Rezultati ankete

Started by Insider, 30-07-2007, 09:48:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Insider

Drugari,
da li ste zadovoljni ovim ocenama? Meni se cini da anketa ipak nije dovoljno ozbiljno shvaæena... Trebalo je stro¾ije ocenjivati... Komentari?

zoe

#1
Ма од самих оцена занимљивији су бројеви студената који су у анкети учествовали... Како може нешто уопште да буде валидно, ако је своје мишљење дало 11 студената, а негде чак само 3 студента! А да жалост буде већа, то значи да је тог дана на предавању и било само троје! И онда је важније питање зашто студенти не иду на предавања? Због лошег распореда? Због преоптерећености укупним обавезама (спремају се испити, колоквирају се вежбе...)? Или предавања нису занимљива?

Ситуација је другачија када је практична настава у питању... И ту се могу уочити извесна раслојавања између запослених на једном истом институту... И сад, скала није осетљива од 1 до 5, али од 3 до 5 сасвим фино функционише...

Adonis_Vernalis

Po onome sto znam, veliki broj anketnih listova je odbacen jer na njima NE STOJI IME NASTAVNIKA I/ILI ASISTENTA KOJI SE OCENJUJE.

Zato sto studenti ne znaju kako im se nastavnici zovu. Primera radi, iako kad pocinjem vezbe na pocetku semestra ili svoj deo pradavanja jasno i glasno kazem svoje ime, previse cesto za moj ukus bio sam ocenjivan kao "onaj sa naocarima".

Ako ikada budem presao na kontaktna sociva, izgubicu time bitan deo svog identiteta. Stoga, ostajem pri cvikerima...

Bred


Naravno da ne znaju kako se zovu kad je jedini kontakt samo preko gradiva. :wink:
Pa ja sam dosao u V godini i kada je trebala da se popunjava anketa svi smo pitali : "a kako se zove ona crvena?", "ma ne ta niska nego ona visoka" i tome slicno a bas sam se trudio bar imena da im popamtim ali neuspesno. Ja pola ljudi sa spiska ne znam. :hm
Bar znamo da fax ima 150 zaposlenih profesora i asistenata. :wink: Vidim da su najbolje ocenjeni asistenti na farmaceutskoj hemiji a najgore na toxinima. :wink: I to je potpuno u skladu sa misljenjima koja sam cuo od samih studenata u toku godine. Mozda mi se ne svidja toliki broj profesora sa tako visokim ocenama jer se iz razlike od 0.05 poena ne moze nesto mnogo zakljuciti sto mozda znaci da nasi studenti nisu toiko kriticni ili su isuvise blagi ili se plase davanja niskih ocena [ja znam dosta njih koji po defaultu na takvim anketama zaokruzuju 5] :wink:
A apsolutni favorit medju svim ocenjenim je Branka ivkovic kojoj je 39 studenata dalo prosecnu ocenu 5.00! :wink:
Slazem se da je bruka to sto mozemo da vidimo da je na pojedinim predavanjima u datom momentu bilo samo 3[i slovima TRI] studenta :wink:
Sve manje od 10 je razlog da se svi zapitaju zasto je to tako :wink:

Darker

Hvala Insider-u za rezultate, mo¾da to doprinese da sledeæi put doðe vi¹e studenata,ili da budu realniji u ocenjivanju jer se èita :wink:

Mada, imam i ja jedno pitanje... Neki profesor je recimo dosadan, iritantan, predaje nerazumljivo, suvoparno, uglavnom-lo¹ predavaè. Ja odluèim da zbog-radi svog psihièkog zdravlja ne idem na taj predmet(iako je recimo va¾an).
Smatram da, iako imam najvi¹e zamerki, i nemam ba¹ moralno pravo da kritikujem rad dotiènog profesora, jerbo se nisam udostojio ni da idem na njegova predavanja...

