se tièe njegovih predavanja. To bi znaèilo da mora¹ na neko od ponuðenih pitanja da sla¾e¹, da bi profesor dobio lo¹iju ocenu, odnosno onu koju misli¹ da zaslu¾uje (nakon ispita) :> To je ono o èemu sam prièala.

E sad, eto ti ideje za dodatno pitanje :wink:

Ali sa druge strane, nisam sigurna za to, jer su mnogi studenti nakon ispita nerealni, i oseæaju se povreðenima ¹to bi se jako nepravedno odrazilo na profesore. Onda bi se moglo desiti da kivni ocenjuju negativno, èak i ako ni na jednom predavanju nisu bili. Jedna devojka je na primer sa ispita iza¹la besna na profesorku farmakognozije jer je pala, a "znala je SVE osim formula"! :roll: Takvi sluèajevi su vrlo èesti, a mislim da to naru¹ava objektivnost studenata. Ali opet, tu je prosek, pa...mo¾da ne bi bilo lo¹e ukljuèiti i to.

Potrudiæu se da smislim neka pitanja, ali to je zaista mnogo te¾e nego ¹to se èini, nije ni èudo ¹to su ankete toliko nemerodavne :K

Bred

valjda bi anketom trealo da se ocenjuje celokupan rad profesora a ne samo onaj na predavanjima? :wink:

Maslacak

Mo¾da, ja samo ka¾em da ova anketa ne daje moguænost da se to oceni.
Eto nove rubrike u anketi: Ispitivanje

Pa onda:
Pitanja su u okviru gradiva/dostavljenih ispitnih pitanja?
Profesor pa¾ljivo slu¹a studenta?
Postavlja odgovarajuæa potpitanja?
Profesor je usredsreðen i posveæen studentu? (a ne obavlja neke druge radnje - prièanje mobilnim, rad na kompu, prièa o novim cipelama...)
Ocenite objektivnost ocenjivanja?

itd.

tako ne¹to? :>

Bred


zoe

Не знам да ли сте приметили, али ова последња анкета је садржала и питање које гласи (парафразирам): да ли ваше досадашње оцене код овог наставника одговарају показаном знању?

Мислим, шта рећи... Могу се опкладити да је већина студената одговарала и на ово питање заокружујући оцену чисто рутински. А питање је потпуно бесмислено! То ће можда моћи кад буде више предмета на једног професора (учитељице, учитељице), а не више професора на један предмет... Или, кад се довољно савесним цењеним нама, анкете дају на попуњавање након испита. Опет подвлачим "савесним" јер резултат остварен на испиту би требало да се односи само на то питање, а не и на она која се тичу предавања.

Е, ево још једне идеје за питање: нпр. оно "да ли стимулише активно учешће студената" може се преформулисати у "да ли подстиче студента да креативно учествује у раду"... Тако би сви они који на нешто сувопарно "терају", остали без високих оцена.

marer_86

jedan vukovac koliko vidim.... :smekerica: :smekerica: :smekerica: :K :K :K


Maslacak

Quote from: zoe on 12-08-2007, 20:57:58
Не знам да ли сте приметили, али ова последња анкета је садржала и питање које гласи (парафразирам): да ли ваше досадашње оцене код овог наставника одговарају показаном знању?

Мислим, шта рећи... Могу се опкладити да је већина студената одговарала и на ово питање заокружујући оцену чисто рутински. А питање је потпуно бесмислено! То ће можда моћи кад буде више предмета на једног професора (учитељице, учитељице), а не више професора на један предмет...
Potpuno sam zaboravila na to pitanje :hmm
Mislim da bi se "dosada¹nje ocene" mogle odnositi na nekakve kolokvijume ili tako ¹ta... ali da, sla¾em se da je sad, u sistemu u kakvom smo mi, potpuno besmisleno.

Quote from: zoe on 12-08-2007, 20:57:58
нпр. оно "да ли стимулише активно учешће студената" може се преформулисати у "да ли подстиче студента да креативно учествује у раду"... Тако би сви они који на нешто сувопарно "терају", остали без високих оцена.

E da, super! :happy:

I recimo:
Dr¾i pa¾nju studentima?
Daje jasna i slikovita obja¹njenja?
Govori o savremenim tokovima u struci?
Koristi raznoliku literaturu?

Darker

Profesorka Vesna Kuntiæ je na kraju predavanja iz KHLM-a sprovela sopstvenu mini anketu, kako bi unapredila sopstveni rad, ¹to je za svaku pohvalu. e sad, poenta je da je ta anketa po meni, bila vrlo dobra, te æu je zamoliti da ta pitanja podelim ovde sa vama kad poène semestar(ili rad fakulteta), ili ako je prisutna na forumu da sama podeli ta pitanja sa nama :cvet

Mada ne shvatam ba¹ kakve svrhe ovo sve ima? Opet sprovodimo studentsku inicijativu (sa Zoe i maslaèkom na èelu?) Zvanièno?

jecapereca

slazem se sa Bredom da se treba oceniti celokupan rad prof.Masa profesora je totalno drugacija na ispitu (mislim na pristup studentu i na teoriju koju trazi,...) nego na predavanjima

Darker

Ok, mislim da se ministarstvo tu pre svega interesuje na to kako njihovi "plaæenici" prenose znanje buduæim pleæima ove napaæene zemljice :wink:

Maslacak

Quote from: Darker on 12-08-2007, 23:00:58
e sad, poenta je da je ta anketa po meni, bila vrlo dobra, te æu je zamoliti da ta pitanja podelim ovde sa vama kad poène semestar(ili rad fakulteta), ili ako je prisutna na forumu da sama podeli ta pitanja sa nama :cvet

e, ba¹ da vidimo!

A veruj mi da nemam pojma kakve svrhe ima...blebeæemo u prazno. Pokretanje inicijative? U startu je problematièno to ¹to je ova anketa na nivou univerziteta, znaèi treba neko mnogo moæniji to da pokrene... a za to bi onda trebalo uzdrmati za poèetak vrh na¹eg fakulteta, a onda i drugih...

Druga varijanta je da na¹ fakultet sprovodi anketu nevezano za tu univerzitetsku, ¹to bi znaèilo da imamo duple ankete... a imam utisak da bi to tek smorilo studente :K

A ne znam za zoe, ali ja nikako nisam za èelo! Sad, ospite drvlje i kamenje, "puno prièa, malo radi", i ostalo, sla¾em se...'be¹ ga, nije svako ni za politiku :wink: Dakle, ako ima ko voljan da se prihvati toga, ja sam spremna da budem desna ruka, ali èelo jok :>

Bred

da, to je na nivou univerziteta ali google je cudo, ne zaboravite to pa se tako i nadamo da ce neki budza sa univerziteta kad tad procitati ovo i mozda pozeleti da se aktivira u promeni pitanja na anketama :wink: :)

zoe

Оно што челичне Маслачак и ја можемо је да причамо са нашим студентским представницима. Али, верујем да су они овде већ прочитали шта је требало, па ће можда нешто тим поводом учинити...

Darker

Pa na to sam i mislio :wink: