Mala prolaznost na Testu

Started by nikitta, 21-09-2006, 15:04:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

evo ovde spisak predstavnika klik (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,632.msg110973.html#msg110973)
mislim da predstavnici III godine nisu na forumu, ili mi se bar nisu javili [a mislim da treba upravo zbog ovakvih stvari jer oni su tu zbog studenata]

malena

Bred hvala za ovo ali meni ova imena nista ne znace,jer su oni mladji od mene pa ih ne znam,nismo ni predavanja zajedno slusali,ali ajde neko ko ih zna neka ih kontaktira...

sokobiv

Ako neko poznaje Mariju Mladic,predtavnika III god. neka javi na forumu.

Bred

kazem ja lepo da treba da se stave i slike predstavnika...

pereca

Obratite se Sonji (studentu prodekanu)
Vec je nesto pricala sa biohemicarima.

sonja_nektarijevic

Bila sam na razgovoru sa profesorima odmah nakon objavljenih rezultata (kao sto znate, inicijativa da se nesto promeni je jos u aprilu pokrenuta, medjutim tek skoro razmatrana - previse kasno za junski rok).
Stav instituta je ovakav:
posto smo se zajedno slozili da prosto obaranje kriterijuma nije resenje za popravljanje lose prolaznosti, oni su, svesni toga da studenti, koji uopste ne idu na predavanja i ovaj predmet im je krajnje stran sve do 20 dana pred ispit kad sednu da ga uce, sledecoj generaciji uveli vezbe - ne klasicne vezbe, vec radionice, na kojima ce se studenti, u malim grupama, pripremati za ispit. Takodje, test ce biti promenjen - kako, ne znam, jer o tome jos uvek treba da raspravljaju.        Kazu da razumeju zasto je takav pritisak na biohemiju, koja je jedan od predmeta koji studenti u trecoj godini obavezno daju za uslov jer je to mnogo jednostavnije nego polagati farmaceutsku, gnoziju ili fiziologiju...I otvoreni su za saradnju.
Sto se tice promena koje starijim generacijama nesto znace u zivotu - test se nece radikalno menjati u septembru i oktobru, jer ne bi bilo fer prema studentima koji su polagali ove godine u prethodnim rokovima.
Profesorke sa instituta su pohadjale kurseve vezane za pismeno ispitivanje studenata. Kazu da ce nam preko leta uraditi analize testova pa cemo videti koja su to pitanja bila teska studentima i zasto.
Na meni je sledece: da probam da ipak izdejstvujemo nekakve promene za naredna dva roka, tako sto cu opet ici na razgovor krajem avgusta, kada budu spremali naredne rokove. Takodje, razgovarali smo o junskom testu i skrenula sam im paznju na nepravilnu formulaciju dva pitanja, koja su mozda mogla nekima da promene ishod ispita...Takodje cu im poslati ispravke one gomile gresaka u knjizi kako bi to prepravili za naredno izdanje.
Videcemo. Razgovarali smo vise od sat vremena, bile su tu prof. Kalimanovska, prof. Spasic i
prof. Jelic-Ivanovic, saslusale su predloge i razmotrice ih...



Al-Jasmina

Sonja :cvet
sta da kazem,
sjajno te je citati iako vesti nisu toliko ruzichaste
bar za naredna dva roka...
I jos to za greske u knjizi :shock

AquArius

Quote from: sonja_nektarijevic on 06-07-2007, 20:43:23
koji uopste ne idu na predavanja i ovaj predmet im je krajnje stran sve do 20 dana pred ispit kad sednu da ga uce, sledecoj generaciji uveli vezbe - ne klasicne vezbe, vec radionice, na kojima ce se studenti, u malim grupama, pripremati za ispit. Takodje, test ce biti promenjen - kako, ne znam, jer o tome jos uvek treba da raspravljaju.

Interesantno da kad ne valja nesto, potegne se pitanje predavanja ..
Nisi is'o/jesi is'o ..
Nije da istine nema u tome, ali nije sva istina u tome!

Recimo i da ides na sva predavanja iz fiziologije (tako je bilo u mojoj generaciji),
ne bi se recimo osecao bolje, nego na nekoj citalackoj "veceri",
gde neko tamo, cita nesto tamo, sto te pod milim Bogom apsolutno ne zanima,
i jedino sto razmisljas je WTF ja radim ovde?!