Bred

ja na to gledam ovako-da je stanje normalno kao sto nije i da se nesto stvarno gledaju rezultati tih anketa-tvoja ocena kakva god da je , pomocice i buducim generacijama studenata koji ce slusati taj isti predmet na taj nacin sto ce doticni profesor steci sliku o tome sta studenti misli o njegovim predavanjima i pokusati nesto da izmeni nabolje :wink:

Jeca

Po mom misljenju ocene su dosta nerealne....narocito za asistente na tehnologiji (mislim na mladje)....koliko su se ljudi samo zalili na njih, koliko su se menjale asestentikinje u toku semestra,a ovde sve sa prosekom iznad 4,5... Mislim da nase kolege nisu uopste shvatili ovu anketu kao nesto sto je dobro za nas i da treba da damo ocene koje su zasluzili, a ne onako ofrlje da zaokruzimo sve 5 i 4 i cao.....   :F
Prvo moramo mi da se dovedemo u red da bi mogli bilo sta da promenimo na faxu...ili bar da se potrudimo...

Pretpostavljam da ce mladje generacije imati vise uticaja na ove ocene, jer su im sada obavezna predavanja, pa ce bar ocenjivati kako treba...  :V

mikele

Уна са токсина је добила доста високу оцену,када се узме у обзир да су се студенти доста жалили на њу. :hmm
Ово је први пут да су нам резултати јавно доступни(све похвале за то),тако да мислим да ће сада људи много реалније оцењивати асистенте и професоре јер знају да ипак то неко сумира и гледа.Јер до сада студенти су мислили да све то заврши у канту за смеће и нико није хтео да се претерано замара са тим,али овај документ би требао да промени то.Такође,и ми који смо представници студената морали бисмо да урадимо нешто по том питању,тј да пробамо да натерамо студенте да у што већем броју и што реалније оцењују професоре и асистенте.

igrackica

Vazi, kad mi budu dali priliku da popunim anketu. Zamislite situaciju kada na vezbama nije bilo 4 studenta iz grupe od 18, jer smo bili na ekskurziji, pa se doticna asistentkinja iz tehnologije dosetila da nam im da anketu dok mi nismo bili tu, a kada smo posle trazili istuy, dobili smo odgovor: "Anketa je prosla". Niti su bile poslednje vezbe, niti smatram da je bilo neophodno da se studenti anketiraju bas na tim vezbama. Da ne insinuiram previse, ali upravo te 4 osobe koje nisu bile prisutne bi dale nagore ocene, to znam pouzdano, a mislim da je i asistentkinja toga bila svesna, pa je odlucila da nam doskoci!

Darker

Hmmm, pitanje za vas gore: je l' æe biti moguæe ove rezultate ¹tampati pa lepiti po fakultetu?

dancho

Anketa je uraðena prema pravilniku koji je donet na nivou Univerziteta. drugim reèima, svi fakulteti su bili du¾ni da je organizuju i sprovedu na isti naèin.

Ali...

©ta èiniti sa rezultatima, gde su ¹tap i ¹argarepa?
To u pravilniku ne pi¹e.
Na pr ocena 3,45. Dobro i, jel to prolazna, dobar, dovoljan, ¹ta?

Mislim da je ovakva anketa u kojoj su samo ocene, bezlièna i nefunkcionalna. Gde su lièni stavovi?

Adonis_Vernalis

Hm... licni stav... za to je potrebno Ime i Prezime, a anketa je anonimna, dakle, po sebi bezlicna. Pata karta.

Kad ocenjujem, imenom, prezimenom, prethodnim iskustvom i celim zivotom i moralnim kredibilitetom stojim iza ocene koju nekome zavrljacim u indeks. Kad mene neko ocenjuje, onda taj nema ni ime, ni prezime, ni prethodno iskustvo, ni zivot... zevzeci se pritom, zaokruzuje ocene kako mu dune, roze sljokicavim flomasterom, i ne procitavsi dobro anketna pitanja... Taj se ili sprda s idejom ankete, ili poravnava neporavnate racune...

Moja ocena nekome utice na zivot. Necija ocena ce jednom, kad se uvezbamo Bolonje i demokratije, uticati na moj. Kao na americkim univerzitetima, dvaput niska ocena na uzastopnim anketama povlaci razgovor, ozbiljan, pred Upravnim odborom. Treca niska ocena povlaci tu-tuuu, pa-paaa... Nadji, Profo, prometnu tezgu na Kalenic-pijaci i prodaj lekovito bilje tvojom rukom sakupljeno. A pritom, taj neko, ko me ocenjuje i time menja kurs moga zivota, ne zna ni kako se zovem?! A ja pamtim gde ko sedi u vezbaonici? Kad pogledam avetinjski prazan Amf. 2, sa dvadesetak studenata zbijenih u osminu zapremine celog prostora (a Farmakognozija svima bliska, svima draga... a nigde nikoga da oslusne sta ima da se cuje), znam kako se ko zove, sta je radio i uradio na vezbama. Karton mi ne treba, jer gledam ljude a ne kartone... a ja doveka ostanem onaj s cvikerima?

Ma, zapisite moje ime. Ako vas vec mrzi da ga pamtite. Nedostatak imena u anketama me vredja. Cak me i MUP imenom prepoznaje. A moji studenti?

zoe

QuoteKad mene neko ocenjuje, onda taj nema ni ime, ni prezime, ni prethodno iskustvo, ni zivot... zevzeci se pritom, zaokruzuje ocene kako mu dune, roze sljokicavim flomasterom, i ne procitavsi dobro anketna pitanja... Taj se ili sprda s idejom ankete, ili poravnava neporavnate racune...

Па је том безименом, безличном, неухватљивом, виртуелном, са розе фломастером као једином препознатљивом карактеристиком дунуло да подели све саме високе оцене... и тако поравна непоравнате рачуне... Мислим, шта рећи... :roll:

А ко се спрда са идејом анкете? Сигурно не онај који је попуњава, јер одговор се даје на постављено питање. Дакле, како постављено - тако одговорено. Али је можда сад идеална прилика да искористимо ону чувену "нема глупих питања", и тако опет дођемо до закључка да су фломастер и шљокице свему криве... :roll:

Quote from: dancho on 31-07-2007, 19:18:15
Mislim da je ovakva anketa u kojoj su samo ocene, bezlièna i nefunkcionalna. Gde su lièni stavovi?

Ово је жива истина. Заокруживач чак није имао времена ни да престане да зевзечи наоколо, мало поразмисли, испољи своју креативност и обоји папир ружичасто (већ поменутим фломастером).
До прошле године су постојале анкете са питањима отвореног типа. Колико знам, баш те анкете су допринеле да се на ботаници уведу она два колоквијума којима је много тога олакшано, а знање унапређено...
И да, постојала су питања о самом квалитету наставе, где на тај квалитет не утиче само вештина предавача, већ и опремљеност лабораторије, величина групе људи у вежбаоницама итд. Такви (не)услови утичу и на испитаникову процену способности наставника... а наставник ту није ни крив ни дужан...

И тако... Заморна тема...

Darker

Sla¾em se da je ona prethodna anketa bila mnogo bolja :wink:
Mo¾da bi re¹enje bilo - takva anketa, uz njeno obavezno popunjavanje pre potpisa, uz malo modifikacija sada¹njeg popunjavanja da bi i dalje bila anonimna - mislim da bi bilo elegantno re¹enje...

Adonis_Vernalis

Zoe,

samo mi smeta "obezlicavanje". Ipak mi nismo Pravni ili Ekonomski fakultet, gde samo na I godini ima vise studenata nego na celom nasem fakultetu, tako da studente mozemo da identifikujemo samo po brojevima indeksa, ili po broju grupe u kojoj vezbaju. I nismo Medicinski fakultet, gde samo na jednom predmetu radi gotovo onoliko profesora koliko ih ukupno ima na nasem fakultetu, pa su vizuelne karakteristike nastavnika jedino sto od tih ljudi upamtimo.

Toliko.