Pricam o fiziologiji, jer bih ja nju uvela da se polaze usmeno, ili bilo kako drugacije,
ali SMISLENO!

Ona nam je osnova, a nepravedno je zapostavljena/skrajnuta.
(Naravno, mozemo da pricamo o tome ko je kako i koliko ucio, za sebe itd.,
cinjenica je da veliki procenat ljudi ima problem sa istom!).

Poenta bi bila,
nesto slicno uraditi za sve ispite koji se polazu pismeno.
Te "radionice" ne zvuce lose,
ali moraju imati smisla, i biti vrednovane,
a ne puj-pike ne vazi, kao za dosta stvari kod nas na faksu.

Nadam se da ce nesto da se menja, jer
"svi treba da znaju sta drugarstvo znaci,
zajedno smo lepsi, zajedno smo jaci " :>.

Bred

#83
sonja  :pljes:
uf pa vidimo sta je od tih "radionica" ispalo za bolonjce, nemojte se mnogo uzdati u to  :hm

igrackica

Ja bas nisam skroz u toku, ja sam biohemiju polagala kao test ali u aprilu prosle godine, sta su sad uradili, je l` test skandalozan?
Meni nije ni tada bio lak i znam da smo se drugarica i ja odrale od ucenja, a zato ovi koji su polagali usmenu su se tako lepo provukli da necu ni da komentarisem!
Naravno da nece korigovati test, to nas samo zavaravaju...
Moze evntualno da bude jos tezi, a biohemija uopste nije za zezanje!

zoca

posto ne zele da im se pitanja ponavljaju, a ispit se polaze u obliku testa od januara prosle godine..pa nemaju mnogo izbora da daju neka normalna pitanja (kao sto su davali prva 2-3 roka)...vec sada kako koji rok sve je  :bljak:

schonne

sonja 
da li je neko ko je iso na razgovor sa profesorima zatrazio nesto konkretno, npr. da se izmeni bodovanje; da se ne stavljaju fusnote za pitanja; da se ne stavljaju trosmisleni odgovori i sl. 
ili ste opet isli da popricate malo i da ih molite  da razmisle da li hoce da razmisljaju o tome sto se neki studenti nesto bune?

Darker

Ma bez neke bombe ni¹ta :K
E sad, ovo æe mo¾da da zvuèi malo preterano, ali zaista je klasika da su lo¹i studenti najglasniji :wink:
sla¾em se da ne treba kukati kako je neki ispit lak, ali prilièno je bzvz napu¹iti nekog zato ¹to je dobar student, koji ka¾e istinu: da nijedan isipt nije te¾ak ako se nauèi :wink:
A mi ¾elimo upravo ono ¹to "ne ¾elimo", a to je da se smanji kriterijum, kako bi i nama bio lak¹i da se nauèi, a ne samo izvanrednim studentima...
Sonja, svaka èast, nemam reèi, ¾elim ti da ti ne ponestane entuzijazma zbog ovakvih komentara :cvet

pig_am_am


Duke

Mislim da test nije lak koliko sam ih do sada gledao, ali masa ljudi to ipak na kraju polozi i ima ovaj ispit u uslovu

mislim da ne treba toliko gledati na procenat, mnogo ljudi na taj ispit izlazi "turisticki" ili uopste ne izadje a prijavi. Na kraju od 200 ljudi na godini polozi oko 150-170 sto je OK. Ajde da uporedimo ovo sa "FFF" triom trece godine... Onda stvar i nije tako crna, stavise.

Po meni:

PROBLEM I
Sitni detalji. Na ovo doduse ne mozemo da uticemo, moze im se, pise u knjizi, predavano je... iako treba profesorima skrenuti malo paznju da ovo samo potkrepljuje bubacki pristup ispitu i da je bolje davati i teza pitanja za koja treba da se mozga nego neku tamo fusnotu koju ce svi normalni ljudi da zaborave istog trenutka kad napuste anfiteatar.

PROBLEM II
Nejasna, dvosmislena i konfuzno postavljena pitanja :wall: . Ovo je trn u oku i to ja mislim svima. Kad se padne zbog toga sto je pitanje nejasno, a njih u amfiteatru to naravno ne zanima dok se ispit radi a posle je naravno kasno jer ih to tek onda uopste ne zanima... Mos misliti. Ovde treba puno razgovora, mozda se onda nesto i popravi




Inace polazem sada i nadam se najboljem